Ultimate BigCommerce Geliştiricisi İşe Alma Kılavuzu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ultimate BigCommerce Geliştiricisi İşe Alma Kılavuzu

Listelenen 700’den fazla uygulama var BigCommerce pazarımağazanızın işlevselliğini genişletmenin birçok yolunu sunar.

Ancak mağazanıza, şu anda mevcut olan hiçbir tema veya uygulamada bulunamayan özellikler eklemek isteyebilirsiniz. Bu özellikleri kendiniz geliştirecek deneyiminiz yoksa, bunu sizin yerinize yapması için birini işe almanız gerekir.

Sıfırdan yeni özellikler oluşturmakla ilgilenmiyorsanız bile yine de bir BigCommerce geliştiricisiyle çalışmayı düşünmelisiniz. Bir BigCommerce mağazası kurmak tek başınıza saatlerce sürebilir ve ardından zaman içinde uygulamaları yapılandırmak ve kataloğunuzu güncellemek için yatırım yapmanız gereken tüm enerjiye sahip olursunuz. Uzman yardımının elinizin altında olması, işletmeniz için yönetmeniz gereken diğer birçok göreve daha fazla odaklanmanıza olanak sağlayacaktır.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

BigCommerce geliştiricisi tarafından sağlanabilecek diğer hizmetler şunlardır:

 • Tema Özelleştirme: Özel simgeler, düğmeler ve diğer tasarım öğelerinin uygulanması mağazanızı rakiplerinden ayıracaktır. Ayrıca sayfalarınızın düzenini değiştirmek kullanıcı deneyimini iyileştirebilir ve dönüşümleri artırabilir.
 • Entegrasyon: Kullandığınız veya kullanmak istediğiniz üçüncü taraf uygulamalarını BigCommerce mağazanıza bağlayın.
 • Göç: Başka bir platformdan BigCommerce’e geçiş yapıyorsanız dikkatli olmanız gerekir. Bağlantılar kopabilir, bilgiler tamamen aktarılamayabilir ve arama motoru sonuç sayfalarında zorlukla kazandığınız konumlarınız düşebilir. Bir BigCommerce geliştiricisini işe alarak geçişiniz sırasında bu sorunları önleyebileceksiniz.
 • Site Denetimi: Bir geliştirici için aklınızda belirli bir görev yerine, düşük dönüşüm oranı veya sayfanın yavaş yüklenmesi gibi ilgilenmeniz gereken daha genel bir sorun olabilir. BigCommerce geliştiricisi sitenizi oluşturan bağlantıları, içeriği ve yapıyı analiz edebilir ve sorununuza neden olan sorunları belirleyebilir.

Bu kapsamlı kılavuzda size bir BigCommerce geliştiricisini işe alma konusunda bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz.

Bir BigCommerce Geliştiricisinde Nelere Bakılmalı?

Bilmeniz gereken ilk şey “tasarımcı” ile “geliştirici” arasındaki farktır. Bu terimler benzer görünebilir ancak iki farklı rolü tanımlamaktadır.

Bir tasarımcı web sitelerinin görünümü konusunda uzmanlaşmıştır. Bir sitenin nasıl görünmesi gerektiğine dair modeller oluşturmak için Photoshop ve diğer grafik düzenleme programlarını kullanırlar ve bu da geliştiricilere rehberlik eder.

Görüntü Kaynağı: Canva

Bir geliştirici nasıl kod yazılacağını bilir. Bir tasarımcı tarafından sağlanan planı alıp işleyen bir web sitesine dönüştürmek için HTML, CSS ve JavaScript gibi dilleri kullanırlar (ayrıca tasarımcı rolünü kendileri de üstlenebilirler). Genellikle bir geliştiriciyi işe almak bir tasarımcıyı işe almaktan daha pahalıdır.

Görüntü Kaynağı: Pixabay

Elbette BigCommerce geliştirme için herkese uygun tek bir çözüm yoktur. Aramanız gereken beceri seti, özel projenizin ihtiyaçlarına bağlıdır.

BigCommerce nispeten kullanıcı dostu bir platformdur ve herhangi bir manuel kodlamaya gerek kalmadan yüksek kaliteli çevrimiçi mağazalar oluşturmayı özellikle kolaylaştıran Shogun sayfa oluşturucu gibi uygulamalar vardır. Yani birçok projede geliştirici yerine tasarımcıyı işe alarak para tasarrufundan kurtulabilirsiniz. Ancak projeniz BigCommerce’in yerel özelliklerinin kapsamı dışındaysa gerçek bir web geliştiricisi aramanız daha iyi olacaktır.

Kültür başka bir husustur. Projeler için yapılandırılmış bir süreci takip eden büyük ve son derece disiplinli bir organizasyonda mı çalışıyorsunuz? Yoksa kurallara uymak ve son teslim tarihlerini yerine getirmek yerine yaratıcı özgürlüğe ve kalıpların dışında düşünmeye daha fazla önem veren bir girişim mi işletiyorsunuz? Bir geliştirici bir ortamda başarılı olabilirken diğerinde başarılı olamayabilir.

Büyük şirketler, büyük şirketlerde çalışma geçmişi olan adayları aramalıdır. Ne bekleyeceklerini biliyorlar, böylece hemen devreye girip sizin için üretken olabilirler. Tersine, startup’lar, startup’larla çalışma deneyimi olan adayları aramalıdır çünkü onlar bu ortamda nasıl çalışacaklarını bileceklerdir.

İşletmenizin özel kültürü ne olursa olsun, güçlü iletişim becerileri her zaman sahip olunması gereken bir şeydir. Başkalarıyla işbirliği yapamıyor veya geri bildirimleri dinleyemiyorsa, adayın ne kadar yetenekli olduğunun bir önemi yoktur.

Bir BigCommerce geliştiricisinin sahip olması gereken en değerli nitelik, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, BigCommerce platformuyla ilgili kapsamlı deneyimdir. İdeal olarak, projeniz için tam olarak ihtiyacınız olan BigCommerce geliştirme çalışmasını daha önce gerçekleştirmiş birini bulabileceksiniz.

BigCommerce Geliştiricilerini Nereye Bakmalı?

BigCommerce geliştirici iş ilanlarını yayınlamak için en iyi yerler şunlardır:

çalışma

12 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla Upwork, dünyanın en büyük serbest çalışan portalıdır. Bu platform, geniş bir potansiyel müşteri havuzuna erişmenizi sağlar ve ayrıca size zaman takibi, otomatik ödemeler ve diğer yönetim görevleri için yararlı araçlar sağlar.

Görüntü Kaynağı: çalışma

Toplam

Upwork gibi Toptal da serbest çalışan bir portaldır. Upwork’ten farklı olarak serbest çalışanların bu platformu kullanabilmeleri için sıkı bir başvuru sürecinden geçmeleri gerekiyor. Toptal yüksek standartları koruyor ve başvuran serbest çalışanların yalnızca %3’ünü kabul ediyor. Yetenekli bir BigCommerce serbest geliştiricisi arıyorsanız ve ona yüksek paralar ödemekten çekinmiyorsanız, onları burada bulacaksınız.

Görüntü Kaynağı: Toplam

Dışarıdan

Devam eden BigCommerce yönetim/bakım çalışmaları için Outsourcely’e göz atın. Bu platform uzun vadeli projeler için tasarlanmıştır ve sıfır komisyon ücretiyle uzaktan çalışanları doğrudan işe almanıza olanak tanır.

Karşılaştırma için Upwork, kendi platformu aracılığıyla işe alım yapmanızı gerektirir; ayrıca müşterilerden %3 ödeme işlem ücreti alınır ve serbest çalışanlardan %5 ila %20 hizmet ücreti alınır. Ancak Outsourcely’de Upwork’ten çok daha az yetenek var.

Görüntü Kaynağı: Dışarıdan

Craigslist

Uzak bir çalışanı işe almak yerine personelinize şirket içi bir çalışanı eklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda, yerel Craigslist iş kurulunuz aday bulmak için iyi bir yerdir. Craigslist yukarıda listelenen platformlardan daha açıktır, bu nedenle vasıfsız başvuru sahiplerini ayıklamak için daha fazla zaman harcamayı bekleyin.

Görüntü Kaynağı: Craigslist

İş İlanı Nasıl Yazılır

Adayları nerede aramak istediğinize karar verdikten sonra bir iş ilanı yazmanız gerekecektir. Aşağıdaki ipuçları projeniz için en iyi eşleşmeleri bulmanıza yardımcı olacaktır:

 • Açık ve ayrıntılı olun: İş ilanınız mümkün olduğunca ayrıntılı olmalıdır. İstediğiniz şeyi geliştiremeyen geliştiriciler başvuru yapmamayı bilecekleri ve başvuruda bulunanların size çok fazla açıklayıcı soru sorması gerekmeyeceği için bu size çok zaman kazandıracaktır. Geliştiriciler “bunun iş tanımında olmadığını” iddia edemeyecekleri için gelecekte ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları da önleyebilir.
 • Arka plan bilgilerini ekleyin: Şirketinizi ve markanızı tanıtın. Hedef kitlenizi ve onlara sunduğunuz değeri tanımlayın. Bu bağlam, geliştiricilere aradığınız şey hakkında daha iyi bir fikir verecektir.
 • Bir proje özeti ekleyin: Geliştiricinin sizin için ne yapmasını istediğinizi tam olarak açıklayın. Ne sunmalarını bekliyorsunuz? Üzerinde çalışabilecekleri mevcut varlıklarınız var mı (örneğin, bir tasarımcı tarafından oluşturulmuş bir model) veya sıfırdan mı başlıyorlar?
 • Örnekleri ekleyin: Uygulamaya çalıştığınız özelliklerin veya tasarımın canlı örneklerini biliyorsanız iş ilanınızda bunlara bağlantı verin.
 • Örnek isteyin: Adaylardan, projenize benzer, tamamladıkları çalışmaların bağlantılarını size göndermelerini isteyin.
 • İdeal adayı tanımlayın: Projeyi tamamlamak için gerekli olacağına inandığınız teknik uzmanlığı belirtin ve ayrıca adayı kültürünüze uygun hale getirecek kişilik özelliklerini de açıklayın.
 • Bir zaman çerçevesi belirtin: Projenin ne zaman tamamlanmasına ihtiyacınız var? Bu tarih ne olursa olsun, revizyonları ve diğer gecikmeleri hesaba katarak projenizin son tarihini birkaç hafta uzatmalısınız.
 • Başvuru sahibinin detaylara olan ilgisini test edin: Birisi başvurmadan önce iş ilanınızı okumaya istekli değilse, nitelikleri ne olursa olsun, muhtemelen projenizde istediğiniz sonuçları elde etmek için gereken odağa ve profesyonelliğe sahip değildir. Başvuru sahiplerinin iş ilanınızı gerçekten okuyup okumadıklarını teyit edebilmeniz için “Lütfen başvurunuzun en üstüne ‘…’ ifadesini ekleyin” gibi bir satır ekleyin.

Örnek İş İlanı

Aşağıdaki varsayımsal örnek, iş ilanı ipuçlarımızı nasıl uygulamaya koyacağımızı göstermektedir.

DERS:

“Günün Fırsatı” Ana Sayfa Özelliği İçin BigCommerce Geliştiricisine İhtiyaç Var

VÜCUT:

Sauce Boss olarak hem restoranlara hem de bireysel yemek pişirme tutkunlarına özel soslar sunuyoruz. Fiziksel bir mağaza olarak başladık ancak son birkaç yılda BigCommerce sitemiz birincil gelir kaynağımız haline geldi. Artık türünün tek örneği olan ürünlerimizi Seattle’dan Sarasota’ya kadar her yerde sunabiliyoruz!

Ana sayfamıza Amazon’da gördüğünüze benzer bir “Günün Fırsatı” bölümü eklemek istiyoruz: https://www.amazon.com/

İdeal aday, BigCommerce mağazaları için özel özellikler geliştirme deneyimine sahip olacak ve aynı zamanda güçlü iletişim ve zaman yönetimi becerilerine de sahip olacak. Lütfen başvurunuzda bu projeye benzer tamamladığınız çalışmaların bağlantılarını ekleyin. Ayrıca “Bam!” yazın. İş ilanımızı tamamen okuduğunuzu onaylayabilmemiz için başvurunuzun üst kısmında.

Seçilen adayın bu projeyi 1 Kasım’a kadar tamamlamasını bekliyoruz.

Teşekkür ederim!

Fiyatınızı Ayarlama

Çoğu serbest çalışan portalında, işçilere proje için sabit bir ücret ödemek veya saat başına ödeme yapmak arasında seçim yapma olanağına sahip olacaksınız.

Çok fazla deneyim gerektirmeyen basit bir proje yayınlıyorsanız sabit fiyat seçeneğini kullanın. Bu şekilde, daha pahalı, oldukça deneyimli bir BigCommerce geliştiricisi yerine daha ucuz, orta düzeyde deneyimli bir BigCommerce geliştiricisini işe alabilirsiniz. Daha az deneyimli geliştirici daha uzun zaman alabilir ve daha fazla revizyon gerektirebilir, ancak fiyat önceden belirlendiğinde bunun bir önemi olmayacaktır.

Daha karmaşık projeler için saatlik ücret daha iyidir. Genellikle daha fazla para kazanmalarına olanak sağladığı için son derece deneyimli geliştiricilerin ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır. Saatlik ücret aynı zamanda son derece deneyimli geliştiriciler için daha az endişe vericidir çünkü muhtemelen hata yapmadan hızlı bir şekilde çalışabileceklerdir.

Şimdi, tam olarak hangi oranda ücretlendirmelisiniz?

Yukarıda belirtildiği gibi, web tasarımcılarının ve web geliştiricilerinin beceri setleri arasında örtüşme vardır. Bu özellikle BigCommerce gibi kullanıcı dostu bir platformla çalışırken geçerlidir.

Bu nedenle, bir web tasarımcısı ile bir web geliştiricisinin standart ücreti arasında bir yerde ücret almalısınız. Salary.com’a göre 0-2 yıllık deneyime sahip bir web tasarımcısının ortalama oranı Saatlik 31$. Spektrumun diğer ucunda ise 4-7 yıllık deneyime sahip bir web geliştiricisinin ortalama oranı şöyledir: Saatlik 50$. Bir BigCommerce geliştiricisi için saat başına 30 ila 50 ABD Doları ödemeyi bekleyin.

Tam zamanlı maaşlı bir pozisyon için bir BigCommerce geliştiricisini işe alıyorsanız, 0-2 yıllık deneyime sahip bir web tasarımcısının ortalama maaşının 63.904$4-7 yıllık deneyime sahip bir web geliştiricisinin ortalama maaşı ise 104.081$. Ayrıca teklifinizi yaparken bölgenizdeki yaşam maliyetini de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Görüntü Kaynağı: İşgücü İstatistikleri Bürosu

Kimin İşe Alınacağını Seçmek

Özellikle adayları değerlendirmek için kullanabileceğiniz kişisel BigCommerce geliştirme deneyiminiz yoksa, projeniz için kimi işe alacağınıza karar vermek zor olabilir.

Ama buna gerek yok olmak Başarılı bir şekilde işe almak için bir geliştirici. Kararınızı verirken aşağıdaki teknikleri kullanmanız yeterlidir:

 • Müşteri geri bildirimlerini okuyun: Upwork gibi bir serbest çalışan portalı aracılığıyla işe alım yapmanın bir avantajı, her adayın önceki müşterilerinden gelen derecelendirmeleri ve yorumları inceleyebilmenizdir. Bu size adayın becerileri ve çalışma alışkanlıkları hakkında objektif geri bildirim sağlayacaktır.
 • Sağlanan örnekleri inceleyin: Gönderinizde geçmiş çalışmalarına bağlantılar istemeliydiniz. Adayın bu bağlantıları eklendiğinden emin olun ve çalışmalarının kalitesini incelemek ve deneyimlerinin projenizle ne kadar alakalı olduğunu görmek için bunları kendiniz kontrol edin.
 • Takip soruları sorun: Size gönderdikleri numunelerde yer alan tüm çalışmaları yaptılar mı, yoksa bir ekibin parçası olarak mı çalıştılar? Tasarımcı ve geliştirici rollerinin her ikisini de veya yalnızca birini üstlenebilecek kapasitedeler mi? Adaya, başvurusunda yer almayan ilgili soruları sorun.
 • İletişim değerlendirmesi: Takip soruları sormak aynı zamanda adayın iletişim becerilerini değerlendirme şansı da verir. Hemen mi cevap verdiler yoksa cevap vermeleri günler mi sürdü? Tüm sorularınıza cevap verdiler mi, yoksa yazdıklarınızı tam olarak okumamış gibi mi görünüyorlar? Eğer iletişim, işi almadan önce zayıfsa, diğer adaylarınıza geçmelisiniz.
 • İletişim referansları: Maaşlı bir pozisyon için işe alım yapıyorsanız ve özgeçmişleri inceliyorsanız adayın sağladığı referanslardan en az ikisiyle iletişime geçin. Yöneticilerin, performansları ortalamanın altında olsa bile eski çalışanları genellikle kötülemek istemediklerini unutmayın. Üsluba dikkat edin (ne kadar coşkulu olursa o kadar iyi) ve sorularınızı olumlu bir şekilde çerçeveleyin (“Daha etkili olmak için ne yapabilirlerdi?” diye sormak, “Zayıf yönleri nelerdi?” sorusundan daha dürüst yanıtlar üretecektir.

Bu denenmiş ve onaylanmış işe alım uygulamalarıyla adaylarınızı doğru bir şekilde sıralayabilecek ve doğru seçimi yapabileceksiniz.

Tavsiye Edilen:  BigCommerce Dönüşüm Takibi ile Etkili Reklamcılık