Unutulmaz bir E-ticaret Mağazası Oluşturmak İster misiniz? Listeye Zengin Mağazacılık Ekleyin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Unutulmaz bir E-ticaret Mağazası Oluşturmak İster misiniz? Listeye Zengin Mağazacılık Ekleyin

Çevrimiçi alışverişte zengin mağazacılık, site genelindeki genel alışveriş deneyimini geliştiren kullanıcı deneyimi veya tasarım işlevleri anlamına gelir.

Apple veya Tesla web sitesine göz atarken düşünün. BT hissediyor lüks. Neden? Nasıl?

Paralaks kaydırma, animasyonlar ve arka plan videoları gibi şık UX ayrıntıları, birlikte sadece unutulmaz olmakla kalmayıp aynı zamanda müşterilere şunu söyleyen bir deneyim yaratıyor: “Bu düzeyde kalite ve ayrıntı, biz kimiz. Markamızdan bekleyeceğiniz şey budur. Aradığınız şey biziz.”

Müşterileri hayrete düşüren site deneyimlerinde en sık gördüğümüz diğer dört özellik ile birlikte, zengin mağazacılığı herhangi bir büyük e-ticaret mağazasının önemli bir bileşeni olarak görüyoruz.

Bunu gerçekten buluyoruz olağanüstü mağazalar:

  • Çok güzel işlevsel
  • Gerçek zamanlı kişiselleştirmenin keyfi
  • Son derece hızlı yükleyin ve
  • Tutarlı, yüksek kaliteli marka görselleri içerir

Peki markanız zengin mağazacılığı etkili bir şekilde nasıl kullanabilir? Bugün burada ele alacağım şey bu.

#cta-mini-fe#Şşşt. Güzel işlevsel tasarıma sahip olağanüstü e-ticaret deneyimleri hakkındaki ilk gönderime göz atın

Bir olağanüstü e-ticaret sitesi dinamik, zengin mağazacılık özelliklerine sahiptir

Paralaks kaydırma, incelikli animasyonlar ve arka plan videoları gibi zengin satışlar toplu olarak deneyimlendiğinde müşteriler için daha yüksek bir deneyim yaratır.

Birkaç harika örnek üzerinden gidelim.

Tek Bıçak

Zengin mağazacılıktan yararlanan mağazalardan biri de lüks tıraş markası OneBlade’dir. Otomatik yeniden satış, arka plan videoları ve ince animasyonlar ekleme konusunda uzmandırlar.

Keşfetmek onların başsız sitesiOneBlade ve sertifikalı Shogun ortak ajansı olduğu açıktır, Avexziyaretçilerin nasıl gezineceğini ve dikkatlerini canlı tutmak için hangi küçük ayrıntıların değişmesi gerektiğini gerçekten düşündü.

Bunun harika bir örneği, üst gezinme menüsündeki “Tıraş Makineleri” sekmesine gittiğinizde, farenizi üzerlerine getirdiğinizde ustura renklerinin ince animasyonlarla değişmesidir. Bu, ziyaretçilerin ürün sayfasına gitmeden ürün renklerini görüntülemesine yardımcı olur. Bu bir kazan-kazan durumu.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Bir Slogan Nasıl Yazılır: 5 Metin Yazarlığı İpucu

Müşteriler, tek tek ürün sayfalarına gitmek zorunda kalmadan çeşitli ürün renklerini görüntüleyebilir.

Veya bir ürün sayfasında ürün rengi seçtiğinizde, tüm sayfa içeriği seçilen renkteki görsellerle değiştirir (yeniden satış olarak da bilinir).

Bunun gibi zengin mağazacılık ancak başsız bir progresif web uygulamasıyla mümkündür.

Tüketici açısından bakıldığında, bir tıraş makinesine önemli miktarda para harcayacaksanız (bu perakende satışlar 25 ABD dolarından veya yeniden doldurma planı olmadan 350 ABD dolarına kadar) özel hissettirmelidir. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi zengin mağazacılık kullanarak ziyaretçilerde yüksek bir duygu uyandırabilir ve bu tür bir satın alma işlemini doğrulayabilirsiniz.

#cta-mini-fe#Shogun Frontend ile olağanüstü e-ticareti çalışırken görün.Demo rezervasyonu yapın

Isırmak

Bir başka harika örnek ise diş macunu ve diş ürünlerine plastik içermeyen bir alternatif olan Bite’tır. Mağazalarında paralaks kaydırmayı (site arka planının ön plandan daha yavaş hareket ettiği bir web tasarım tekniği) kullanıyorlar. çekici.

Bu teknik, gözleri sayfada tutar çünkü ilginç bakmak için. Pürüzsüz ve göz alıcıdır. Sen istek Tüm sayfayı kaydırmak için.

Ana sayfadaki inanılmaz kaydırma ayrıntılarına göz atın Isırmak mağaza.

Siz kaydırdıkça Bite diş macunu şişelerinin ekranda aşağı doğru süzülme şekli, Bite markasını anlatıyor; eğlenceli ve basit. Aynı şekilde, siz sayfayı aşağı kaydırdıkça “Çünkü Dünyadır” metninin sayfa boyunca hareket etmesi gibi.

Bu durumda, paralaksla zengin mağazacılık yalnızca farklılaşmanın bir yolu değildir;Bite ürünlerinin kalitesinin aktarılmasına yardımcı olur. Bu sıradan Crest diş macununuz değil; tamamen farklı bir seviye!

Hızlı Ödün Vermeden Zengin Satışlara Ulaşmak

Klasik e-ticaret platformları üzerine inşa edilmiş yekpare mağazaları olan markalar için bu tür tasarım ayrıntılarının taviz vermeden elde edilmesi genellikle çok zordur. Tipik bir Shopify mağazasına yüksek kaliteli medya veya animasyonlar gibi ne kadar zengin mağazacılık özellikleri eklemek isterseniz sayfalar o kadar ağırlaşır ve bu da sitenizin hızını önemli ölçüde yavaşlatır.

Neyse ki, başsız ticaret (özellikle aşamalı web uygulamaları) ile bu işlevselliğe sahip olmak mümkündür olmadan site hızından veya performansından ödün vermek. Doğrudan tüketiciye yönelik markaları ölçeklendirmek, Shogun Frontend gibi paket bir platformla başsız ticareti uygulayabilir ve müşterileri için istedikleri unutulmaz çevrimiçi mağazayı yaratabilir.

Gördüğümüz gibi, zengin mağazacılık, alışveriş deneyimine bir düzeyde gelişmişlik sunuyor. Zarif ve düşüncelidir.

Bu ayrıntı, markaları ortalama ve şablonludan son teknolojiye ve olağanüstüye taşıyor. Standart bir yekpare e-ticaret mağazasıyla elde edemeyeceğiniz şekillerde deneyime katkıda bulunur.

Zengin mağazacılığı alışveriş deneyiminize dahil etmek, markanızı hayır en üst seviyeye.