Üreticiler İçin Dijital Pazarlamaya 5 Başarılı Yaklaşım

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Üreticiler İçin Dijital Pazarlamaya 5 Başarılı Yaklaşım

B2B üretim pazarlamasının zor olduğu yeni bir haber değil. Sonuçta, üretim pazarlama stratejiniz, siz, distribütörler, toptancılar ve kullanıcılar arasındaki boşluğu etkili ve uygun maliyetli bir şekilde kapatmalıdır.

Doğru karar vericileri doğru zamanda hedeflemek, B2B pazarlama stratejilerinin ele alması gereken karmaşık bir iştir. Neyse ki sizin için çok ayrıntılı mesajlarla yüksek nitelikli bir hedef kitleyi hedeflemenin yolları var. Tam olarak nasıl?

Üretim şirketleri için dijital pazarlama.

Bir Üretim Şirketi Nasıl Pazarlanır?

İster bir üretim şirketindeki pazarlama departmanına ister imalat endüstrisi için bir pazarlama ajansına güveniyor olun, tüm pazarlama planınız bir marka kimliğiyle başlar. Geçmişiniz, süreciniz, çalışanlarınız ve farklılaşmanız hakkında araştırma ve keşif yaptıktan sonra işinizi konumlandırmak daha kolay olur.

Hakkı arıyorum üreticiler için dijital pazarlama ajansı? B2B pazarlama operasyonlarınızı büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün WIX ile ücretsiz danışmanlık randevusu alın!

İmalat sektöründe olmak, ürününüze bağlı olarak çok farklı görünebilir ancak aslında beş ana gruba ayrılabilir. Operasyonunuzun hangi ana gruba ve sektör alt grubuna ait olduğunu belirlemek için bu tabloyu kullanın.

Veriler çekildi McKinsey

Marka kimliğinizi geliştirip şirketinizi distribütörlerinizin ve kullanıcılarınızın zihninde nasıl konumlandıracağınıza karar verdikten sonra pazarlama hedeflerini belirlemeye başlayabilirsiniz. Çoğu durumda hedefleriniz, misyon beyanınıza yakından bağlı olan finansal hedefleri içerecektir. Ardından, bu hedeflere ulaşmak için hangi stratejileri hedefleyeceğinizi belirleyin.

Bu makalenin geri kalanında üreticinin büyümesi açısından son derece etkili olan beş dijital pazarlama kanalını ele alacağız.

Üreticiler için Dijital Pazarlama

İmalat sektörü için pazarlamanın en karmaşık kısmı karar vericilere doğru mesajı sunmaktır. Üretim şirketleri için internet pazarlaması, çok az bütçe israfıyla B2B karar vericilerini etkili bir şekilde hedeflemeye yardımcı olur.

Bu beş üretim pazarlama stratejisinin her biri, pazar payınızı uygun maliyetli bir şekilde büyütmek için kullanılabilir.

 1. İçerik pazarlama
 2. SEO Pazarlama
 3. PPC Pazarlama
 4. Sosyal medya pazarlamacılığı
 5. Pazarlama Otomasyonu

Stratejilerin her birine bakın ve hangi yöntemin hedeflerinizi gerçekleştirmenize en iyi şekilde yardımcı olacağına karar verin.

1. Üreticiler için İçerik Pazarlama

İmalat pazarlamacıları arasında 2018 yılında yapılan bir ankette, Katılımcıların %86’sı içerik pazarlamasını kullandıklarını söyledi. Neyse ki, içerik pazarlamacıları üretenlerin yalnızca %22’si, kuruluşlarının bu beceri konusunda “sofistike” veya “olgun” olduğunu düşünüyor. Bu İçerik Pazarlama Enstitüsü verileri belirtir yetişmek için hâlâ vaktin var Henüz içerik pazarlamanın gücünden yararlanmıyorsanız.

Tavsiye Edilen:  Bir Bloga Ne Sıklıkta Gönderi Göndermeliyim?

İçerik pazarlaması birçok farklı biçimde olabilir. İçeriği e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması veya organik arama yoluyla dağıtıyor olsanız da, son kullanıcılarınız için değerli içerik varlıkları oluşturarak doğru kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

Örneğin, bir orta düzey pompa üreticisi, orta düzey kullanıcıların bir sonraki uygulamaları için doğru pompayı nasıl seçeceklerini belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla tork-hız eğrilerinin ardındaki fizik hakkında bir blog yazısı yazmak için Houston’daki içerik pazarlamayı kullanabilir.

Üreticiler için başarılı içerik pazarlamasının anahtarı, hedef kitlenizin sıkıntılı noktalarını belirlemek ve ardından bu sıkıntıyı hafifletebilecek içerik varlıkları oluşturmaktır. Endüstriyel bir kullanıcı sizinle rakipleriniz arasında nasıl seçim yapacağından emin değilse ürününüz için kapsamlı bir performans faktörleri listesi hazırlayın. Bir ağır ekipman kullanıcısı sizinle en yakın rakibiniz arasında seçim yapmakta zorlanıyorsa, öne çıktığınız alanları vurgulamak için ayrıntılı bir karşılaştırma yazısı yazın.

Potansiyel müşterilerinize ücretsiz katma değerli içerikler üreterek markanızı sektörünüzde otorite olarak konumlandırabilirsiniz.

Üretim konusunda yardım için WIX ile iletişime geçin Austin’de içerik pazarlaması ya da bugün Houston!

2. Üretim Şirketleri için SEO

Üretim SEO’su, kullanıcılar sunduğunuz ürünleri ararken, arama motoru sonuçlarının en üstünde görünmeniz için web sitenizi optimize etme uygulamasıdır. Örneğin, bir kimyasal madde üreticisiyseniz, potansiyel bir müşteriniz “yüzey aktif madde tedarikçileri”ni Google’da arattığında yüzey aktif madde web sayfanızın görünmesini istersiniz.

Bir göre son çalışma, Organik arama, B2B gelirinin yaklaşık %53’ünün elde edilmesine yardımcı oluyor. Bu, arama motoru optimizasyonu üretmenin, pazarlama büyüme hedeflerinizi karşılamanın ve aşmanın anahtarı olabileceği anlamına gelir.

SEO dostu bir web tasarımının, arama sonuçlarında iyi bir sıralama elde etmek için çok önemli olduğunu unutmayın. Web siteniz 2000’li yıllardan kalma gibi görünüyorsa, kullanıcılar geri düğmesine basabilir ve bunun yerine rakibinizin sitesini ziyaret edebilir. Bir iş toplantısına ya da röportaja eşofmanla gitmek gibi. Bazı rakip araştırmaları yapmak, müşteri görüşmeleri ve kullanıcı testleri yapmak, mümkün olan en iyi üretim web sitesi tasarımını geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Tasarımın yanı sıra, web sitenizdeki içerik de üretim SEO’nuz için oldukça önemlidir. İlk bölümde bahsettiğimiz gibi hedef kullanıcılarınızın sıkıntılı noktalarına hitap eden içerikler oluşturarak arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilir ve bugün daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Instagram Konuları Nasıl Kullanılır?

Organik büyümenize güvenmek istiyorsanız Austin’deki SEO ajansı veya Houston, ücretsiz danışmanlık randevusu almak için bugün WIX ile iletişime geçin!

3. İmalat Endüstrisinde PPC

Geçtiğimiz on yılda, çeşitli dijital pazarlama kampanyaları, üretim reklamcılığının ölçeklenebilirliğini artırdı. İnternetten önce imalat şirketleri yeni fırsatlar yaratmak için doğrudan postaya, soğuk aramalara ve maliyetli ticari fuarlara güvenmek zorundaydı. Buz kırıldıktan sonra ilişkiye dayalı satışın faydaları olsa da, bu ilk teşhiri kazanmak zordur.

Günümüzde üreticilere yönelik tıklama başına ödeme reklamları, psikografik olarak hedeflemenize olanak tanıyor. Potansiyel bir müşterinin tam ihtiyacını yalnızca birkaç dolara hedefleyen bir reklam sunabilirsiniz. Bu, giriş engelinin onbinlerce dolar olabileceği ticaret olayları karşısında uçup gidiyor.

Örneğin, bir toz boya üreticisi, bir arama motoru kullanıcısı “yüksek sıcaklıkta toz kaplama” kelimesini aradığında görünen tıklama başına ödeme reklamları yayınlayabilir. İlgilenen potansiyel bir müşteri reklamınızı tıkladığında bunun size maliyeti yaklaşık 2 ABD dolarıdır. Ortalama satışınızın büyüklüğüne bağlı olarak üreticiler için PPC’deki kar marjı çok büyük olabilir.

Koşmakla ilgileniyorsanız Houston’da tıklama başına ödeme veya Austin, ücretsiz danışmanlık hizmeti ayarlamak için bugün WIX’daki stratejistlerle iletişime geçin.

4. Üreticiler için Sosyal Medya

“Potansiyel müşterilerim sosyal medyada değil.”

Bunu mutlaka sanayi ve imalat şirketlerinden ayda bir kez duyuyoruz. 2023 itibariyle:

Şüphesiz hedef müşterileriniz öyle sosyal medyada. Sosyal medyada gezinirken satın alma zihniyetinde olup olmadıkları farklı bir hikaye. Üretim için sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda, pazarlama yatırımından yüksek getiri elde etmek için en uygun platform LinkedIn’dir.

LinkedIn

Üniversite diplomasına sahip Amerikalıların %50’si LinkedIn kullanıyor. Bu, LinkedIn’i B2B pazarlama için kullanmayı beyinsiz hale getirir. LinkedIn yalnızca bağlantılarınızın zaman çizelgelerinde görebileceği organik güncellemeleri yayınlamak için harika bir yer olmakla kalmıyor, aynı zamanda reklam hedefleme yetenekleri de her yıl daha da gelişiyor.

Sosyal medyada etkili reklamcılık, hedeflediğiniz kitleye bağlıdır. LinkedIn aşağıdakilere göre hedefleme yapmanıza olanak tanır:

 • Görev tanımı
 • İş unvanı
 • İş Kıdemi
 • Yılların Deneyimi
 • Firma Adı
 • Şirket Sektörü
 • Şirket büyüklüğü
 • Okullar
 • Dereceler
 • Çalışma alanları
 • Yetenekler
 • Gruplar
 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Konum

Doğru karar vericilere ulaşmak için LinkedIn reklam hedefleme seçeneklerinizi geliştirdikten sonra, sosyal medya pazarlama çabalarınızdan getiri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Keşfetmeye meraklıysanız Houston’da sosyal medya pazarlaması veya Austin, strateji uzmanlarımızdan biriyle ücretsiz danışmanlık ayarlamak için bugün WIX ile iletişime geçin!

5. Üretim için Pazarlama Otomasyonu

Üretim ekipleri, maliyetleri ve üretimi optimize etmek amacıyla robotik süreç otomasyonuna geçiyor. OEM dijital pazarlama yaklaşımınızın da otomasyondan faydalanması mantıklı değil mi?

Tavsiye Edilen:  AgentGPT Nasıl Çalışır? Bilmen gereken her şey

Endüstriyel şirketler için dijital pazarlama, doğru pazarlama otomasyon platformuyla eşleştirildiğinde önemli ölçüde kolaylaşır. Otomasyon, potansiyel müşterileri sorunsuz bir şekilde izlemenize, hangi pazarlama mesajlarının en etkili olduğunu belirlemenize ve hangi pazarlama materyallerinin kârlılığınız üzerinde en iyi etkiye sahip olduğunu puanlamanıza olanak tanır. Hangi imalat pazarlama malzemelerinin en yüksek dönüşüm etkisine sahip olduğunu belirleyerek, çabalarınızı getirileri ve genel işletme büyümesini birleştirmeye odaklayabilirsiniz.

Pazarlama ve üretim otomasyonunun arkasındaki strateji büyük ölçüde seçtiğiniz platforma bağlı olacaktır. Ekibimiz genel olarak şunu kullanmanızı önerir: HubSpot’uhedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için birkaç farklı otomasyon platformuyla çalışabiliriz.

B2B Üretim Pazarlama Ajansı Nasıl Seçilir?

Artık imalat şirketlerine yönelik çeşitli pazarlama fikirlerini öğrendiğinize göre, imalat pazarlama hedeflerinize en uygun strateji veya stratejileri seçebilirsiniz. Çoğunlukla marka bilinci oluşturma, SEO, web tasarımı veya dış kaynaklı pazarlamayla ilgilenip ilgilenmediğinize bağlı olarak, aşağıdaki kaynaklar bir pazarlama ortağı seçme sürecinde size rehberlik edecektir:

Bir pazarlama ajansı seçmenin genel süreci aynı adımları izleyecektir.

 1. Ajansın işinizi anlayıp anlamadığını belirleyin.
 2. Ekibi ve geçmiş başarılarını analiz edin. Bir portföyleri veya vaka çalışmaları var mı?
 3. Gelecekteki iletişim noktanızla iyi geçiniyor musunuz? Bu, ortaklığınızın başarısını sandığınızdan daha fazla etkileyecektir.
 4. Ajansın meraklı bir ruhu var mı?
 5. Ajans farklı koşullara uyum sağlayabiliyor mu?
 6. Ajansla etkili bir şekilde iletişim kurabiliyor musunuz?

WIX, Üreticiler İçin Dijital Pazarlamayı Kolaylaştırıyor

WIX yaklaşık 40 yıldır yerli üreticilere hizmet vermektedir. Çalışmalarımızın örnekleri için bugün portföyümüze ve vaka çalışmalarımıza göz atın. Yerel pazarlama strateji uzmanlarından oluşan ekibimiz Enerji, Kimya, Endüstriyel Ekipman (vb.) alanlarını deneyimlerinden anlar.

Ücretsiz danışmanlık ayarlamak için bugün bizimle iletişime geçinve hedeflerinize uygun olup olmadığımızı keşfedin!