Üreticiler için İçerik Pazarlamayla Yatırım Getirisi Oluşturun [W/ Examples!]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Üreticiler için İçerik Pazarlamayla Yatırım Getirisi Oluşturun [W/ Examples!]

Çok fazla B2B pazarlamacısı, diğer geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha az maliyetli olan ve daha fazla iş fırsatı yaratabilen içerik pazarlamasından yararlanmıyor.

Buna göre TalepMetrikİçerik pazarlamanın maliyeti geleneksel pazarlamaya göre %60’ın üzerindedir ve üç kat daha fazla potansiyel müşteri yaratır. Endüstriyel şirketinizin daha iyi yatırım getirisi için bir içerik stratejisini nasıl geliştirebileceğini ve bundan nasıl yararlanabileceğini keşfedin.

Endüstriyel Firmalar İçin İçerik Pazarlama Neden Zordur?

İçerik pazarlaması, potansiyel müşterilere ve hedef kitleye değerli bilgiler sağlamaya odaklanan bir pazarlama metodolojisidir. Gelen pazarlama ajansları, çözümler oluşturmak için içerik pazarlamayı kullanır, ardından doğru potansiyel müşterilerin bu çözümleri bulmasına ve ödeme yapan bir müşteri olma talebinde bulunmasına izin verir. Çözümlerinizi zorlamak yerine, bunların bir kısmını ücretsiz olarak sağlıyor ve nitelikli potansiyel müşterileri kendinize çekiyorsunuz.

Endüstriyel ve imalat şirketleri için içerik pazarlama stratejileri ortalama bir işletmeden farklıdır. Niş içerik ve çoğu zaman “kuru” konu nedeniyle ilgi çekici içerik bulmak zor olabilir. Hedef kitleniz de çok daha küçük ve daha bilgili olacak.

Üretim Pazarlaması için Neden Bir İçerik Stratejisine İhtiyacınız Var?

Göre İçerik Pazarlama EnstitüsüKuzey Amerikalı üretim pazarlamacılarının yalnızca %51’i (B2B içerik pazarlamacılarının %73’üne kıyasla) kitlelerinin içerik ihtiyaçlarına öncelik veriyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından bakıldığında, optimize edilmiş içerik ortaya koymak organik sıralamanızı da artırabilir ve web sitenize daha fazla trafik çekebilir. Etkili bir içerik pazarlama stratejisi oluşturarak sektörünüzde öne çıkın.

İçerik pazarlaması tüketicilere ulaşmanın uygun maliyetli bir yöntemidir. Hedef müşterileriniz büyük olasılıkla herhangi bir nihai seçim yapmadan önce çok fazla araştırma yapan üst düzey karar vericilerdir. Müşterilerinize değer sunarak içerik pazarlama yoluyla güven ve sadakat oluşturun. Sorularına cevap vererek ve sorunlarını çözerek şirketinizi bir düşünce lideri olarak kuruyor ve rakiplerinizden daha iyi, daha deneyimli bir seçenek olduğunuzu gösteriyorsunuz.

Tavsiye Edilen:  Bağlı Kuruluş Pazarlaması ve CPA Pazarlaması: Daha Az Kazansa Bile CPA Pazarlaması Yapmak İçin 4 Neden

Üretim İçeriği Pazarlama Örnekleri

Gelen pazarlama metodolojisine gelince, müşterilerinizin yolculuğunda üç ana adım vardır:

  1. Farkındalık
  2. Düşünce
  3. Karar

Endüstriyel içerik pazarlamanızı geliştirirken her aşamada müşterinin dikkate alması gereken farklı ihtiyaçları ve hedefleri vardır.

Dönüşüm Hunisinin Başı Örnekleri

Dönüşüm hunisinin en üstünde öncelikle farkındalığı artırmaya odaklanırsınız. Potansiyel müşteriniz bir sorunu olduğunu fark etmeye başlıyor ve bunun ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Amacınız onları eğitmek ve teklifinizi çözümün (en azından bir parçası) olarak konumlandırmaktır.

Blog Yazıları

Blog gönderileri, karmaşık bilgileri erişilebilir ve ulaşılabilir bir formata ayırmanın harika bir yoludur. Yeni ziyaretçilerin web sitenizle etkileşime geçme ve dikkate almaları gereken yeni konular ve sorunlarla ilgili bir sohbet başlatma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Zamanla endüstriyel veya üretim SEO’nuz geliştikçe trafiği artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Gönderileri

Bilgiyi yaymak ve marka görünürlüğünü artırmak için ucuz ve etkili bir yöntem olan sosyal medya aracılığıyla blog yazılarınızı ve oluşturduğunuz diğer içeriği tanıtın. Üreticilere yönelik sosyal medya, hedef kitlenizin daha fazla bilgi keşfetmesi için fırsatlar sağlar. Takipçileriniz zaten söyleyeceklerinizle ilgileniyor, bu nedenle her zaman doğru hedef kitleye ulaşıyorsunuz.

e-Kitaplar ve Teknik İncelemeler

Bir konunun daha derinlemesine ele alınması gerekiyorsa e-Kitaplar potansiyel müşterilere değer sağlamanın harika bir yoludur. B2B müşterileriniz genellikle e-Kitaplardan hoşlanır çünkü çok faydalı bir şeyi ücretsiz olarak alıyormuş gibi hissederler.

Huni Ortası Örnekleri

Bu, potansiyel müşterilerinizin işlerini kime verecekleri konusunda araştırma yaptıkları “değerlendirme” aşamasıdır. Bu aşamadaki üretim pazarlama stratejinizin amacı, onların ihtiyaçlarına en uygun kişi olduğunuzu göstermektir.

Durum çalışmaları

Vaka çalışmaları potansiyel müşterileri işletmenizin doğru seçim olduğuna ikna etmenin harika bir yoludur. Hedef kitlenizin benzer müşterilerin sorunlarını nasıl çözdüğünüzü görebilmesi için önceki başarı öykülerini analiz edin.

Tavsiye Edilen:  BT Şirketleri için 7 B2B Pazarlama Stratejisi

Eposta pazarlama

E-posta pazarlaması, potansiyel müşterilerinizi beslemek için ucuz ama etkili bir yöntemdir. Bu B2B pazarlama stratejisiyle e-posta listenizi bölümlere ayırarak farklı grupları hedefleyebilirsiniz. Potansiyel müşterilere düzenli olarak eğitim içeriği göndermek ve zaman içinde markanıza olan güveni geliştirmek için damla e-posta pazarlama kampanyası kullanın.

Ürün Karşılaştırmaları

Dönüşüm hunisinin ortasında, alıcılar bir ürüne veya hizmete ihtiyaçları olduğunu biliyor ancak hangisini seçeceklerinden veya hangi özelliklerin önemli olduğundan emin değiller. Çözümünüz için bir alıcı kılavuzu, aralarındaki sürtüşmeleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Potansiyel müşterilerinizin değer farkını belirlemesine yardımcı olmak için çözümlerinizin ve rakiplerinizin tekliflerinin karşılaştırmalarını kullanın. Bu araç, avantajlarınızı önceden vurgulamanıza yardımcı olur ve potansiyel müşterilerinizi satın alma kararına yaklaştıracağını umarız.

Dönüşüm Hunisinin Alt Kısmı Örnekleri

Dönüşüm hunisinin en altında potansiyel müşterileriniz “karar” aşamasına girer. Amacınız, doğru hedeflenmiş içeriklerle onları rakipleriniz arasından sizi seçmeye ikna ederek onları müşteriye dönüştürmektir.

Ürün Kılavuzu ve Videolar

Videolar ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya referanslarınızı görsel bir şekilde sergilemenin harika bir yoludur. Bazı ürün veya hizmetlerin gösterilmesi gerekir ve videolar, kalan sorularınızı daha kişisel ve ilgi çekici bir ortamda yanıtlamanıza yardımcı olur.

Müşteri Görüşleri

Doğrudan önceki müşterilerinizden gelen referanslar, potansiyel müşterilerinize, müşteri deneyimine değer verdiğinizi ve kaliteli bir çözüm sunmak için çalıştığınızı söyler. Orijinalliği sağlamak için geçmişteki müşterilerin sizinle çalışma deneyimlerini paylaşmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırın.

Kişiselleştirilmiş Gösteriler

Müşterilerinizi dönüştürmek için içerik pazarlamayı kullanmanın en etkili yollarından biri kişiselleştirilmiş bir demodur. İşletmenizin belirli bir soruna nasıl çözüm sağlayabileceğini tam olarak gösteren bir video oluşturun. Kişiselleştirilmiş videolar, müşteri adayınızın onlara yatırım yaptığınızı ve daha da ileri gitmeye istekli olduğunuzu hissetmesine yardımcı olur.

Endüstriyel İçerik Pazarlama Konusunda Yardım İçin WIX ile İletişime Geçin

Üretim şirketiniz içerik pazarlamaya başlamak istiyorsa WIX yardımcı olmaktan mutluluk duyar! Teksas merkezli işletmeler için yüksek kaliteli üretim web tasarımı, baskı tasarımı ve pazarlama kampanyaları sunma konusunda onlarca yıllık deneyime sahibiz.

Tavsiye Edilen:  Uygulama Prototipleme nedir? Yeni başlayanlar için bir rehber

Bugün uzman ekibimizle iletişime geçin ve üreticiler için içerik pazarlamaya başlamanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.