Üreticiler için Sosyal Medya – Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Üreticiler için Sosyal Medya – Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi

B2B için sosyal medya pazarlaması, B2C pazarlamaya göre daha az basit olabilir, ancak markanızı ve işinizi oluşturmada da aynı derecede önemlidir.

Bu blog yazısında, bir üretici olarak hangi platformlarda olmanız gerektiği, bunun imalat şirketleri için pazarlamanın neden önemli bir parçası olduğu ve üretime yönelik bir sosyal medya stratejisinin nasıl oluşturulacağı konusunda size yol göstereceğiz.

İmalat Sektörü İçin Sosyal Medya Neden Önemli?

Kısa bir süre öncesine kadar sosyal medya B2B şirketler için bir zorunluluk gibi görünmüyordu. Ancak iş gücü teknolojiye daha meraklı bir nesle doğru ilerledikçe, giderek daha fazla kilit karar verici sizinle çalışmaya karar vermeden önce daha fazla bilgi için çevrimiçi arama yapacak. Bu da sosyal medyayı imalat şirketleri için vazgeçilmez bir mecra haline getiriyor.

Gösterişli bir sosyal medya varlığına sahip olmak birçok başka nedenden dolayı faydalıdır. Sosyal medya etkinliği, SEO çabalarınızı artırmanıza, potansiyel müşteriler oluşturmanıza, müşteri hizmetlerine yardımcı olmanıza ve çok daha fazlasına yardımcı olabilir.

Sosyal varlığınız imalat sektöründe lider olduğunuzu ve müşterilerle iletişim kurmaya önem verdiğinizi gösteriyorsa, rakiplerinizden öne çıkmanız daha olasıdır.

Üreticiler için En İyi Sosyal Medya Platformları

Bazı sosyal medya platformları üreticiler için diğerlerinden daha anlamlıdır. Müşterileriniz Instagram, Pinterest veya Snapchat gibi daha gündelik veya “modaya uygun” platformlarda etkileşime girme eğiliminde olmayacak.

İşte B2B pazarlama stratejilerinize yardımcı olacak en iyi üreticilerin sosyal medya siteleri:

LinkedIn

LinkedIn takip edilebilecek en iyi B2B sosyal medya sitesidir. B2B pazarlamacıların %94’ü platformda. Burası işletmelerin düşünce liderliği oluşturması ve önemli bağlantılar geliştirmesi için harika bir yerdir.

LinkedIn’in ayrıca çok sayıda karar vericisi var. LinkedIn üyelerinin %45’i üst yönetimde yer alıyor. LinkedIn Reklamları iş kıdemi, şirket büyüklüğü, üye yaşı, sektör ve çok daha fazlası gibi filtrelerle çok hassas hedeflemeye olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Diğer Serbest Yazarlarla Ağ Kurmanın Faydaları

LinkedIn’deki çoğu kullanıcı, kendi sektörlerindeki diğer insanlarla bağlantı kurmak için sitede bulunuyor; dolayısıyla bu, değerli potansiyel müşterileri kalabalıktan ayırmanın zaten önemli bir adımıdır. LinkedIn ayrıca, hedeflenen bir havuzda potansiyel müşterileri bulabileceğiniz, bağlantı kurabileceğiniz ve onlarla etkileşimde bulunabileceğiniz bir Gruplar özelliğine de sahiptir. Bir LinkedIn Grubuna katılmak, üretim şirketleri için içerik pazarlamasını sergilemek için harika bir platformdur ve şirketinize potansiyel müşteri ve trafik çekmenin harika bir yoludur.

Facebook

Facebook’ta bir sayfa varlığına sahip olmak hala bir zorunluluktur. Bugün bir Facebook Sayfası olmadan güvenilirliğiniz sorgulanabilir. Aslında üretim şirketleri için yerel SEO üzerinde olumsuz bir etkisi bile olabilir.

Pek çok müşteri sizinle Messenger veya herkese açık gönderiler ve yorumlar aracılığıyla iletişim kurmak için sayfanıza gidecektir. Bu, insanlarla bağlantı kurmanın ve onları tam olarak konuşmaları gereken kişilere yönlendirmenin harika bir yoludur. Bu ziyaretçiler hızlı açıklamalar ve ilk sorular arıyor olabilirler, dolayısıyla bu kanalı yakından takip etmek önemlidir. Üzerinde Aylık 2,5 milyar aktif kullanıcısosyal medya endüstriyel pazarlamanız Facebook aracılığıyla hedef kitlenize ulaşacaktır.

Youtube

Üretim şirketiniz için YouTube’da pazarlama olanakları sonsuzdur. YouTube, marka bilinirliği oluşturmak ve SEO’yu geliştirmek için şirketinizi ve ürünlerini sergilemenin harika bir yoludur. YouTube’da oluşturduğunuz video öğeleri, üretim web sitenizin tasarımına da dahil edilebilir. YouTube teknik olarak bir arama motoru olarak işlev görse de çoğu kişi, kolaylaştırdığı etkileşim nedeniyle onu bir sosyal medya platformu olarak görüyor.

Pazarlamacılar müşteri referanslarının, ürün eğitimlerinin ve tanıtımlarının, hizmet incelemelerinin, ticari fuar görünümlerinin ve çok daha fazlasının videolarını yükleyebilir. Marka hikayenizi anlatan her şey yayınlanmaya değer!

heyecan

Üreticiler için sosyal medya pazarlaması her zaman Twitter’a öncelik vermez ancak bir şirketin Twitter hesabına sahip olmak yine de önemlidir. Twitter’daki rolünüz bir eğitimci olmalıdır. İlginç ve ilgi çekici bilgileri paylaşmak için bu kanalı kullanın.

Tavsiye Edilen:  En Popüler Sosyal Medya Platformlarında Pazarlama

Mobil öncelikli bir platform olarak, hareket halindeki müşterilerinizin çoğu gönderilerinizi kolayca görüntüleyebilir. Herhangi bir kriz durumunda Twitter, herhangi bir mesajı hızlı bir şekilde iletmek ve diğerlerine anında yanıt vermek için mükemmel bir araçtır.

Üretim Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Üretime yönelik bir sosyal medya stratejisi belirlerken yapmanız gereken ilk şey hedef kitlenizi belirlemektir. En çok hangi web sitelerini kullanıyorlar ve hangilerinde sizinle etkileşime giriyorlar? Eğer hiçbir fikriniz yoksa rakiplerinizin neler yaptığını araştırmak iyi bir fikir olabilir.

Potansiyel müşterilerinize en iyi şekilde hangi platformlardan ulaşacağınıza karar verdikten sonra bir içerik planı hazırlamanız faydalı olacaktır. Bu şekilde tutarlı bir şekilde paylaşım yapabilir ve size güvenebileceklerini bilen bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

Müşteri gönderilerine ve sorularına hızlı bir şekilde yanıt verebilmek için sosyal medyayı düzenli olarak takip ettiğinizden emin olun. Uzun vadeli takipçilerin aynı içerikten yorulmamasını sağlamak için içerik pazarlamasında kendi tanıtımını yapın.

Sosyal Medya Stratejisi Geliştirmekte Zorlanıyor musunuz? WIX Marketing’i Bugün Arayın!

WIX, Teksas’taki endüstriyel üreticilerle yakın işbirliği içinde çalışarak uzun yıllara dayanan B2B pazarlama deneyimine sahiptir. Sosyal medya stratejinizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, SEO ve sosyal medya profesyonellerinden oluşan uzman ekibimiz, işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir stratejinin nasıl oluşturulacağını tam olarak bilir.

Ücretsiz danışmanlık randevusu almak için bugün bizimle iletişime geçin pazarlama ajansımızın bir üyesiyle!