Üretim Şirketleri İçin SEO – B2B Endüstriyel SEO İpuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Üretim Şirketleri İçin SEO – B2B Endüstriyel SEO İpuçları

Endüstriyel üretim genellikle B2B odaklı bir endüstridir ve üreticiler için SEO söz konusu olduğunda kuralların ve en iyi yöntemlerin neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta bu kanal, üreticilerin dijital pazarlama başarısında çoğunluk hissesine sahip.

Bu blog yazısında, SEO aracılığıyla üretim web sitenize gelen trafiği artırarak nasıl potansiyel müşteri yaratabileceğinizi tartışacağız.

Endüstriyel SEO Pazarlama Neden Önemlidir?

Üretim ve endüstriyel pazarlar son derece rekabetçi; herkes büyük müşteriler ve satışlar için mücadele ediyor. Parasal yatırım genellikle çok yüksek olduğundan, potansiyel müşterileriniz işletmeniz ve ürünleriniz hakkında çok sayıda araştırma yapacaktır.

Eğer diğerlerinden önde olmuyorsanız ve web siteniz için bir SEO stratejisi geliştirmiyorsanız, potansiyel müşterilere ulaşma yarışında geride kalırsınız!

SEO Kullanarak Bir Üretim Şirketi Nasıl Pazarlanır?

İşletmeden tüketiciye şirketlerle karşılaştırıldığında, B2B şirketlerinin potansiyel müşteri pazarı çok daha küçüktür ve işinizi araştıran kişi nihai karar verici olmayabilir. Hedef kitlenin küçük olması ve şiddetli rekabet nedeniyle, B2B pazarlama stratejilerinin etkili bir şekilde uygulanması çok fazla zaman ve para gerektirir.

Bunu akılda tutarak, üretim şirketinizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak çeşitli stratejiler vardır. İşte B2B endüstriyel SEO için en yaygın yöntemlerden ve en iyi uygulamalardan bazıları.

Üreticiler için SEO İçeriği

Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olmak, daha fazla geri bağlantı oluşturmanıza ve Google’daki arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Bir arama sonuçları sayfasında daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız uzmanlığınızı göstererek otorite oluşturmanız gerekir.

İmalat şirketleri sektöre özgü jargon ve kavramlara sahip olma eğiliminde olduğundan, bu, okuyuculara değer sağlayan bilgilendirici veya eğitici içerik oluşturmaya odaklanmak için iyi bir fırsattır. Üretim içeriği pazarlaması, blog gönderileri, videolar, infografikler, teknik incelemeler, vaka çalışmaları, geri ödeme analizleri ve daha fazlası şeklinde olabilir.

Tavsiye Edilen:  Azure Konsoluna Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Ayrıca diğer web sitelerinde konuk blog yazarak ve bu süreçte kendi web sitenizdeki değerli kaynaklara bağlantı vererek uzmanlığınızı kanıtlayabilirsiniz. Ne kadar kaliteli içerik yayınlarsanız, insanların size ve üretim web sitenize başvurma olasılığı da o kadar artar.

Houston ve Austin’de içerik pazarlama konusunda uzman yardımı için bugün WIX ekibiyle iletişime geçin!

Ürünler ve Hizmetler için Başlıkları, Başlıkları ve Açıklamaları Optimize Edin

Temel ancak sıklıkla gözden kaçırılan bir unsur, anahtar kelimeleri başlıklarınıza, meta açıklamalarınıza ve başlıklarınıza doğru şekilde dahil etmektir. Web siteniz endüstri jargonu ve uzun açıklamalarla çıkmaza girmişse üretim SEO stratejiniz sekteye uğrayabilir.

Başlıklarınızda ve başlıklarınızda en önemli anahtar kelimeleri ilk önce vurguladığınızdan ve özetlediğinizden emin olun. Bu, kullanıcıların (ve Google’ın) sayfanızın neyle ilgili olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır.

Meta açıklamalar arama sıralamanızı doğrudan etkilemese de müşteriler belirli ürün ve hizmetleri arıyor olacaktır. Sayfayı kısa ve öz bir şekilde özetleyerek sunduklarınızı öğrenmelerini kolaylaştırın. İlgi çeken bir metin yazmak, tıklama oranınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Austin, Houston veya DFW’de SEO konusunda daha fazla yardım için bugün WIX ekibiyle iletişime geçin!

Houston’daki Üretim Şirketleri için Yerel SEO

Yerel SEO stratejiniz birçok şeyi kapsayacaktır. Öncelikle işletme profillerinizi Google Benim İşletmem, Facebook, Yelp, Bing vb. sitelere kaydetmeniz ve optimize etmeniz zorunludur. Tüm bilgileri (isim, adres, telefon, çalışma saatleri, işletme açıklaması vb.) doldurup doğru kategorileri seçmek, daha yüksek ve daha doğru sıralamaya girmenize yardımcı olur.

Sayfalarınızı oluşturduktan sonra işletmenizin deneyimini ve müşteri memnuniyetini sergilemek için müşteri yorumlarını toplamaya başlayabilirsiniz. Bu, Google’a ve potansiyel müşterilere işletmenizin güvenilir ve yatırıma değer olduğu sinyalini verecektir.

Yerel olarak faaliyet gösteriyorsanız, bölgenizdeki veya pazarınızdaki olası müşterilerin sizi kolayca bulabilmesi için konumunuzu/konumlarınızı iş sayfalarınıza ve web sitenize eklediğinizden emin olun. Bir adım daha ileri gitmek isterseniz yerel işletme rehberlerinde birkaç profil de oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletmeler için Yerel SEO – Kullanılması Gereken 13 Unsur

İşletmeniz için Google incelemelerini nasıl alacağınızı öğrenmek için bugün kılavuzumuzu kullanın!

Endüstriyel Üreticiler için Web Tasarım SEO

Web sitesi tasarımı ve SEO birlikte çalışır çünkü Google, kullanıcılara harika bir deneyim sunan web sitelerine değer verir. Kullanımı kolay ve keyifli bir web sitesi, ziyaretçileri geri getirecek ve zaman içinde arama sıralamanızı iyileştirecektir. Eğer elinizde çok fazla bilgi, broşür, büyük resim ve diğer materyaller varsa, endüstriyel ve imalat şirketleri için SEO dostu web tasarımı zor olabilir.

Temiz ve net bir gezinmeye sahip olmak önemlidir, aksi takdirde siteniz kullanıcılar (ve dolayısıyla şirketiniz ve markanız) üzerinde kötü bir izlenim bırakabilir. Web sitenize geri dönme veya işletmenizi tavsiye etme olasılıkları daha düşük olacaktır. Bir rakip aynı fiyat noktasında benzer ürün veya hizmetler sunuyorsa, muhtemelen daha profesyonel ve ilgi çekici bir web sitesine sahip olan şirketi seçecektir.

Ziyaretçilerinizin sitenizde kalmasını ve web sitenize göz atmasını istiyorsunuz, ancak kullanımı uygun değilse bu gerçekleşmeyecektir. En büyük faktörlerden biri sayfa yükü veya sayfa hızıdır. Görüntülenmesi üç saniyeden uzun sürerse ziyaretçilerin %40’ı sayfanızdan ayrılacaktır. Bu tuzağa düşmemek için bugün sitenizin web sitesi yükleme süresini nasıl azaltacağınızı öğrenin.

Bu özellikle mobil optimizasyonda önemlidir; web siteniz mobil cihazlarda hızlı ve düzgün bir şekilde yüklenecek şekilde tasarlanmadıysa, Google arama kullanıcılarının büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. 2016 gibi erken bir tarihte neredeyse Aramaların %60’ı mobil cihazlardan yapılmıştır ve bu sayı bugün muhtemelen daha yüksektir. Web sitenizi mobil aramalar için optimize etmek, web sitenizin tasarımı için en önemli görevlerden biridir.

Uzman üretim web sitesi tasarımı için WIX’un deneyimli tasarım ekibiyle iletişime geçin!

Üretim İçin SEO Ajansı Ne Yapar?

SEO ajansları, web sitenizin arama motoru sıralamasını ve kullanıcı arama deneyimini iyileştirmek için en iyi eylem planını belirlemenize yardımcı olur. Endüstriyel üretim için SEO konusunda yardımcı olabilecek etkili bir ajansın ideal olarak üretim şirketleri, web tasarımı ve SEO konusunda deneyimi vardır.

Tavsiye Edilen:  Rise Visible, Manifest'te 3 B2B Kategorisinde Tanıtıldı

Hangi soruları soracağınızı ve sizi başarıya hazırlayacak bir SEO ajansını nasıl seçeceğinizi öğrenin. Deneyimli bir ajans, web sitenizin neye ihtiyacı olduğunu tespit edebilecek ve ziyaretçi ve potansiyel müşteri sayısını artırmak için özelleştirilmiş bir strateji geliştirebilecektir.

Austin veya Houston SEO şirketlerinden profesyonel yardım almak için bugün WIX ile iletişime geçin!

Üretim SEO Ajansı mı arıyorsunuz? WIX’a Bugün Ulaşın!

WIX Integrated Marketing, uzun yıllara dayanan deneyimiyle Houston, Austin ve DFW’deki imalat şirketleri için en iyi SEO ajanslarından biridir. SEO ve web tasarım uzmanlarından oluşan uzman ekibimiz, endüstriyel işletmeniz için güzel ve verimli bir web sitesi oluşturmak veya SEO bakımı konusunda size yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

WIX’a bugün ulaşın! İhtiyacınız ne olursa olsun, Houston pazarlama ajansımızdaki strateji uzmanları, B2B imalat endüstrisindeki hedeflerinize ulaşmak için özelleştirilmiş bir planın nasıl oluşturulacağını biliyor.