Ürün Keşfini Geliştirmek için 8 İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ürün Keşfini Geliştirmek için 8 İpucu

Mağazanızın sitesindeki e-ticarette gezinme ve bilgi mimarisinin kritik öneme sahip olduğunu zaten biliyorsunuz.

Alışveriş yapanlar ürünleri ne kadar sezgisel olarak bulabilirse veya alışveriş yaparken (önerileriniz aracılığıyla) ürünleri doğal olarak keşfedebilirse, gerçekte o kadar çok satış yaparsınız.

Aslında web sitesinde gezinmede yapılan değişiklikler dönüşüm oranlarını olumlu yönde etkileyebilir %18,5 kadar. Dolayısıyla, navigasyon yapınızı optimize etmek her hafta binlerce dolarlık kâra eşit olabilir!

Bu yazıda, harika e-ticaret gezinme örneklerini inceleyeceğiz ve ayrıca sezgisel (çerez kesici hissetmeden) bir site için tanıtabileceğiniz en iyi uygulamaları veya standartları ele alacağız.

İyi bir e-ticaret navigasyonu nelerden oluşur?

E-ticaret navigasyonu, bir web sitesi ziyaretçisinin web sitenizde yolunu bulmasına yardımcı olur.

Bir harita gibidir: burada amaç, alışveriş yapanların aradıklarını (belirli bir ürün, iade politikanız veya ürün kategorisi sayfası) bulmalarını son derece basit hale getirmektir.

Herhangi bir standart e-ticaret sitesinde gezinme şunları içerir:

 • Üst gezinme çubuğu
 • Açılır menüler
 • Kenar çubuğu menüleri
 • İçerik haritası navigasyonu
 • Alt bilgi menüleri

Rumplüst gezinme çubuğu, e-ticaretten alışveriş yapanların aradıklarını keşfetmelerine yardımcı olur.

Ancak herhangi bir navigasyon iyi bir navigasyon değildir. Sizinkinin, alışveriş yapanlara ihtiyaç duydukları bilgileri, onları çok fazla seçenekle boğmadan hızlı ve kolay bir şekilde sunması gerekiyor.

İyi bilgi hiyerarşisi özellikle e-ticaret siteleri için önemlidir. Sahibi Brittany Wong olarak Mutlu Ülke Yaratıcıpaylaşımlar:

“Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazada, bir çalışan, kaybolmuş görünen bir müşteriye yardım teklif edebilir. Ancak çevrimiçi ortamda müşteri tamamen bağımsızdır ve sitenizde yolunu bulmak için optimize edilmiş navigasyonunuza güvenir.”

Özellikle iyi e-ticaret navigasyonu için kriterler

Peki, tüm e-ticaret sitenizin yapısına üst menüden genel olarak nasıl yaklaşmalısınız? İyi bir e-ticaret navigasyonu, üst düzey, aşağıdaki kriterleri karşılama eğilimindedir:

 • En çok satanları sergiliyor. En çok satan ürünler, çevrimiçi mağazanız için en fazla geliri sağlar. Yapabileceğiniz en iyi şey, navigasyonunuzun insanları oraya yönlendirmesidir. Pek çok önde gelen marka, “En Çok Satanlar”a ayrılmış eksiksiz bir menü öğesi içerir.
 • Kategorilerden (ve alt kategorilerden) mükemmel şekilde yararlanır. Gezinme yapınızda üst kategorileri, onlara ilgi gösteren kişiler için alt kategorileri genişletecek açılır menülerle sergileyin.
 • Sepet düğmesini belirgin bir şekilde gösterir. Sepet, alışveriş yapanlar tarafından her zaman kolayca görülebilmelidir. Gezinmenizde sepet düğmesinin belirgin bir şekilde vurgulanması, tüm sayfalarda kolayca erişilebilir olmasını sağlar, böylece bir indirimin önündeki son engele düşmezsiniz.
 • Üst navigasyonunuz tıklanabilir bir logo içermelidir. Ana sayfa, çevrimiçi mağazanızdaki tartışmasız en önemli sayfadır. Ziyaretçilere, o anda bulundukları sayfadan bağımsız olarak ana sayfaya (mağazanızın ana girişi) sabit bir rota sağlamak için logonuzu navigasyonunuza ekleyin.
 • Optimize edilmiş bağlantı metni kullanır. Arama motorları bir sitenin nerede sıralanması gerektiğine karar verirken kullanıcı deneyimini dikkate alır. SEO’nun en iyi uygulaması, gezinme yapınızda tam eşleşen bağlantı metnini kullanmaktır. İlgili terimler için arama sonuçlarında bağlantılı sayfaların görünme şansını artıracaktır.

Ve son olarak, CEO ve kurucusu Chris Roth olarak Highline Sağlık öne çıkanlar—gezinmenin rahat ve hızlı olması gerekiyor: “Site ziyaretçilerinin bir ürüne ulaşmak için en az tıklamayı kullanması kritik önem taşıyor, böylece hayal kırıklığına uğrayıp ayrılmazlar…”

“Örneğin, belirli bir kategoride çok sayıda ürününüz varsa, bir sayfada gösterilebilecek ürün sayısını artırma seçeneğini sunun, böylece ziyaretçileriniz, bir ürünün bulunduğu sayfaya ulaşmak için defalarca tıklamak zorunda kalmazlar. ürün listelenmiştir. Bu, gezinme deneyimini rahat ve hızlı hale getirmenin kesin bir yoludur.”

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret alışveriş deneyimi oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile müşterilerin ilgisini çeken açılış sayfalarını nasıl özelleştirebileceğinizi görün.Daha fazla bilgi edinin

Sevdiğimiz en iyi e-ticaret gezinme örnekleri

Artık e-ticaret sitesinde özellikle iyi gezinmenin ne olduğunu bildiğimize göre, pratikte nasıl görünüyor?

E-ticarette gezinmenin gerçek hayattaki iki örneğine ve onlardan neler öğrenebileceğinize bir göz atalım.

Nolah

Nolah yatak, karyola ve yatak takımları satıyor. Bu nedenle, işleri basit tutmak için ana gezinme çubuğu için tam olarak bu üç kategoriyi kullanır. Buradan açılır menüler, belirli bir ürünü arayan alışveriş yapanlara daha fazla seçenek sunar.

Markanın CEO’su Stephen Light, bu gezinme kararının kasıtlı olduğunu söylüyor: “Müşterilerin satın almak istedikleri ürünleri ana sayfamızdan belirlemeleri beş saniyeden az sürüyor.

“Yatakları en çok satan, en çok yönlü ve çocuk dostu markalarımıza göre sınıflandırdık. Ayrıca her birinin altına en iyi üç ürün serimizin resimlerini de ekliyoruz. [site-wide] Müşterilerin ürünlerimizin kalitesini görselleştirmelerine yardımcı olmak için gezinme çubuğu. Her seçeneğin uykusunu nasıl iyileştirebileceğini vurgulayarak alıcının yolculuğunu hızlandırmak için bu önce fayda stratejisini kullanıyoruz.”

Tavsiye Edilen:  Sayfalandırma ve Sonsuz Kaydırma: Blog Gönderileri için Hangisi Kullanılmalı?

Nolah’ın, açılır gezinme görsellerine ‘etiket’ tarzı belirtme çizgileri ekleyerek her yatağın farklı olduğunu nasıl vurguladığını görebilirsiniz. Örneğin, “En çok satan”, “çok yönlü” ve “Basınç giderme”. Bu, müşterilerin ihtiyaçlarını veya sıkıntılı noktalarını nasıl alışveriş yapmak istedikleri konusunda ön plana çıkarmaya yardımcı olur.

Ayrıca Nolah’ın üst gezinme çubuğunda göze çarpan bir indirim menüsü öğesi göreceksiniz.

Stephen’a göre bu bölüm, başka türlü alışveriş yapmamış olabilecek düşük bütçeli müşterilerin dikkatini çekmek için mevcut promosyonların reklamını yapmalıdır.

“Satışların öne çıkarılması aynı zamanda vitrin müşterilerinin hemen ödeme yapan müşterilere dönüşmeleri konusunda bir aciliyet duygusu da uyandırıyor. Satışlarınızı gizlerseniz önemli karları kaçırabilirsiniz.”

En önemlisi, gezinme çubuğu duyarlıdır. Web sitesine masaüstü bilgisayardan erişen ziyaretçiler tam gezinme çubuğunu görür.

Sayfa bir mobil cihaz veya tablet ekranı için yeniden boyutlandırıldığında, sayfanın yan tarafında yığılmış dikey bir gezinme alanına daralır. Ziyaretçiler seçenekler arasında boğulmuyor veya daha küçük bir ekranda tıklaması zor düğmelerle uğraşmıyor.

OLİPOP

OLİPOP bu en hızlı büyüyen ABD’de fonksiyonel içecek markası. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tatlar ve paketlerle e-ticaret gezinme çubuğu, müşterilerin yalnızca birkaç tıklamayla ürünleri keşfetmesinin bir yolu olarak hizmet ediyor.

Perakendecinin üst gezinme çubuğunda listelenen üç ana kategorisi vardır: alışveriş yapın, öğrenin ve abone olun.

Kıdemli e-ticaret ve dijital ürün müdürü Melanie Edwards şunları söylüyor:

“Müşterilerimizin ürünlerimizi satın almasını, şirketimiz hakkında bilgi almasını ve abone olmasını kolaylaştırıyoruz. Bu sekmelerin bağlantılarını yapmak da önemlidir. Hala bir açılır menünüz olabilir, ancak sekmelerin tıklanabilir bağlantılar olduğundan emin olun. Bu, kullanıcı deneyiminizi geliştirir.

 • Üst düzey gezinme çubuğu basit görünse de müşteriler her açılır menüyü tıklattıklarında çeşitli ürünler görür. Örneğin Mağaza sekmesi, en çok satan lezzetleri, bu ürünleri daha erişilebilir kılmak için alt kategorilere (çeşit paketleri ve hediye kartları) bağlantılarla birlikte listeler.
 • Temel sayfalar (belki daha az gelir değeriyle de olsa) altbilgide depolanır. Yine üç farklı bölümde gruplandırılmışlardır, bu da web sitesi ziyaretçilerinin aradıkları bilgiyi bulmasını kolaylaştırır.

Özellikle mükemmel e-ticaret navigasyonu oluşturmak için OLIPOP’un ipuçları? Melanie, “Fazla yaratıcı olmayın” diye özetliyor. “Müşterilerinizin nereye gitmek istediklerini bulmak için zaman harcamak zorunda kalmamaları önemli.”

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret alışveriş deneyimi oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile müşterilerin ilgisini çeken açılış sayfalarını nasıl özelleştirebileceğinizi görün.Daha fazla bilgi edinin

E-ticarette gezinmenizi optimize etmek için en iyi 8 uygulama

Bazı harika e-ticaret gezinme örneklerini gördükten sonra, şimdi kendi site yapınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz uygulanabilir taktikleri keşfedeceğiz.

Aşağıdaki sekiz optimizasyon stratejisine ulaşmak için tonlarca e-ticaret markasının gezinme stratejilerini inceledik. Her birinin, site ziyaretçinizin ürünlerinizi keşfetmek için gezinme biçimini nasıl iyileştirdiğine bakalım:

 1. Mevcut navigasyonunuzu değerlendirin
 2. Arama işlevi ekleyin
 3. İçerik haritası gezinmesini etkinleştir
 4. “Yeni gelenler” sekmesi ekleyin
 5. Teslimat seçenekleri için önceden hazırlanmış filtreler ayarlayın
 6. Düşük öncelikli menü öğeleri için alt bilgiyi kullanın
 7. Gezinme açılır listenize görseller ekleyin
 8. Mobil cihazlarda gezinmeyi en aza indirin

1. İlk olarak: Mevcut gezinme menünüzü denetleyin ve değerlendirin

Gezinme tasarımınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce çalışıp çalışmadığını değerlendirin. Yapmak isteyeceğiniz son şey, daha önce olduğundan daha kötü sonuçlar elde etmek için mağazanın navigasyonunu elden geçirmektir.

Müşteri yolculuğu haritalaması, müşterinin bir hedefi tamamlamadan önce attığı adımları vurgular. Mevcut navigasyonunuzun web sitesi ziyaretçilerini doğru yöne yönlendirip yönlendirmediğini değerlendirmek için bunu kullanın.

Örneğin önceliğiniz satış oluşturmaksa şunu kullanın:

 • Müşteri görüşmeleri
 • Satın alma sonrası anketler
 • Google Analytics

Bunların her biri, belirli bir müşterinin müşteri olmadan önce attığı adımları keşfetmenize yardımcı olacaktır. Buradan, yeni mağaza ziyaretçilerini yolculuk haritasının ilk adımına yönlendirecek şekilde navigasyonunuzu yeniden tasarlayın. Buradan, alt kategoriler, içerik kırıntıları ve alt bilgiler gibi ikincil gezinmeyi kullanarak bunları satış hunisinin daha aşağılarına doğru itin.

Müşteri yolculuğu haritalaması, site navigasyonunuza dahili bağlantıların ötesine geçen eklemeleri de ortaya çıkarabilir.

Yani site gezintinizin tasarımını kullanırken çözülebilecek sürtüşme noktalarını keşfedebilirsiniz.

Örneğin, Pantolon ve Çorap‘ kurucusu Richard Clews şunları paylaştı: “Müşteri yolculuğu haritalama sürecimize büyük yatırım yapıyoruz. Müşterilerin e-ticaret mağazanızda sorunsuz bir şekilde ilerleyip ilerlemediğini görmenin en iyi yolu bu.”

Perakendeci, gezinme performansını izlemek için oturum kayıtları, web sitesi analizleri ve müşteri geri bildirimlerinin bir kombinasyonunu kullanıyor. Navigasyonun etkinliğini denetlerken bakılması gereken en önemli performans ölçümlerinden biri mi? Sepeti terk etme oranı.

Richard, “Mağazamızı ilk açtığımızda, %85 civarında bir alışveriş sepetini terk etme oranıyla karşılaşıyorduk; bu, ortalama bir e-ticaret mağazasının gördüğünden neredeyse %20 daha yüksek” diyor. “Potansiyel müşterilerimizin ödeme ekranında sepetlerini bıraktıklarını görmek için oturum kayıtlarından ve müşteri geri bildirimlerinden yararlanabildik.”

Tavsiye Edilen:  Dilbilgisi Neden Profesyonel Yazarlar İçin Olmazsa Olmaz Bir Araçtır?

Richard, bu verilerden şunu ekliyor: “Müşterilerimizin Google Pay ve Apple Pay gibi daha fazla ödeme seçeneği istediği açıktı ve benim dikkatsizliğimden dolayı bu yöntemleri etkinleştirmedik.”

Pants and Socks, alt bilgi navigasyonuna yeni ödeme seçeneklerini ekledi (yukarı bakın) ve sepeti terk etme oranının %85’ten %52’nin altına düştüğünü gördü.

2. Üst gezinme arama işlevi ekleyin

E-ticaret navigasyonunuzu optimize etmek için yolculuk haritalamayı kullanabilseniz de her şeyi planlayamazsınız. Bunun için üst düzey navigasyonunuza bir arama işlevi ekleyin (tercihen otomatik tamamlamalı) ve müşterilerin aradıklarını bulmalarına yardımcı olun.

“Yeni bir gezinme çubuğu uyguladığımızda hemen çıkma oranının arttığını fark ettik ancak en büyüğü [win] arama fonksiyonunu bulduk” diyor kurucusu Richard Kennedy. Arken Dijital. “Kesinlikle bir arama fonksiyonuna sahip olmalısınız, ancak biz [also] Gezinmeyi başardığımızda aramaların genellikle düştüğünü fark ettik.”

 • Başka bir deyişle, arama yapmanın belirgin bir yolu varsa ziyaretçilerin sitenizle daha uzun süre etkileşimde kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Arama verilerinden alışveriş yapanların ve aradıkları ürünler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz
 • Site aramalarının sıklığı da gezinmenizin iyileştirme gerektirip gerektirmediğini gösterebilir.

Bilgelik Tedarik Şirketi ana navigasyonunda bir site arama çubuğu vardır. “Dergiler” diye arama yaparsam, ‘daha fazlasını görüntüle’ seçeneğiyle en çok satan üç dergi çıkıyor. Sonuçta bu, ziyaretçilerin belirli bir aramayla ilgili bir kategoriden veya ürün sayfasından yalnızca bir tıklama uzakta olmasını sağlar:

3. İçerik haritası navigasyonunu etkinleştirin

Breadcrumb navigasyonu, birinin bir ürün sayfasına ulaşmak için yaptığı yolculuktur. Alıntı yapılan Sitelerin %90’ı Ziyaretçilerin sitenin genel şemasında kendilerini yönlendirmelerine veya diğer ürünleri keşfetmelerine yardımcı olmak açısından önemli olsa da, ana site navigasyonunda kullanıcının mevcut yerini vurgulamayın.

Mağazanız trafiği düzenli olarak PPC sayfalarına yönlendiriyorsa, kırıntılar özellikle yararlı olabilir.

Örneğin Lou Haverty şunu açıklıyor: Gelişmiş Eğlence Alışveriş yapanları bireysel ürün sayfalarına yönlendiren ücretli kampanyalar yürütüyor. Bunun için şunu paylaşıyorlar: “Müşteriye belirli bir ürün grubu veya marka içindeki diğer ürünleri arama seçeneğine sahip olması için bir koleksiyon sayfasına yönlendiren bir bağlantı sağlamanın çok önemli olduğunu buldum…”

“Bu özellikle önemli çünkü tüm müşteriler belirli bir ürünü satın almaya hazır değil. [PPC] girdikleri sayfa,” diyor Lou. “Diğer ilgili ürün seçeneklerini veya boyutlarını karşılaştırmaları gerekebilir.”

Ürün sayfalarına kırıntı navigasyonu ekledikten sonra Enhanced Leisure, havuz muhafazalarına yönelik koleksiyon sayfası görüntülemelerinde ani bir artış yaşadı.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret alışveriş deneyimi oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile müşterilerin ilgisini çeken açılış sayfalarını nasıl özelleştirebileceğinizi görün.Daha fazla bilgi edinin

4. “Yeni gelenler” sekmesi ekleyin

İnsanlar yeni ürün ve koleksiyonları keşfetmeyi seviyor. En yeni ve en iyiyi doğal olarak keşfetmelerine yardımcı olmak için e-ticaret navigasyonunuza bir “yeni gelenler” sekmesi ekleyin. Trafiği en son listelenen envantere yönlendirmeye yardımcı olabilir.

 • ‘Yeni gelenler’ kategorisi, tekrar gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmeye de yardımcı olur. Web sitenize gelebilirler ve en son kontrol ettiklerinde listelenmeyen öğeleri anında görebilirler, böylece zaten atlanmış öğeler arasında gezinme ihtiyacını ortadan kaldırırlar (ve sadık marka hayranları için kullanıcı deneyimini geliştirirler).

CEO’su Eric Jones, “Markaların sezonluk ürünlerini satması mükemmel bir strateji” diyor. Couture Şekeri. “Bunun yanı sıra satışlar, indirimler, indirimli ürünler ve diğer özel teklifler için kategoriler oluşturun. Müşterilerinize, web sitenize girer girmez iyi fırsatlar bulma olanağı sağlayacak.”

“Ayrıca sahip olabilirsiniz [navigation] Müşterilerinizin en iyi fırsatlarınıza kolayca erişmesini sağlamak ve bu süreçte daha yüksek dönüşüm oranlarına dönüşmek için sezonluk ürünler, indirimli satışlar ve promosyonlara yönelik özel kategoriler.

—Nunzio Ross, kurucusu ve CEO’su Majeste Kahvesi

Almak En iyi satın alım, Örneğin. Marka, bu öne çıkan “okula dönüş” kategorisi gibi, üstteki gezinme çubuğuna sezonluk ürünleri ekliyor. Açılır liste, kullanışlı bir okula dönüş kontrol listesinin yanı sıra, yaş aralığına göre ayrılmış, okulla ilgili en iyi fırsatları gösterir.

5. Teslimat seçeneklerini sergilemek için önceden hazırlanmış filtreler oluşturun

Amazon ücretsiz ve hızlı teslimatın yolunu açtı. DTC markanız rekabet edemiyorsa ancak fiziksel bir mağaza işletiyorsa (geçici veya kalıcı), ürünleri müşterilerin eline hızlı bir şekilde ulaştırmanın bir yolu olarak bu konumlara yönelmeyi düşünün.

Popüler sipariş karşılama seçeneklerinden biri internetten satın alıp mağazadan teslim almaktır. Araştırma gösteriyor ki Alışveriş yapanların yarısından fazlasının BOPIS kullandığı ve üçte ikisinden fazlasının anında teslim alınabileceğini bildiklerinde sepetlerine ekstra ürün ekledikleri görülüyor.

Her sipariş karşılama seçeneği için mevcut ürünleri gösteren gezinme koleksiyonuyla bu talebi yakalayın ve ortalama sipariş değerini artırın.

Tavsiye Edilen:  B2B Pazarlama Stratejileri - İşinizi Büyütmek İçin 11 İpucu

“Bir e-ticaret mağazasıysanız ve belirli ürünler için kaldırım kenarında seçim olanağı sunuyorsanız, yönlü navigasyonunuzda bunun için bir filtre oluşturun, böylece müşteriler yalnızca teslim aldıkları ürünler için rahatlıkla alışveriş yapabilirler.” —Kevin Indig

Manolya Fırını bu çok kanallı perakende stratejisini kullanan bir e-ticaret işletmesidir. Üst veya ana navigasyonunda “şimdi sipariş ver” sekmesi görüntülenir. Seçildiğinde, site ziyaretçileri eve teslim, aynı gün BOPIS ve gelişmiş teslim alma gibi tercih ettikleri teslimat yöntemini seçebilir ve yerine getirme kriterlerine uyan bir ürün koleksiyonunu görebilir:

6. Daha düşük öncelikli menü öğeleri için alt bilgiyi kullanın

Ürün kategorileri bir yana, e-ticaret mağazanızın ihtiyaç duyduğu tonlarca temel sayfa vardır. Ancak çok fazla bağlantı kullanılabilirlik sorunlarına neden olabilir. Aslına bakılırsa, çoğu web sitesi ziyaretçisi, onlara bir teklif sunulduğunda bunalmış hissediyor. 10’dan fazla Bir e-ticaret navigasyonundaki alt kategori seçenekleri.

Web sitenizin altbilgisindeki temel ancak yüksek öncelikli olmayan mağaza içeriğine bağlantı verin, örneğin:

Kavin Patel, kurucusu ve CEO’su Dönüştürekliyor:

“Çoğu tüketici bu tür araçların ve bağlantıların altbilgide bulunduğunun farkında. Onları orada tutmak, ziyaretçilerinizin dikkatini ürünleriniz üzerinde tutmanıza yardımcı olur; ek bilgiye erişmeleri gerekirse kaydırma yapacaklardır. Satın alma dönüşümlerinin akışını engelleyebilecek dikkat dağıtıcı unsurlar ve karmaşa yaratmaktan kaçının.”

Almak TULA Cilt Bakımıörneğin alt bilgi navigasyonu. Web sitesinin alt bilgisinde 25 bağlantı bulunmaktadır ve bu, sitenin ana gezinme çubuğu için çok zorlayıcı olacaktır. Kullanılabilirliği geliştirmek ve alışveriş yapanların aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için TULA, benzer amaçlara sahip sayfaları gruplandırır. Alışveriş, marka ve yardımla ilgili sayfalar için net altbilgi sütunları göreceksiniz.

7. Gezinme açılır menüsüne bağlamsal ürün görselleri ekleyin

Metin duvarları bazı web sitesi ziyaretçilerine bunaltıcı gelebilir. Ayrıca herkes metni tercih etmez. Bazı Tüketicilerin %65’i kendilerini görsel öğrenenler olarak tanımlarlar. Ürün görsellerini içeren bir e-ticaret navigasyonuyla bu görsel alışveriş yapanları yakalayın.

Şuna baksana Göçebe Malları‘İlham için navigasyon. Perakendeci, metin tabanlı bağlantılardan oluşan standart bir liste yerine, her bir kategoriyi tanımlamak için ürün resimlerini kullanır.

Bu gezinme çubuğu aynı zamanda yeni gelenleri daimi gezinmeyle birleştirir. Alışveriş yapanlar, yakın zamanda listelenen öğelerin yanında küçük “yeni” sekmeler görüyor ve bu sekmeler, keşfedilecek heyecan verici yeni ürünlere dikkat çekiyor.

#cta-paragraph-pb#Nomad’ın Kreatif Direktörü ile perde arkasına geçin. Markanın niyet ve tasarım düşüncesini vitrinlerine nasıl dahil ettiğini öğrenin.

8. Mobil cihazlarda yığılmış bir navigasyon kullanın

Unutmayın: ziyaretçiler web sitenize yalnızca masaüstü bilgisayardan erişmezler. Alışveriş yapanlar harcıyor 431 milyar dolar her yıl mobil cihazlar aracılığıyla. İyi bir e-ticaret navigasyonu, bu alışveriş yapanlar için uyarlanır ve yüklendiği ekran boyutuna göre otomatik olarak bir hamburger menüsüne dönüşür.

DamlalarÖrneğin, ekran boyutu küçüldüğünde otomatik olarak daraltılan duyarlı bir gezinme menüsü kullanır. Düğmeler daha büyük görünüyor ve mobil cihazlarda “şişman parmaklara” hitap ediyor. Aynı zamanda sayfanın içeriğini web sitesi tasarımında ön planda tutarak, navigasyonu ihtiyaç duyanlar için isteğe bağlı bir ekstra haline getirir.

E-ticaret navigasyonunuz nasıl birikir?

Genel olarak gezinme menüleri, e-ticaret mağazanızın en önemli unsurlarından biridir.

Müşterilerin yalnızca en çok ilgilendikleri ürünleri bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gezinme içeriği de SEO’yu etkileyebilir ve sizin adınıza minimum çabayla uzun vadeli potansiyel müşteri akışı sağlamaya yardımcı olabilir.

Mevcut navigasyonunuzun değerlendirilmesinden başlayarak kendinizinkini geliştirmek için burada paylaştığımız en iyi uygulamaları kullanın. Müşterilerin şu anda ödeme aşamasına nasıl geçtiklerini öğrenin ve daha fazla kişinin aynı şeyi yapmasına yardımcı olacak bir gezinme tasarlayın.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret alışveriş deneyimi oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile müşterilerin ilgisini çeken açılış sayfalarını nasıl özelleştirebileceğinizi görün.Daha fazla bilgi edinin