Uygulamadaki 10 Harika E-Ticaret E-posta Pazarlama Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Uygulamadaki 10 Harika E-Ticaret E-posta Pazarlama Örneği

İle artan satın alma maliyetleri e-ticarette müşteri yetiştirme kanallarınıza sahip olmak her zamankinden daha önemli.

Yeni seçeneklerin yaygınlığına rağmen, E-posta pazarlaması en etkili pazarlama kanalı olarak kabul edilirbuna göre Pazarlamacıların %29’u.

E-ticaret e-posta pazarlaması, her satışı kapattığınızda yalnızca bir mesaj göndermek değildir.

Her iletişim, abonelerinizin ilgisini ve ilgisini çekecek şekilde özenle hazırlanmalıdır. Ayrıca, potansiyel müşterileri mektuplarını açmaya ikna etmek için harika konu satırlarına ihtiyaçları var.

Bu makalede şunları ele alacağız:

E-posta pazarlama stratejisini gerçekten iyi bir şekilde uygulayan markaların örneklerine girmeden önce, e-ticaret e-posta pazarlamasının faydalarından bahsedelim.

#cta-visual-pb#Destansı e-postalarınıza layık açılış sayfaları oluşturunDönüştüren açılış sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

E-posta pazarlaması e-ticaret markaları için neden hayati öneme sahiptir?

E-posta pazarlaması, birçok sektörde denenmiş ve test edilmiş bir iletişim ve pazarlama kanalıdır; çünkü işe yarar.

E-postaları yakalamak size yalnızca müşterilerinize doğrudan bir hat sağlamakla kalmaz, aynı zamanda e-posta pazarlaması ilişkiler kurabilir ve ihmal edilebilir maliyetlerle potansiyel müşterileri besleyebilir.

Müşteri ilişkilerinize sahip çıkın

E-posta bültenleri, alışveriş yapanlarınıza doğrudan bir hat sağlayan bir beslenme kanalıdır.

Satın alma stratejiniz ne olursa olsun, ilişkiyi sahiplenmeye öncelik verin Erişiminizi korumak için sizinle tüketici arasında.

Örneğin bir pazar yerinde satış yapıyorsanız, müşteri ilişkinizin sahibi siz değilsiniz.

Hesabınız askıya alınabilir veya müşteri ürün listelemenize bir daha geri dönmeyebilir ve siz de onlarla bir daha iletişime geçemezsiniz.

Tam tersine, E-postalar sizi unutulmaz kılmak için markanıza göre özelleştirilebilir.

İletişim bilgilerini yakalamak şunları yapabilmenizi sağlar sürekli iletişimi sürdürmek müşterilerinizle. Bu, kişiselleştirilmiş mesajlaşma yoluyla ilişkilerinizi sürekli olarak kurmanıza ve güçlendirmenize olanak tanır.

Ayrıca, sahip olduğunuz bu trafiği, özellikle e-posta bülteniniz için açılış sayfaları oluşturarak kendi DTC mağazanıza da gönderebilirsiniz.

Örneğin, haber bültenine özel bir indirim etkinliğiniz varsa belirli bir açılış sayfası oluşturabilir ve bağlantıyı yalnızca abonelerinizle paylaşabilirsiniz.

Potansiyel müşterilerinizi verimli bir şekilde besleyin

Potansiyel müşterileri sırf dönüşüme hazır olmadıkları için elden çıkarmayın.

Sonunda yalnızca bir satışı değil, aynı zamanda sadık bir yorumcuyu, ilgili bir takipçiyi ve hevesli bir yönlendireni de kaybedebilirsiniz.

E-ticaret e-posta pazarlaması, markaların (henüz) satın alma işlemine hazır olmayan müşterilerle iletişim halinde kalmasına olanak tanır.

Bu, onları daha sonra dönüştürmek için daha fazla fırsat sağlarken aynı zamanda bir ilişki ve güven oluşturur.

Düşük risk, yüksek ödül

E-posta düşük maliyetli, düşük riskli bir kanaldır Bu, büyük getiriler elde etmek anlamına geliyor.

Tavsiye Edilen:  AI'nın içerik kariyerleri üzerindeki etkisi

Campaign Monitor, 2019’da e-posta pazarlama yatırım getirisinin harcanan her 1 ABD doları için 42 ABD doları olduğunu buldu. %4.200 getiri.

İlgi çekici ve alakalı bir e-posta oluşturmak için gereken zaman ve araçların yanı sıra, bir e-posta göndermenin ve hedef kitlenize ulaşmasını sağlamanın maliyeti 0 ABD dolarıdır.

Bunu, her tıklama için paraya mal olan ücretli reklamlarla karşılaştırın.

E-posta pazarlaması, potansiyel müşterilerinizle iletişimde kalmak ve onları beslemek için mükemmel bir kazanılmış medya kanalıdır.

Harika e-ticaret e-posta pazarlamasının uygulamalı 10 örneği

Artık nedenini anladığımıza göre, birkaç örnek kullanarak ilgi çekici e-postaları nasıl bir araya getireceğimizden bahsedelim.

Aşağıda e-ticaret markalarının harika iletişimlerini inceleyeceğim ve doğru yaptıklarını anlatacağım.

Aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki örneklerin tümü Gerçekten İyi E-postalarmükemmel e-posta bültenlerinden oluşan bir veritabanı.

Partiye hoş geldiniz: İlk e-posta etkileşiminiz

Birisi bülteninize kaydolduktan sonra gönderdiğiniz ilk e-posta ilişkinin tonunu belirler.

Haber bülteni hakkında daha fazla bilgi paylaşmalı, beklentileri belirlemeli ve ek kaynaklar sağlamalı; bunların tümü marka sesinize ve kişiliğinize göre yapılmalıdır.

Yatak şirketi Casper’ın yeni aboneleri nasıl karşıladığını öğrenin.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Bir milyondan fazla abonenin yayınlandığı alt başlıktaki sosyal kanıt (iyi bir arkadaş olduğunuzun sinyalini veriyor).
 • Abone olmanın avantajlarından en iyi uyku ipuçlarına kadar e-postanın her yerine pek çok avantaj serpiştirildi.
 • Satın alma harcamalarını daha da ileriye taşımak için paketler sunarak anında ek satış CTA’sı yapın.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

E-postaları geliştirin: Eylemsizlikle mücadele

E-postalarınızın çoğunun amacı eylemsizlikle mücadele.

İşleri genellikle e-postaları yetiştirmek olarak adlandırılırlar. Tüketici satın almaya veya yeniden satın almaya hazır olana kadar ilişkiyi sürdürün.

Parfüm şirketi Atelier Cologne’un haber bülteniyle daha fazla ürün keşfine nasıl ilham verdiğini görün.

Bu e-posta ilgi çekici tekliflerle ve daha fazlasını öğrenmek için birçok yolla doludur.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • konu satırı,“Şişenin içinde tropik bir kaçamak!” Eğlenceli, renkli haber bülteni içeriğiyle birlikte keşif ve keşfin tonunu belirliyor. E-posta boyunca CTA “Keşfet”ten “Pasifik Lime Evrenini Keşfedin” başlığına ve hatta “Hepsini deneyin!” istemine kadar keşif notları var. Bir kupon almak için.
 • Her siparişte ücretsiz kargo, hediye paketleri ve numuneler gibi daha fazla değer sunun.
 • İnternet üzerinden alışveriş yapmak yerine mağazadan alışveriş yapmayı tercih edenler için yerel bir butik bulma seçeneği sunun.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

Ürün önerileri: Yararlı ve alakalı olmak

Herkes iyi bir öneriyi sever.

Neyi satın alacağımızdan veya hangi hizmeti kullanacağımızdan emin olmadığımızda çoğumuz konuya aşina olan arkadaşlarımızın, ailemizin ve meslektaşlarımızın tavsiyelerine başvuruyoruz.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi pazarlama ve reklamcılık için yapay zeka tarafından oluşturulan içerik

Aynı şey markanızın ulaşmaya çalıştığı tüketiciler için de geçerlidir.

Bülteninize öneriler ekleyerek şunları yapabilirsiniz: E-postalarınızı güvenilir ürün tavsiyelerine dönüştürün.

Kitapçı Barnes & Noble’ın en son kitap önerilerini aboneleriyle nasıl paylaştığına göz atın.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • En çok satanlar, gençler ve çocuklar gibi birden fazla kategori için öneriler sunun. Bir abonenin hayatındaki okuyucuların kim olduğunu, doğum günlerinin yaklaşıp yaklaşmadığını vb. asla bilemezsiniz.
 • Netlik ve okuma kolaylığı için altlarında başlıklar bulunan zengin görseller ve ilgi çekici kitap kapakları kullanın. Bu, görsel alışveriş yapanların ilgisini çekmenize yardımcı olur.
 • Doğrudan bir kitaba tıklama, bir kategoriye göz atma veya alışverişe devam etmek için yakındaki bir mağazayı bulma seçenekleri.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

 • Ürün açılış sayfası
 • Ürün koleksiyonu sayfası

Yeni ürün duyuruları: Heyecan yaratıyor

Yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi her marka için heyecan vericidir ve müşteriler için de heyecan verici olabilir.

Ürün sürümü duyuruları, abonelerin heyecan verici yeni fırsatlar ve sürümler hakkında “ilk öğrenenlerin” olacağı sözünü yerine getirmenin harika bir yoludur.

Aynı zamanda, Sahip olduğunuz bir satın alma kanalını kullanarak satış oluşturmaya yardımcı olurlar.

Köpek maması şirketi Scratch’in, tahılsız kanguru köpeği kuru mamalarının yeni formülünü nasıl duyurduğunu görün.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Okuyucuların bir bakışta anlayacağı net bir duyuruyla öncülük edin. Bu, abonelerinin okumaya devam etmek mi yoksa orada durmak mı istediklerini hemen anlamalarına yardımcı olur.
 • Tazelik (“Geçen hafta yapıldı. Taze olarak gönderildi…”) ve sağlıklı, besleyici köpek maması (“Eşinizin ihtiyacı olan her şey – onların ihtiyaç duymadığı hiçbir şey” ve “daha taze, gerçek, etik, yerel kaynaklı”) gibi temel faydalarını vurgulayın . Bunlar ayrıca, asıl noktayı yönlendirmek için e-postanın alt kısmına yakın bir yerde grafiklere de yerleştirilir.
 • İkincil bir CTA’da daha fazlasını okuma seçeneğiyle birlikte, soruları hemen yanıtlamak için birkaç SSS ekleyin.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

#cta-paragraph-pb#11 e-posta şablonu ve tonlarca harika ipucu içeren ücretsiz e-kitabımızı inceleyerek mağazanız için inanılmaz e-posta pazarlama dizileri oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Anlaşmayı tatlandırmak: Dönüşüm elde etmek için teşvikler nasıl kullanılır?

Birini e-postalarınızı açmaya ve tıklamaya ikna etmenin denenmiş ve doğru bir yöntemi, indirim veya ücretsiz hediye sağlamaktır.

Eski bir teknik olmasına rağmen neredeyse her markanın taktik kitabının bir parçasıdır.

Ayakkabı şirketi Keds’in, indirimli satışları teşvik etmek ve ek satın alımlar sağlamak için haber bültenini nasıl kullandığına bakın.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Çevrimiçi olarak birden fazla ürün satın alma konusundaki korkularınızı veya rahatsızlıklarınızı gidermek için en üstte ücretsiz gönderimin reklamını yapın.
 • Gösterinin yıldızı ise %20 indirimli indirim. Dikkat çekmek için onu renkli bir arka planla ve ilgi çekici bir CTA olan “Erişim elde edin” (anlaşmalara) ile en üste yerleştiriyorlar. Ayrıca ürün çekimlerinin altında yer alan “İnternete özel” kategorisiyle aboneleri internetten alışveriş yapmaya teşvik ediyor.
 • Fotoğraf, fiyat ve indirimlerle birlikte ürün örnekleri sunun. İndirime yapılan bu kısa bakış, abonelere alışveriş yapma ve daha fazlasını görme konusunda daha fazla teşvik sağlıyor.
Tavsiye Edilen:  E-posta görgü kuralları 101: Bcc ve Cc kullanma

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

Hedef kitlenizi tanıyın: Kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyın

Kişiselleştirilmiş e-postalar yalnızca abonelerin gerçekten ilgilendiği fırsatları, ürünleri ve bilgileri sunmanızı sağlar.

E-postaları alışveriş yapan kişinin satın alma geçmişine ve sahip olduğu ürünlere göre özelleştirebilirsiniz. arabalarında terk edilmişveya ilgi duyduklarını işaretledikleri kategoriler.

Giyim markası Forever 21’in haber bülteninde nasıl kişiselleştirilmiş indirimler sunduğunu görün.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Bir değer teşvikiyle, yani altındaki öğelerde indirimle liderlik edin.
 • “Sevdiğiniz şeyler” bölümü, e-postada öne çıkan öğelerin abonelerin alışveriş davranışları veya kalıplarıyla ilişkili olduğunu belirtir.
 • Engelleyicileri veya endişeleri ortadan kaldırmak için e-postalarının sonuna ücretsiz gönderim ve ödeme planlarını ekleyin.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

 • Kişiselleştirilmiş koleksiyon sayfası
 • Oturum açmış hesap profili

Yönlendirme programları: Sosyal kanıtın teşvik edilmesi

Tavsiye programları, geçmiş yatırımlarınızın işinize yaramasını sağlayacak mükemmel bir satın alma stratejisidir.

Ürününüzü arkadaşlarınızla paylaşmaya istekli mutlu müşteriler bulun ve onların ağlarından yararlanarak Erişiminizi genişletin ve markanıza güven kazandırın.

İç giyim markası MeUndies’in haber bülteninde yönlendirme programını nasıl tanıttığını inceleyin.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Arkadaşlarınızın %20 indirim alacağını büyük harflerle göstererek avantajı vurgulayın Ve Yönlendiren kişi 20$ alır.
 • Okuyucuyu hikayenin “kahramanı” olarak öne ve merkeze koyun. E-postada, “Arkadaşlarınız %20 indirim alabilir” demek yerine, arkadaşlarınıza bir iyilik yapacağınızı ima etmek için “Arkadaşlarınıza %20 Verin” vurgusu yapılıyor.
 • Tek bir CTA ile bitirin ve devam eden itirazları ortadan kaldırmak için güven verici son notlar ekleyin: sosyal kanıt (mutlu müşteriler), sosyal mesaj (henüz başvurmaya hazır değilseniz) ve yardım merkezlerine bir bağlantı (diğer sorular için) ).

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

Teslimat onayı: Daha fazla ileri ivme yaratmak

Teslimat onayı e-postaları, satın alma döngüsündeki döngüyü kapatmak için önemlidir.

Bu, müşterilerinize ürünlerinin teslim edildiğini bildirmenin yanı sıra geri bildirim istemenin ve yorum bırakmak gibi daha ileri işlemler talep etmenin akıllı bir yoludur.

Tuvalet kağıdı şirketi Who Gives A Crap bu konuda sipariş onayında ustalaşıyor e-posta dökümü DTC tarafından.

Resim: Doğrudan Tüketiciye

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Açılış kısmı, büyük bir “Weeeeeeee!” ile markanın eğlenceli kişiliğine uygundur. hemen üstte.
 • Alıcıyı paketine dikkat etmesi konusunda bilgilendirin, böylece ürünlerini almalarına ve gelişmelerden haberdar olmalarına yardımcı olun. Bu aynı zamanda satın alma yolculuğunu sonlandırmanın harika bir yoludur.
 • Bir arkadaşınızı yönlendirmek (teşvikle) ve daha fazla kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için onu sosyal paylaşımlarda etiketlemek gibi daha ileri eylemleri teşvik edin.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

 • Ürün koleksiyonu sayfası
 • Ürün sayfanızı takip edin

Kaybolan veya etkin olmayan müşterileri kurtarmak: Alışveriş yapanlarla yeniden etkileşime geçmek

Yeniden katılım e-postaları müşterilere ilk etapta neden abone olduklarını hatırlatır.

Sana yardım ediyorlar Potansiyel müşterilerinizle iletişiminizi kaybetmekten kaçınınancak spam’e gönderilmek yerine değer katmak için iyi bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

Güzellik markası Aillea’nın muslukları omuzda nasıl öne çıkıyor?

Neyi iyi yapıyorlar:

 • E-postanın “Hey, geri dön ve satın al” ifadesinin ötesinde bir amacı var; alışveriş yapanların ilgisini çekebilecek yeni bir koleksiyonun duyurusunu yapıyor.
 • Sloganlarıyla liderlik edin. Pek çok ilgisiz potansiyel müşteri, kaydolmuş olsalar bile markanızın ne olduğunu veya ne yaptığını unutabilir. Aillea, markanın hatırlanmasını hızlandırmak için logosu ve sloganıyla açılıyor.
 • Hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre özel içerik sunun. Marka, bir potansiyel müşterinin tam olarak ne istediğini bilmiyor olabilir (sonuçta uzun zaman geçti), ancak yine de bir güzellik rutinine bir adım eklemek veya bir alternatifle yeşile dönmek gibi akıllı filtreler ve kategoriler kullanarak potansiyel müşteriyi bulmalarına yardımcı olabilirler. ürün.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

 • Ürün koleksiyonu sayfası
 • Özel teklif sayfası

Perakende ve e-ticaret arasındaki boşluğu doldurun

E-posta pazarlamanızın e-ticaret operasyonlarınızda durmasına gerek yoktur (ve durmamalıdır).

Birçok başarılı markanın perakende mağazaları ve satış noktaları da bulunmaktadır. A Shopify’dan rapor alışveriş yapanların %55’inin bunu tercih ettiğini ortaya çıkardı İnternete göz atın ve perakende mağazalardan satın alın.

E-posta bülteniniz, çevrimiçi ve yüz yüze alışveriş arasındaki boşluğu doldurmanıza yardımcı olabilir.

Kahve devi Starbucks’ın, abonelerini yakındaki perakende satış noktalarına yönlendirmek için bültenlerini nasıl kullandığını inceleyin.

Neyi iyi yapıyorlar:

 • Kahve severlerin yakınlarında açık bir mağaza bulmalarına yardımcı olacak güncel içerik (hangi mağazaların açık ve çalışır durumda olacağı konusunda çok fazla belirsizliğin olduğu bir dönemde).
 • Satın alma teşviki, iki kat yıldız vaat ediyor (sadakat kulüplerine puan kazandırıyor).
 • Ne istediğinden emin olamayanlar için yeni, benzersiz ürün önerileri.
 • Ücretsiz teslimatla çevrimiçi sipariş vermek için CTA.

Bu e-postaya eklenecek en iyi bağlantılar:

Açılışınızda başarılı olun: Açılış sayfalarınızı unutmayın

Son olarak şunu unutma e-posta pazarlamanız açılma veya tıklama oranlarıyla bitmiyor. Bu potansiyel müşterilerin dönüşüm için alakalı, ilgi çekici açılış sayfalarını görmesi gerekir.

Mükemmel açılış sayfaları, başarılı e-posta pazarlama kampanyalarının iki açıdan anahtarıdır:

#cta-visual-pb#Dönüşümler e-postayla bitmezE-posta pazarlamanız yalnızca bağlantı verdiğiniz sayfalar kadar güçlüdür. E-posta potansiyel müşterilerinizi dönüştürmek için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

1) E-posta listelerinizi oluşturmanıza yardımcı olurlar

Ziyaretçilerin bülteninize kaydolmasını sağlamak için tasarlanmış açılış sayfaları oluşturarak e-posta listeniz için potansiyel müşteri yakalama oluşturabilirsiniz.

Örneğin, sosyal medyadan veya ücretli reklamlardan dönüşüm hunisinin en üstündeki potansiyel müşterileri bülten aboneliği sayfanıza gönderebilirsiniz.

Bu trafik muhtemelen satın alma işlemi yapmaya hazır değildir, ancak onları kaydolmaya ikna edebilir ve ardından yavaş yavaş markanız ve ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi paylaşabilirsiniz.

2) E-posta pazarlama potansiyel müşterilerinizi dönüştürmenize yardımcı olurlar

Birisi bülteninize kaydolduktan sonra aboneleri satın almaya yönlendirmek için özel açılış sayfaları oluşturabilirsiniz.

Bülten aboneleriniz markanızı ve ürünlerinizi tanıdıkça onları dönüşüme doğru yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

Birisi harekete geçtiğinde ve bülteninizdeki CTA’yı takip ettiğinde, doğru yerde olduklarını bilmeleri ve kendilerini satın almaya mecbur hissetmeleri için alakalı, tanınabilir bir açılış sayfanız olmalıdır.

Harika e-ticaret pazarlama e-postaları göndermeye başlayın

E-posta pazarlaması markalar ve satıcılar için güçlü bir araçtır.

Tüketicilerle doğrudan ilişkiler kurmaya, potansiyel müşterilerle etkileşime geçip onları geliştirmeye ve sonuçta abonelerin satın almalarını sağlamaya yardımcı olur.

Harika e-ticaret bültenleri, her şeyi eve getirmek için baştan çıkarıcı metinler, alakalı teklifler ve ilgi çekici açılış sayfalarında ustalaştı.

#cta-visual-pb#Hayallerinizdeki açılış sayfalarını oluşturunSizin ve müşterilerinizin hayal ettiği sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Bugün başlayın