Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Kullanmanın En İyi Yolları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Kullanmanın En İyi Yolları

Kullanıcı deneyimi hiç bu kadar önemli olmamıştı. 2021 yılında Google’ın amaca ve kullanıcı deneyimine odaklanması, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin içerikte kullanımını çok önemli hale getirdi.

Birkaç yıl önce, düşük arama hacmine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler belirlemek, zaman ve emek kaybı gibi görünebilirdi. Ancak artık uzun kuyruklu anahtar kelimelerin potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için mükemmel bir fırsat sunduğunu biliyoruz.

Yani, uzun kuyruklu bir anahtar kelime SEO stratejiniz yoksa, kaçırıyorsunuz! Hâlâ uzun kuyruklu anahtar kelimelerin ne olduğunu merak ediyorsanız, bu kılavuz size tam da bunu anlatacaktır.

Dönüşümlerin anahtarı olan uzun kuyruklu anahtar kelimeler hakkındaki yanıtları bulmak için okumaya devam edin.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi, uzun kuyruklu anahtar kelimeler, kullanıcıların arama olasılığının daha yüksek olduğu daha uzun ve belirli anahtar kelimelerdir. Bu, özellikle kullanıcılar satın alma noktasına daha yakın olduğunda geçerlidir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin çoğu, kısa kuyruklu anahtar kelimelere göre düşük aranma hacmine sahiptir. Bu aynı zamanda düşük rekabete sahip oldukları anlamına gelir.

Belirli bir kitle grubunu hedeflemek isteyen işletmeler, uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanabilir. Örneğin, ortalama bir kullanıcı ‘ayakkabı’ anahtar kelimesini arar. Ancak, satın alma aşamasına yakın olan biri, örneğin ‘kadınlar için kırmızı ayakkabılar’ gibi daha spesifik bir şey arayacaktır.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sıralanması daha kolaydır ve müşterilerin bir çözüm bulmasına yardımcı olur. Bu anahtar kelimeler düşük arama hacmine, düşük rekabete, ancak yüksek dönüşüm oranına sahiptir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanmanın Yararları

Geleneksel SEO tavsiyesi, esas olarak kısa kuyruklu anahtar kelimelere odaklanmıştır. Bunlar, daha yüksek bir arama hacmine sahip oldukları için daha geniş bir kitleyi hedeflemenize erişim sağlar. “Kurabiye pişirmek” günlük bin kez aranırken, “Kurabiye nasıl pişirilir” araması yalnızca yüz olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Solopreneur Olmak Ne Demektir?

Ancak, uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın bazı benzersiz avantajları vardır.

  • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler tanımlayıcıdır ve bir konu hakkında daha fazlasını ortaya koyar. Bu nedenle, küçük bir insan havuzunu hedefleyebilseniz de, ilgilenme olasılıkları daha yüksektir.
  • Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin rekabeti daha azdır. Bu, görüşler için savaşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.
  • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha hedefli olduklarından daha fazla dönüşüm sağlarlar.
  • Bu tür anahtar kelimeler, Google Arama Sonuçları ve ücretsiz araçlar kullanılarak kolayca bulunabilir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulabilirsiniz?

Doğru anahtar kelimeler için sıralama bazen altını vurmaktan daha iyi olabilir. En uygun uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak zor değil ve dakikalar içinde önemli bir liste oluşturabilirsiniz.

Google’ın Otomatik Tamamlama ve İlgili Arama özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin, arama çubuğuna kısa kuyruklu bir anahtar kelime yazarsanız, Google size insanların yaptıkları aramada kullandıkları ilişkili tümceciklerin tam bir listesini gösterir.

Örneğin, Google’da ‘pembe ayakkabılar’ için arama yaparsanız, size – gibi ilişkili kelime öbeklerini gösterir.

  • Kadınlar için pembe ayakkabılar
  • kız bebek için pembe ayakkabı
  • Markalı pembe ayakkabılar

Sayfanın alt kısmındaki ‘İlgili Aramalar’ özelliğinde daha uzun kuyruklu anahtar kelimeler de arayabilirsiniz. Her ikisi de, uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanın harika yollarıdır. Aşağıda listelenen diğer bazı yolları da kullanabilirsiniz.

Ubersuggest’i kullanın

Ubersuggest’i Uber ile karıştırmayın!

Ubersuggest işletmeler tarafından içerik yazımını geliştirmek için kullanılan etkili bir araçtır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri saniyeler içinde keşfetmeye yardımcı olur. Ayrıca, Tıklama Başına Maliyet, Ücretli Zorluk vb. gibi önemli ayrıntıları da alabilirsiniz.

Ubersuggest’i kullanarak anahtar kelimeleri bulmak için ana anahtar kelimenizi girin ve ardından ‘Anahtar Kelime Fikirleri’ni tıklayın. Ubersuggest, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir listesini sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  Harika Görüntüler Yaratmak için En İyi 5 Görüntüden Görüntüye Yapay Zeka Jeneratörü

Ahrefs Site Explorer’ı kullanın

Ahrefs Site Explorer, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak için başka bir araçtır. Aracı kullanmak için şuraya gidin: sayfa. Ardından, arama çubuğuna rakiplerinizden birinin alan adını yazın.

Sayfanın sol tarafına gidin ve ‘organik anahtar kelimeler’ sekmesine tıklayın. Düşük arama hacmine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir listesini almak için filtreleri uygulayın.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Kullanmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Artık uzun kuyruklu anahtar kelimelerin ne olduğunu ve onları nasıl bulacağınızı bildiğinize göre, onları nasıl kullanacağınızı keşfetmek istemez misiniz?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler öncelikle organik trafik ve dönüşüm elde etmek için kullanılır. İşte SEO stratejinizde uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın en iyi yolları.

Taslak Uzun Biçimli İçerik

İki içerik pazarlamacısına uzun içerik hakkında soru sorarsanız, iki farklı yanıt alabilirsiniz. İzleyicinin küçük dikkat süresi göz önüne alındığında, uzun biçimli içeriğin bir kumar olduğu söylenebilir. Ancak diğeri, uzun biçimli içeriğin okuyucuların ilgisini çekmenin harika bir yolu olduğunu söyleyecektir.

Ancak, yaklaşık 2000 kelimeden oluşan uzun biçimli içerik, daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olabilir. Okuyucuları bağlı tutmak ve değer sağlamak için daha iyi şansa sahiptir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Meta Açıklama ve Başlıklara Dahil Edin

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmanın başka bir yolu da bunları meta açıklamalara ve başlıklara dahil etmektir.

Bunu yapmak, özellikle başlıklar ve meta açıklamalar ilginçse işletmenizin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır. Ayrıca web sitesi trafiğini ve etkileşimi artırabilir.

Anahtar Kelimeleri Doğal Hale Getirin

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, blog gönderilerinde kullanıldığında kulağa doğal gelmeme eğilimindedir. Google, yalnızca bir anahtar kelimeye tokat attığınızı ve bunun bir cezayla sonuçlanıp sonuçlanmadığını kolayca bulabilir.

Tavsiye Edilen:  Google Analytics'te Yeniden Pazarlama | En İyi İş Sonuçları İçin Eksiksiz Kılavuz

Cümlelerin doğal bir şekilde aktığından emin olun. Ayrıca, içeriğiniz kulağa her zaman bir sohbet gibi gelmelidir. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin kullanımı kasıtlı değil, incelikli görünmelidir.

Aşırı Kullanımı Önleyin

İçeriğe uzun kuyruklu anahtar kelimeler eklemek kulağa harika gelse de, bunları aşırı kullanmaktan kaçınmalısınız.

İçeriğinizi uzun kuyruklu anahtar kelimelerle doldurmayın ve bunları yalnızca ait oldukları yerde kullanın.

Sonuç olarak

Arama motorlarındaki popüler anahtar kelimeler için rekabet çok yüksektir. Daha uzun ve daha spesifik anahtar kelimelere odaklanmak akıllıca olacaktır. Hedefleyeceğiniz kitle seti daha küçük olacaktır. Ancak, muhtemelen daha fazla insanı çekeceksiniz.

Uzun kuyruklu bir anahtar kelime stratejisi kullanarak dönüşümleri artırmak istiyorsanız, AdLift’te bizimle bağlantı kurun. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanarak içerik pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olacak birinci sınıf bir dijital pazarlama ajansıyız.

Profesyonellerden oluşan ekibimiz, biz sıralamanızı ve trafiğinizi yönetirken sizin diğer görevlere odaklanmanızı sağlar. Sadece bir form doldurarak uzmanlarımızla bugün iletişime geçin; Hepimiz sorgularınıza kulak veriyoruz.