Video Pazarlamaya Peynir Deyin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Video Pazarlamaya Peynir Deyin

Neden Video Pazarlama Gelecek?

Video, son birkaç yılda popülaritesi oldukça artan, son derece popüler bir pazarlama aracı haline geldi. Video pazarlama, tüketicilere son derece kişisel ve etkili yollarla ulaşmak için eşsiz bir fırsat sunarak onları markalarla gerçek hayattaki etkileşimlere mümkün olduğunca yaklaştırıyor.

Araştırmalar, ister uzun ister kısa formda kullanılsın, bu platformun sonuçta müşteriye dönüşen potansiyel müşteriler oluşturmada son derece etkili olabileceğini gösterdi. Neden bugün video reklamcılığı kullanmaya başlamanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Videolar Artık Sadece Sosyal Medya İçin Değil

Geçmişte video reklamları Facebook, YouTube ve diğer sosyal sitelerde popüler bir mecraydı. Ancak son zamanlarda viral sosyal medya içeriğinin keyfini çıkarma amaçlı videolardan günlük yaşamı iyileştirmeye doğru bir geçiş görüyoruz. Markalar artık alıcıları eğitmek, ilişkiler kurmak ve memnuniyeti artırmak için videoyu tüm müşteri yolculuğu boyunca çok yönlü bir araç olarak kullanıyor.

Tarafından yapılan araştırmaya göre Yükseliş2 Video pazarlamada en büyük başarıya sahip şirketler, Vidyard ortaklığıyla müşteri referanslarını, ürün tanıtım videolarını, eğitim videolarını ve düşünce liderliği röportajlarını en önemli ve etkili video türleri olarak görüyor.

Bu, videonun tüketicilere, müşteri yolculuğunda ulaşmak istedikleri şekilde ulaşmak için sahip olduğumuz en çeşitli araçlardan biri olduğunu gösteriyor. Video pazarlama, tüketiciyle etkileşime geçmek için birçok yol sağlar ve onlara istediklerini istedikleri anda verir.

Tüketiciler Videoyu Beğeniyor

Araştırmalar günümüz tüketicilerinin her zamankinden daha kısa bir dikkat aralığına sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca reklamlarla hem eğlenmeyi hem de bilgilenmeyi bekledikleri için kendilerinden önceki tüketicilere göre daha yüksek beklentilere sahiptirler. Bu modern tüketiciler video içeriğine o kadar olumlu tepki veriyor ki yüzde 69 bir ürün veya hizmet hakkında bilgi edinmek için her iki seçenek sunulduğunda çevrimiçi içerik okumak yerine video izlemeyi tercih ettiklerini bildirdi.

Tavsiye Edilen:  Blog tanıtımı için podcast'leri ve video içeriğini kullanma

Videolar Unutulmazdır

Video reklamları görüntüleyen tüketiciler yüzde 95 bir reklamı okuduklarında yalnızca yüzde 10’a karşılık geliyor. Üstelik bu videolar insanların ilgisini çekiyor; tüketicilerin yüzde 80’i geçen ay izledikleri bir video reklamı hatırlıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, komik reklamların hatırlanma olasılığı daha yüksektir. İle yüzde 71 Komik reklamları tercih eden tüketicilerin oranı göz önüne alındığında, reklamverenlerin her yıl Super Bowl reklamlarından en çok kahkahayı almak için mücadele etmelerine şaşmamak gerek.

Videolar Güven Oluşturun

Günümüzde tüketiciler dijital reklamlara her zamankinden daha fazla güvenmiyor. Reklamlar, gerçek bir güvenilirlik ve alaka düzeyine sahip olmaktan çok, tüketicilerin günlük yaşamlarında bir sıkıntı ve sıkıntı olarak görülüyor.

Bir göre güncel araştırmaTüketicilerin yalnızca yüzde 7’si çevrimiçi reklamlara olumlu bakıyor ve yanıt verenlerin yüzde 30’undan fazlası sayfa yükleme süreleri, alakasız reklamların varlığı ve kendilerine sunulan dijital reklamların boyutundan şikayetçi. Markalar ve reklamcılıkla ilgili ayrı bir çalışmada, yüzde 69 Tüketicilerin oranı markaların reklamlarına güvenmediklerini söyledi.

Bu endişe verici istatistiklerle pazarlamacıların güven oluşturmanın yeni yollarına odaklanması gerekiyor. Video reklamcılığına girin! Nielsen, dünya genelindeki tüketicilerin neredeyse yarısının video reklamlara güvendiğini belirtiyor. Ayrıca, video reklamları izleyen kişilerin o markaya yönelik satın alma niyetleri bir kat daha artıyor. yüzde 97 gibi büyük bir oran. Güven ve dürüstlüğün en önemli pazarlama sözcükleri olduğu bir dönemde, video reklamcılığın gücünü göz ardı edemeyiz.

Şirketiniz için daha iyi bir marka mı oluşturmak istiyorsunuz? Bir profesyonel gibi marka oluşturma hakkındaki bu ücretsiz e-Kitapla bugün nasıl yapılacağını öğrenin!

Video reklamcılık önümüzdeki yıllarda da ilgi görmeye ve tüketicilerin reklamları görüntüleme ve reklamlarla etkileşim kurma biçimini değiştirmeye devam edecek. Reklamcılık, tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için daima gelişmeli ve ilerlemelidir ve video pazarlama, geleceğin dalgasıdır.

Tavsiye Edilen:  Ürünleri Tanıtmak için 15 Ortak Pazarlama İçeriği Türü

WIX’a bugün ulaşın ve video reklamları dijital pazarlama kampanyalarınıza dahil etmek için OYNAT düğmesine basın.