VUCAC Beyaz Tahta ile Verimliliğinizi Artırmanın 3 Yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:VUCAC Beyaz Tahta ile Verimliliğinizi Artırmanın 3 Yolu

Birçok uzak ekip, kesintisiz iletişim ve işbirliği için VUCAC’ın dijital beyaz tahtasını kullanmaya başladı.

Üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarmak ve ekibinizin yaratıcılığının kilidini tamamen açmak için bu dijital beyaz tahtayı nasıl kullanabilirsiniz?

VUCAC’ı toplantılar ve çalıştaylar için kullanmaya yönelik en yararlı üç ipucunu paylaşmak istiyoruz.

1. Hazır ve profesyonel şablonlarla hızlı bir şekilde başlayın.

Önceden tasarlanmış çeşitli şablonlar sayesinde, tasarımcılar gibi görsel bir stil veya renk şeması aramak için çok fazla zaman harcamanıza gerek yok. Beyaz tahta oturumunuzun hedeflerini belirlemeniz ve özel ihtiyaçlarınıza göre düzenlenen şablonu seçmeniz yeterlidir.

Beyin fırtınası ve fikir oluşturma, analiz ve planlama ve çevik iş akışları gibi ekip çalışması ve işbirliği için en yaygın şablonlardan bazılarını oluşturduk.

Yeni bir beyaz tahta tuvali oluşturduğunuzda sol taraftaki kenar çubuğundan bir şablon seçip mevcut panonuza ekleyebilirsiniz.

Ayrıca kütüphanemizden bir şablon arayabilir ve doğrudan bu şablonu temel alarak bir beyaz tahta oluşturabilirsiniz.

2. Zaman alıcı yerleşim tasarımı ve hizalamadan kaçınmak için aşağıdaki özellikleri kullanın

Pano içeriğini verimli bir şekilde yapılandırmak ve ekibinizin tartışma ve işbirliğine odaklanmasını sağlamak için birden fazla öğeyi gruplandırabilir ve kilitleyebilirsiniz.

Birden fazla öğe seçin ve “Grupla” düğmesine sağ tıklayın. Daha sonra grubu özgürce taşıyabilir, kopyalayabilir veya şansa bırakabilirsiniz.

Ayrıca birden fazla nesneyi tek tek taşımak yerine grup halinde hizalayabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Birden fazla nesne seçin ve hızlı erişim araç çubuğunda “Hizala”ya tıklayın ve istediğiniz hizalama türünü seçin. Beyaz tahtamız, sola/sağa hizalanmış, ortaya hizalanmış, yukarı/aşağı hizalanmış vb. dahil olmak üzere sekiz tür hizalamayı destekler.

Desteklenen dört tür düzenleme vardır; örneğin yatay/dikey düzenlenmiş, grup halinde düzenlenmiş veya otomatik düzenleme. Birden çok nesneyi seçip hızlı erişim araç çubuğunda “Yerleştir”e tıklayabilir ve ardından istediğiniz düzenleme türünü seçebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Verimliliğinizi Arttıracak 6 Dizüstü Bilgisayar Aksesuarı

3. Yanlışlıkla işlemleri önlemek için “Kilit” özelliğini kullanın

Panonuzu oluşturduktan sonra yönetici olarak üyelerin yanlışlıkla öğeleri düzenlemesini veya silmesini önlemek için içeriği kilitleyebilirsiniz. Birden fazla öğeyi kilitlemeniz gerekiyorsa bunları gruplandırabilir ve ardından bir kez kilitleyebilirsiniz. Daha uygun.

Birden fazla öğenin kilidini açmak ve düzenlemek için birkaç yol vardır:

Öncelikle “Shift”i kullanın ve kilitli her öğeyi seçmek için tıklayın, ardından kilidi açmak için sağ tıklayın.

İkinci olarak, tüm kilitli öğeleri sürükleyerek seçin ve kilidi açmak için sağ tıklayın.

Tahtadaki kilitli öğelerin çoğunun kilidini açmak istiyorsanız, boş bir alanda fareye sağ tıklayarak “Tümünün kilidini aç” seçeneğini seçebilirsiniz.