Web Hosting Neden Önemlidir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Hosting Neden Önemlidir?

09/07/2022 10:00 tarihinde gönderildi

Her işletme çevrimiçi bir varlığa sahip olmanın önemli olduğunu bilse de birçok işletme web sitesi barındırmanın önemini göz ardı ediyor. Güvenilir web sitesi barındırma, web sitenizi çalışır durumda ve kullanıcılar için erişilebilir tutmak için hayati öneme sahiptir.

Web Sitesi Barındırma Nedir?

Her web sitesi bir yerde barındırılır. Web barındırma, web sitenize dünya çapındaki ağda yaşanacak bir yer veren şeydir. Basitçe söylemek gerekirse, bir web barındırma sağlayıcısı, bir web sitesinin dosyalarını depolaması için sunucuda yer ayırır. HTML, resimler ve diğer tüm web sitesi içeriğinin çevrimiçi olarak görüntülenebilmesi için bir sunucuda barındırılması gerekir.

Farklı Web Sitesi Barındırma Türleri Nelerdir?

Farklı web barındırma türleri içinde çeşitli alt kategorilerle birlikte çeşitli farklı web barındırma türleri vardır. Dört temel web barındırma türü şunlardır:

  1. Paylaşılan Evsahipliği: Paylaşımlı web sitesi barındırma, en temel ve ucuz web sitesi barındırma seçeneklerinden biridir. Paylaşımlı web barındırma, birden fazla web sitesinin aynı sunucuda barındırılmasıdır. Bu barındırma seçeneği, kişisel web siteleri, yeni girişimler/iyi bir başlangıç ​​seçeneği arayan küçük işletmeler vb. için en uygunudur.

  2. Özel Barındırma: Adından da anlaşılacağı gibi, özel web barındırma, web sitenizin bir sunucu üzerinde özel haklara sahip olduğu zamandır. Bu seçenek daha fazla avantaj sunar ancak aynı zamanda paylaşımlı barındırmadan daha pahalıdır.

  3. VPS Barındırma: VPS (Sanal Özel Sunucu) web barındırma, paylaşımlı barındırma ile özel web barındırma arasında bir orta yoldur. Web siteniz hala fiziksel sunucu alanını diğer web siteleriyle paylaşıyor ancak her web sitesinin kendi “bağımsız sanal alanı” var. Temel olarak, VPS web sitesi barındırma, paylaşılan bir sunucu içindeki özel sunucu ortamlarını taklit eder.

  4. Bulut Barındırma: Bulut web barındırma, bir sunucudan alan kiralamak yerine, bir web sitesini barındırmak için birbirine bağlı sanal ve fiziksel bulut sunucularından oluşan bir ağ kullanır. Bu web barındırma seçeneği, daha fazla güvenilirlik, esneklik ve ölçeklenebilirlik gibi çok çeşitli avantajlar sunar.

Tavsiye Edilen:  Web Sitesinin Yeniden Tasarımının Arkasındaki Bilim

İyi Web Sitesi Barındırma Neden Önemlidir?

İyi web sitesi barındırma neden önemlidir? İyi web sitesi barındırmanın faydaları nelerdir? İyi bir web sitesi barındırmayı sağlayan nedir? Tüm bu soruların yanıtları birbiriyle bağlantılıdır. Bir web barındırma şirketi/web barındırma hizmetleri ararken aşağıdaki özelliklerin aranması önemlidir. Bu temel özellikler, web sitenizin en iyi performansı göstermesini sağlayan ve kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sağlayan iyi bir web sitesi barındırma için gereklidir.

Güvenilirlik ve Çalışma Süresi

Kötü barındırma hizmetleri web sitenizin beklenmedik şekilde kapanmasına neden olabilir. Bu, yalnızca site yedeklenene kadar web sitenizi kullanıcılar için erişilemez hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda arama motoru optimizasyonunuza (SEO) da zarar verir. Doğal olarak web sitenizin belirli bir süre kapalı kalması kötüdür, özellikle de bu sorun tekrarlanıyorsa. İyi bir web sitesi barındırma sağlayıcısının ortalama çalışma süresi en az %99 olmalıdır.

web sitesi barındırma hizmetleriTeknoloji

Web barındırma sağlayıcınızın, web siteniz için ihtiyacınız olan her şeyi destekleyecek teknolojiye sahip olması önemlidir. Güvenli bir veri merkezi, izin verilen alt alan adlarının sayısı, komut dosyası dili desteği, e-posta barındırma seçenekleri vb., web sitesi barındırma şirketlerini ve web barındırma hizmetlerini analiz ederken dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir.

web sitesi barındırma hizmetleriGüvenlik

Güvenli web sitesi barındırma hizmetiniz yoksa, web sitenizi çökertebilecek, hassas verileri tehlikeye atabilecek ve daha fazlasına neden olabilecek ihlallere ve saldırılara karşı savunmasızsınız. Çoğu zaman, işletmeler ücretsiz web sitesi barındırma veya ucuz web sitesi barındırma avantajlarından yararlandıklarında, ödediklerinin karşılığını alıyorlar. Güvenli web barındırmanın pahalı olması gerekmez, ancak (en azından) kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, SSL sertifikaları, güvenlik duvarları ve fiziksel veri merkezleri için en üst düzeyde güvenlik önlemleri sağlamalıdır.

web sitesi barındırma hizmetleriÖlçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüyüp geliştikçe web site barındırma hizmetleriniz de gelişmelidir. İşletmeniz büyüdükçe veya belirli bir nedenden dolayı trafiğin artmasını bekliyorsanız, trafikteki artışları karşılayabilecek bir web sitesi barındırma sağlayıcısı istersiniz. Ölçeklenebilir web barındırma, ihtiyaç duyulduğunda web sitenizdeki kullanılabilir belleği ve işlem gücünü artırır. E-posta barındırma, daha fazla veri depolama, daha fazla alan adı vb. eklemeniz mi gerekiyor? Güvenilir bir web sitesi barındırma şirketi, işletmenizin değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir.

Tavsiye Edilen:  Shopify Mağaza Adınızı ve Alan Adınızı Hızlı Bir Şekilde Nasıl Değiştirirsiniz?

web sitesi barındırma hizmetleriVeri Yedekleme ve Veri Kurtarma

Bir güvenlik ihlali, insan hatası veya başka bir aksilik durumunda web sitesi verilerinizin hiçbirini kaybetmek istemezsiniz. Web sitenizin verileri yeterince yedeklenmezse aylarca süren çalışma ve büyüme tamamen kaybolabilir. Güvenilir bir web barındırma şirketi, işletmenizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli veri yedekleme ve veri kurtarma seçenekleri sağlayabilir.

web sitesi barındırma hizmetleriBilişim Destek

Birçok kişi web sitesi barındırmanın müdahale gerektirmeyen bir süreç olduğunu düşünse de, gerçek kişiler sunucuların ve web sitesinin onlarda barındırılmasını sağlar. Güvenlik yükseltmeleri, rutin bakım, testler ve daha fazlası, en iyi web barındırma hizmetlerini sağlamak için hayati öneme sahiptir. Ayrıca yardıma ihtiyaç duymanız veya sorularınız olması durumunda hızlı yanıt veren, yardımcı BT desteğine ihtiyaç duyarsınız. Bir chatbot istemiyorsunuz, ihtiyacınız olan BT destek hizmetlerini size sağlayabilecek gerçek bir uzmanla konuşmak istiyorsunuz.

İşletmeniz İçin Güvenilir, Uygun Fiyatlı Web Sitesi Barındırma Alın

Ahrefs, işletmenizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için güvenilir, emniyetli web sitesi barındırma hizmetleri sunar. Ayrıca e-posta barındırma, BT destek hizmetleri ve işinizi büyütmek için ihtiyacınız olan diğer tüm web sitesi hizmetlerini de sunuyoruz. Ahrefs’in web sitesi barındırma hizmetleriyle en iyi web sitesi barındırma hizmetinin işletmeniz için neler yapabileceğini görün!

Bugün ÜCRETSİZ Web Sitesi Barındırma Teklifi Alın!