Web Siteniz için En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşunu Seçin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Siteniz için En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşunu Seçin – Showeblogin

Web siteniz için en iyi alan adı kayıt kuruluşuna gitme kararınızı etkileyen faktörler. Site kimliğiniz için ödeme yapmadan önce bu gerçekleri bilmelisiniz.

Bildiğiniz gibi siteme ve hizmetlerime güvenebilmeniz için her zaman kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşıyor ve bilgilendirici bilgiler vermeye çalışıyorum. Alan adı sadece bir sitenin adresi değil, web siteniz için bir kimlik ve marka oluşturur.

Bugün, siteniz için bir alan adı satın almak üzere belirli bir alan adı kayıt şirketiyle gitmeden önce göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli gerçekleri size sunacağım. Tüm faktörler kendi kişisel uzmanlığıma ve bilgi tabanıma dayanmaktadır, bu da bir alan adı kayıt kuruluşunu tanıttığım için herhangi bir miktar veya herhangi bir ödeme almadığım anlamına gelir.

Ayrıca, site ziyaretçilerimden bazıları, alan adı için en iyi kayıt şirketini seçmek için hangi faktörün en önemli olduğunu sordu. Bunlardan herhangi birini görmezden gelebilir miyim? Cevap Evet! Listelenen faktörlerden herhangi birini göz ardı edebilirsiniz, ancak riski size aittir. Bu nedenle, lütfen En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşlarını değerlendirirken tüm faktörleri göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.

Etki Alanı Adı Kayıt Kuruluşlarını karşılaştıracak faktörler

Bu sanal gezegende birçok alan adı kayıt şirketi vardır ve her zaman seçtiğiniz alan adını satmaya hazırdır. Ancak, herhangi bir alan adı hizmet sağlayıcısına ödeme yapmadan önce çok dikkatli olmalısınız. Tercih ettiğiniz alan adı için bir Kayıt Şirketi seçerken bakmanız gereken başlıca şeyler aşağıdadır. Buna göre, hangi Etki Alanı Hizmet Sağlayıcısının siteniz için en iyi olduğuna karar vermek için lütfen aşağıdaki gerçekleri göz önünde bulundurun.

Tavsiye Edilen:  Satmak için dijital indirmeler nasıl oluşturulur ve nerede satılır?

Ana Hizmet:

Alan adı kaydı sağlamanın yalnızca o kayıt kuruluşunun ana hizmeti olup olmadığını kontrol edin. Günümüzde hemen hemen tüm etki alanı kayıt şirketi, Web Barındırma, Web Güvenliği, E-posta Pazarlama vb. web siteleriyle ilgili birçok başka hizmet sunmaktadır.

Müşteri sayısı:

Kaç tane web sitesi sahibinin bu alan adı kayıt kuruluşuna güvendiğini bu şekilde bulabilirsiniz. Daha fazla müşterisi olan alan adı sağlayıcısının hizmetlerine güvenebileceğiniz açıktır. Ancak kararınızı kesinleştirirken başka hususlara da dikkat edilmelidir.

ICANN Onaylı Kayıt Şirketi:

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), tescil kurumları (dot-com veya dot-info gibi) ve kayıt kuruluşları (bireylere ve kuruluşlara alan adları satan şirketler) ile sözleşmeleri olan, uluslararası düzeyde organize olmuş, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ICANN, interneti güvenli ve istikrarlı tutmak için bir dizi yönerge sağlar ve İnternet’in benzersiz tanımlayıcıları hakkında uygun politika geliştirir.

görebilirsiniz güncellenmiş liste ICANN tarafından kayıt memuru olarak akredite edilmiş ve şu anda faaliyette olan şirketlerin adlarını alfabetik sırayla içerir.

ICANN, İnternet Protokolü (IP) adres alanı tahsisi, jenerik (gTLD) ve ayrıca ülke kodu (ccTLD) Üst Düzey Alan adı sistemi yönetiminden sorumludur. Bu nedenle ICANN tarafından akredite edilmiş alan adı sağlayıcısını tercih edebilirsiniz.

Alan Adı Fiyatı:

Tek bir alan adının fiyatı, bir alan adının satın alma maliyetine eklenen çeşitli ek hizmetlere bağlıdır. Birçok kişi gerçeği bilmez ve diğer hizmetler için ek ücretlere bakılmaksızın daha az fiyat talep eden kayıt şirketinden alan adını satın alır.

Bir alan adıyla ilişkilendirilen yaygın ek hizmetlerin çoğu, alan adı transfer ücreti, DNS yönetimi, e-posta yönlendirme hizmetleri vb.’dir. Alan adı sağlayıcınızın alan adı satın almak için herhangi bir gizli maliyet talep etmediğinden emin olun.

Tavsiye Edilen:  Uygulama Olmaması Dezavantajlı Olacak 10 İşletme

Bazı alan adı kayıt şirketi, alan adını indirimli fiyata sunar; bu, ilk satın alma süresinden sonra, teklif fiyatı üzerinden satın alınan alan adlarının, diğer kayıt kuruluşundan daha yüksek olabilecek, o sırada geçerli olan yenileme fiyatı üzerinden yenileneceği anlamına gelir.

Gizlilik koruması:

Kişisel bilgilerinizi herkese açık olarak göstermek istemeyebilirsiniz. Aslında, herhangi bir alan adı satın alırken Adınızı, Cep numaranızı, E-posta Kimliğinizi, İletişim Adresinizi vb. Vermeniz gerekir ve buna WHOIS bilgisi denir. Alan adı WHOIS bilgisi, alan adınızın tescil edildiği tarihi gösteren oluşturma tarihini ve alan adınızın tescil edildiği ana kadarki tarih anlamına gelen bitiş tarihini de içerir.

Birçok alan adı sağlayıcısı, kişisel bilgilerinizi spam gönderenlerden ve WHOIS bilgilerinizi kötüye kullanabilecek diğer kişilerden korumak için bu hizmet için ayrıca ücret alır. Ancak, bu hizmeti ek ücret ödemeden sağlayan bir alan adı kayıt şirketi seçebilir veya gizliliğin korunması için nispeten düşük bir fiyat talep edebilirsiniz.

Alan Adı Transfer Tesisi:

Bu, göz ardı etmemeniz gereken ana faktörlerden biridir. ICANN onaylı kayıt operatörleri için geçerli olan Kayıt Kuruluşları Arası Transfer Politikası uyarınca, farklı bir kayıt operatörüne geçiş yapabilirsiniz. Genel olarak tescil ettiren firmalar, tescilin satın alındığı tarihten itibaren ilk 60 gün içerisinde devir işlemine izin vermemektedir.

Böylece, o kayıt şirketi aracılığıyla tescil ettiğiniz hiçbir alan adını, ilk kayıt tarihinden sonraki ilk altmış gün boyunca başka bir alan adı kayıt kuruluşuna transfer etmeyeceksiniz. Bu nedenle domain transfer yasağı için hizmet sözleşmesini okumalısınız. Alan adınız iptal edilene kadar otomatik olarak yenilenecektir.

Alan Hırsızlığı Koruması:

Alan adına ek bir güvenlik katmanıdır. Birçok alan adı kayıt kuruluşu bu hizmeti ücretsiz olarak sağlar. Ancak bazı kayıt şirketleri, alan adı hırsızlığına karşı koruma sağlamak için ek ücret talep edebilir. Bu nedenle, lütfen alan adı sağlayıcınızın alan adınızı yetkisiz aktarıma karşı koruyup korumayacağını kontrol edin.

Tavsiye Edilen:  5 sposobów, w jakie projektowanie AI zmieniło kreatywny krajobraz

Müşteri desteği:

İyi bir müşteri hizmetleri geçmişine sahip bir kayıt şirketi seçin. Müşteri destek hizmeti sağlamak için hangi tür kaynakların mevcut olduğunu kontrol edin. Birçok yol vardır, yani. Bilgi Bankası, Video Eğitimleri, forum, Bilet sistemi vb.

Bu nedenle, alan adınızı sipariş etmeden önce aşağıdaki gibi sorulara yanıt bulmaya çalışın:

  • Bilgi bankası, alan adı ile ilgili konularda video eğitim kılavuzları ve açıklamalar içeriyor mu?
  • SSS’lerin ve referansların güven için sunulup sunulmadığı.
  • İster destek bileti alanını, ister e-posta adresiyle birlikte iletişim numaralarının bulunduğu iletişim sayfasını bulun.
  • 7/24 güvenilir ve verimli müşteri desteği almak mümkün mü?

Halihazırda bir alan adı sağlayıcı hizmeti kullanıyorsanız, en iyi alan adı kayıt şirketi listesini yapmak için lütfen deneyimlerinizi benimle paylaşın.