Web Sitenizi Geliştirmek İçin Google Analytics Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Sitenizi Geliştirmek İçin Google Analytics Nasıl Kullanılır?

Gerçekten trafik çeken bir web sitesi oluşturmak ve sürdürmek inanılmaz derecede zor ve sinir bozucu olabilir. Bazen, düzenlemeye ve optimize etmeye daha az zaman harcadığınız sayfalar oldukça iyi sıralamalara sahip olurken, mükemmelleştirilmesi günler süren bir sayfa, Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERP) hiçbir yerde bulunamayabilir. Bazı sayfaların neden performans gösterdiğini ve diğerlerinin web sitenizde olmadığını açıklayan kodu kırmaya yardımcı olmak için, adlı ücretsiz bir araçtan yararlanın. Google Analytics.

Google Analytics herhangi bir web sitesi için inanılmaz derecede güçlü ve yararlı bir araçtır. Yeni ziyaretçilerin web sitenizi nasıl bulduğuna ilişkin verileri sağlamaktan, bir ziyaretçinin web sitenizde geçirdiği ortalama süreyi göstermeye kadar, Google Analytics’i pazarlama stratejinize entegre etmek, tutarlı ve ölçeklenebilir sonuçlar bulmak açısından kritik öneme sahiptir.

Google Analytics hesabı tarafından sağlanan veriler, web sitenizin hangi alanlarının iyi performans gösterdiğini ve hangi alanların iyileştirilmesi gerekebileceğini bulmanıza yardımcı olur. Artık web sitenizin hangi alanlardan para kazandığını ve hangilerinin biraz desteğe ihtiyacı olduğunu tahmin etmenize gerek yok.

Google Analytics Neyi Gösteriyor?

Google Analytics aklınıza gelebilecek neredeyse her faktöre ilişkin veri sağlar. Web sitenizin hemen çıkma oranını bilmek ister misiniz? Veya hangi anahtar kelimeler Google’da en iyi sıralamada yer alıyor? Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlası mevcut.

Çoğu zaman, görüntülemekte olduğunuz veriler daha da ayrıntılı bir şekilde parçalanabilir. Bu ay web sitenize kaç izleyicinin ulaştığına bakıyor olabilirsiniz. Ancak daha derine inebilir ve bu izleyicilerden kaçının geri gelen izleyici olduğunu, web sitenize ne tür bir cihazdan eriştiklerini ve hatta hangi işletim sistemini kullandıklarını öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Evden Çalışan Tek Girişimciler İçin 7 Temel Zaman Yönetimi İpucu

Aradığınız bilgi ne olursa olsun, Google Analytics muhtemelen bir cevaba sahiptir.

Google Analytics ile Kampanyalar Nasıl Takip Edilir?

Bir kampanyayı Google Analytics’i kullanarak izlemek, web sayfalarınızın performans gösterdiğinden ve onlar için belirlediğiniz hedeflere ulaştığından emin olmanın harika bir yoludur. Başlamak için izlemek istediğiniz her sayfa için izleme URL’leri oluşturmalısınız. Bunu şu adrese erişerek yapabilirsiniz: Google’ın URL Oluşturucusu alet. İzleme URL’lerinizi oluşturduktan sonra, URL’yi sosyal medya, e-posta, açılış sayfaları vb. aracılığıyla hedef kitlenize iletin.

İzleme URL’sini tıklayan tüm ziyaretçilerle ilgili verilere erişebileceksiniz. Bu verileri bulmak ve erişmek için:

  • Google Analytics’i kullanmak için oturum açın
  • “Raporlar” bölümüne gidin
  • “Satın Alma”ya tıklayın
  • “Kampanyalar”a tıklayın
  • “Tüm Kampanyalar”a tıklayın

Web Sitenizi Google Analytics Hesabıyla Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

Baktığınız verilere bağlı olarak, web sitenizi çeşitli şekillerde optimize etmek için Google Analytics’i kurabilirsiniz. Örneğin, web sitenizin hemen çıkma oranına bakıyorsanız ve çoğu kullanıcının sitenizden ayrılmadan önce yalnızca bir sayfayı ziyaret ettiğini fark ederseniz (ki bu da yüksek bir hemen çıkma oranına yol açar), daha fazla harekete geçirici mesaj ekleyerek web sitenizi optimize etmeyi deneyebilirsiniz. veya ilk sayfayı tamamladıktan sonra görüntülenecek alternatif sayfaları önermek.

Belki hangi sayfaların şu anda iyi sıralamada olduğuna ve hangilerinin biraz geride olduğuna daha fazla dikkat ediyorsunuz. Bu bilgi size birkaç farklı seçenek sunar. İyi performans gösteren sayfaları, kötü performans gösteren sayfalarla karşılaştırabilir ve bu farklılığa neyin sebep olabileceğini bulabilirsiniz. Ayrıca, dönüşüm oranınızı artırmak için performans gösteren sayfaları optimize etmeye daha fazla çaba gösterebilirsiniz.

Google Analytics’te esas olarak hangi verilere bakıyor olursanız olun, web sitenizi optimize etmek ve sitenize gelen genel trafiği ve dönüşüm oranlarını artırmak için muhtemelen çeşitli yolların bulunduğunu göreceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Google Algoritma Güncellemelerinin Önünde Nasıl Kalınır?

Google Analytics Hizmetleri için Valve+Meter ile iletişime geçin

Google Analytics’e ayak uydurmak çoğu zaman zor ve zaman alıcı olabilir. Neyse ki, bunu kendi başınıza yapmaktan kaçınmanın yolları var. Web sitenizi ve Google Analytics’i geliştirme konusunda yardım almak için Valve+Meter’daki profesyonel pazarlama ekibiyle iletişime geçin. Ekibimiz, web sitenizin trafiğini, elde kalma oranını, hemen çıkma oranını, sohbet oranını ve daha fazlasını iyileştirmek için Google Analytics tarafından sağlanan bilgileri kullanacaktır!