Web Sitesi Ana Sayfası İçerik Fikirleri – Ne Yazmalı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Sitesi Ana Sayfası İçerik Fikirleri – Ne Yazmalı

Etkili bir işletme web sitesi oluştururken, dikkate alınması gereken en önemli unsurlardan biri, potansiyel müşterilerinizin göreceği ilk şey olan ana sayfadır!

Web sitenizin ana sayfası genellikle potansiyel müşterilerinizin göreceği ilk şeydir.

Web Sitenizin Ana Sayfasının Cevaplaması Gereken 4 Soru

Kullanıcı Deneyimi (UX) uzmanı Steve Krug, Beni Düşündürme adlı kitabında web sitesi ana sayfa içeriklerini değerlendirirken sorduğu dört soruyu vurguluyor.

  1. “Bu nedir?”
  2. “Burada ne yapabilirim?”
  3. “Burada neleri var?”
  4. “Neden burada olmalıyım, başka bir yerde değil de?”

Bu sorular oldukça belirsiz ve açık uçlu görünebilir, ancak bunları genel pazarlama stratejinizle uyumlu ana sayfa içerik bölümlerini kullanarak çözebilirsiniz.

Ziyaretçileri müşterilere ve markanızın savunucularına dönüştürmek için ana sayfanıza eklemeniz gereken en önemli beş şey hakkında bilgi edinin.

Eklenecek 5 Web Sitesi Ana Sayfası İçeriği Bölümü

Yalnızca tek bir ilk izlenim edinirsiniz. İşletmeniz için çevrimiçi bir varlık oluştururken ana sayfa içeriğinizin gösterişli ve profesyonel göründüğünden emin olun.

  1. Kahraman Mesajı
  2. Navigasyon
  3. Ürün/Hizmete Genel Bakış
  4. Sosyal kanıt
  5. Faydalı Altbilgi

1. Etkili Bir Kahraman Mesajı

Ana sayfanıza bir sürü metin ve bağlam dışı görsel dökmek ziyaretçiler için hiçbir şey yapmaz. Bunun yerine, onlara ne yaptığınızı ve/veya ne sunduğunuzu anında anlatan göz alıcı bir kahraman imajına sahip olun. Kısa ve öz bir kahraman görseli ve mesajı, B2B web sitesi örneklerinde en sık önerilen bileşenlerden biridir.

Ortaya koyabileceğiniz tüm faydalara odaklanan mükemmel ve net başlığı oluşturmak için biraz daha zaman ayırın. Ürün veya hizmetlerinizi kullanmaya başlamalarını sağlamak için sonuna bir harekete geçirici mesaj eklediğinizden emin olun.

LS Perakende

2. Kolay Gezinme

Ziyaretçiler bağlandıktan sonraki adım, web sitenizde gezinirken onlara sorunsuz bir deneyim sunmaktır. Her kategorinin açıkça başlıklandırıldığından ve organize edildiğinden emin olun; web siteniz sezgisel değilse, kafası karışan ziyaretçiler hızla ayrılacaktır. Amaç onların herhangi bir şeyi “avlamasına” neden olmamaktır; bunun yerine aradıkları tüm bilgileri ve daha fazlasını sağlamaya odaklanmalısınız.

Tavsiye Edilen:  Toronto Dijital Pazarlama Manzarası: SEO, Web Tasarımı, PPC

Gezinmenizdeki önemli bir gelişme, her gezinme öğesinin tıklanabilir hale getirilmesidir. Açılır menüleri belirtmek ve bunları doğrudan bağlantılardan ayırmak için bir ok ekleyin. Bu, alt kategorilere tıklayan kişilerin aradıkları şeyle ilgili daha fazla sayfa bulmasını sağlar.

Ana sayfanızda bulunan menü öğelerinin önemli bir unsurunun, keşfetmeye başladıklarında hangisinin aktif olduğunu söyleyebilmek olduğunu unutmayın. Temiz bir şekilde tasarlanmış üst gezinme, sitenizin neresinde olduklarını açıkça belirtmek için hiyerarşileri ve renk farklılaşmasını kullanır. Örneğin, içerik kırıntılarını kullanmak veya üst gezinme bölümünde şu anda etkin olan menü bağlantısını farklı bir renk ve arka plana sahip olacak şekilde tasarlamak, kullanıcıların tam olarak nerede olduklarını belirlemelerine yardımcı olabilir.

Logoya tıkladığınızda onları ana sayfaya geri götürdüğünden emin olmayı unutmayın. Kullanıcılar bunu standart bir uygulama olarak beklemektedir ve iyi web tasarım şirketleri tıklanabilir bir logoyu uygulamayı bilirler.

Kullanıcı davranışını veya aradıklarını tahmin etmek zor olabilir, ancak beyin fırtınası yapmak ve farklı içerik hiyerarşilerini ve bir web sitesi ana sayfasının bölümlerini test etmek büyük bir fark yaratabilir. Zaman içinde hangi formatın daha iyi çalıştığını görmek için ısı haritaları gibi araçları kullanabilirsiniz.

Anket maymun

3. Hizmetlere veya Ürünlere Genel Bakış

İnsanlar web sitenize geldiklerinde aradıkları temel şeylerden biri sunduğunuz hizmettir. Farklı seçenekleri hemen görebilmeleri için hizmetlerinizi veya sunduğunuz ürünleri kolayca sergilemek istiyorsunuz. Birisi şirketinizi rakiplerinize göre özel kılan şeyin ne olduğunu arıyorsa, mesajın karışık ve gizli olması durumunda ayrılmak isteyecektir.

Bu senaryodan kaçınmanın en iyi yollarından biri, her hizmeti özetlemek veya detaylandırmak için her birine bir veya iki cümlenin eşlik ettiği basit görsel temsillere sahip olmaktır. Mesajınızı doğrudan ve net tutun, böylece potansiyel müşterilerin sizden istediklerine olabildiğince hızlı odaklanabilirler!

Tavsiye Edilen:  Kullanıcı Amacına Göre 8 Web Sitesi Optimizasyonu İpucu [2023]

InterWorks

4. Sosyal Kanıt ve Başarı Göstergeleri

İnsanlar şirketinize güvenebileceklerini bilmek isterler. Neyse ki bu güveni kazanmanın birkaç yolu var. Ana sayfada hangi içeriğin olması gerektiğine dair fikirlerden biri sosyal kanıttır. Pazarlamada sosyal kanıt, potansiyel müşterileri etkilemek için üçüncü tarafları kullanma yöntemidir.

Sosyal kanıt birçok farklı biçimde ortaya çıkabilir. Başarınızın kanıtı olan her şey, güvenilirliğinizi göstermenin iyi bir yoludur. Örneğin: müşteri referansları, müşteri logoları veya ortaklık kurduğunuz işletmeler, aldığınız ödüller, vaka çalışmaları, basında çıkan haberler, olumlu istatistikler vb.

Şirketinizin becerisi ve üstün performansı hakkında ne kadar çok örnek verirseniz, o kadar çok insan sizinle çalışmak isteyecektir.

İşletmeniz için Google incelemelerini nasıl alacağınızı öğrenerek sosyal kanıt oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Lucideus

Örgü

Örgü

5. Düzenli Bir Altbilgi

Altbilgi, bir web sitesinin ana sayfasının küçümsenen bir öğesidir. İyi bir altbilgi, web sitenizin tamamındaki en önemli bağlantıların düzenli bir görünümünü ve sosyal medya profilleri veya ortak web siteleri gibi yararlı harici bağlantıları sunarak bir web sitesini temellendirir.

Birisi bir şeyi bulmakta zorluk yaşıyorsa, genellikle web sayfasının en altına giderek kılavuz olarak altbilgiyi arar.

Yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, bir iletişim sayfası veya hatta bülteninize kaydolmanın bir yolunu eklemektir. Müşterilerin iletişim bilgilerini veya sık sorulan soruları kolayca bulabilmelerini sağlamak, ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmeye yardımcı olabilir.

aloha

Eşit Parçalar

WIX’un Ana Sayfanızı Tasarlamanıza Yardımcı Olmasına İzin Verin

Bir ana sayfada hangi içeriğin olması gerektiğine karar vermekte zorlanıyorsanız WIX gibi özel bir web sitesi tasarım şirketi size yardımcı olabilir! SEO, içerik ve web tasarım uzmanlarımız, en iyi web sitesi ana sayfa içeriği fikirlerini veya markanızı uygulamak için basit bir plan hazırlar.

Tavsiye Edilen:  AI destekli araçlarla içerik etkileşiminin geleceği

Bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin Ücretsiz danışmanlık randevusu almak için!