Web Sitesi Hızı Neden Önemlidir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Sitesi Hızı Neden Önemlidir?

Bir web sitesine ilk kez tıkladığınızda ilk fark ettiğiniz şeylerden biri nedir? Web sitesi hızlı yüklenirse ilk izleniminiz web sitesinin düzeni, kullandığı renk şeması ve hatta şirketin logosu hakkında olabilir. Ancak, yüklenmesi birkaç saniye süren bir web sitesi, başparmağınız gibi yapışır ve muhtemelen fark edeceğiniz ilk şey olacaktır.

Web sitesi hızı kadar çok az şey web sitenizin başarısını artırabilir veya bozabilir. En son blog gönderimizde, site hızının web sitenizin genel başarısı açısından neden bu kadar önemli olduğunu tartışacağız. Web sitenizin yükleme sürelerini iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün Valve+Meter Performans Pazarlama ile iletişime geçin.

Hedef Kitlenize Güçlü Bir İlk İzlenim Sağlayın

Kendinizi hedef kitlenizin yerine koyun; Birisi web sitenizle alakalı bir terim arıyor. SERP’nin (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) ilk sayfasını aşağı kaydırdıktan sonra web sitenize tıklamaya karar verirler. Şirketinizi daha önce hiç duymamışlarsa, web siteniz onların şirketiniz ve onlar için yapabilecekleriniz hakkındaki ilk izlenimidir.

Web sitenizin yüklenmesi birkaç saniye sürüyorsa, web sitenizi optimize etmeyi, bakımını ve geliştirmeyi umursamadığınız sonucuna varabilirler. Bu onların şirketinizle ilgili olumsuz düşünceler geliştirmelerine neden olabilir.

Web sitenizi optimize ederek ve hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayarak ziyaretçilerinize şirketiniz hakkında olumlu bir ilk izlenim sağlayın. Ziyaretçileriniz web sitenize bir nedenle tıkladı; bu nedenle aradıkları bilgiyi hızlı bir şekilde bulabileceklerinden emin olun.

Dönüşüm Oranlarını Artırın

Hepimiz oradaydık; Google’da bir kelime öbeği aradınız ve görünen ilk sonuca tıkladınız, ancak tam olarak yüklenmesi çok uzun sürdüğü için web sayfasından hızla ayrıldınız.

Çok az şey web sitenizin dönüşüm oranlarına yavaş bir web sitesi kadar zarar verebilir. Web sitenizin yüklenmesinde yalnızca bir saniyelik bir gecikme, görüntülemeleri %11 oranında azaltabilir. Bu, hedef kitlenizin sayfanızdaki içeriği görmeden önce web sitenizden çıkıp rakibinizinkine atlayacağı anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Resume io Yasal mı? Bilmen gereken her şey

Web sitenizin yavaş yükleme hızını artırarak, web sitenizden hızla ayrılan ziyaretçilerin sayısını azaltacaksınız. Ayrıca, web siteniz hızlı yüklenirse ziyaretçilerin diğer sayfalara göz atma olasılıkları daha yüksek olacaktır, çünkü diğer sayfaların da benzer şekilde hızlı yükleneceğine güvenirler.

Kullanıcı Deneyimini İyileştirin

Artık tüketiciler, neredeyse anında yükleme süreleri görmeyi her zamankinden daha fazla bekliyor. Web tasarımı ve geliştirme gibi diğer faktörler ziyaretçilere bir miktar kullanıcı deneyimi sağlamak için sonuçta birlikte çalışsa da, yükleme süreleri ziyaretçilerinizin web sitenize erişmesini kısıtlıyorsa çabalarınız boşa gidebilir.

Web sitesi hızı, kullanıcı deneyimini iyileştirmede önemli bir faktördür. Resim boyutlarını optimize etmek, yönlendirme sayısını azaltmak ve HTTP isteklerini en aza indirmek gibi adımların uygulanması, web sitesi hızlarını artırmaya başlamak için harika yerlerdir.

SEO’nun Faydaları

Bu şaşırtıcı olabilir, ancak Google, alakalı bir arama ifadesi için hangi sayfaların sıralanacağını belirlerken web sitesinin hızını dikkate alır. Sayfa içi anahtar kelime optimizasyonu, alan adı otoritesi ve anahtar kelime alaka düzeyi ile karşılaştırıldığında küçük bir faktör olabilir. Yine de belirli bir anahtar kelime için 1. veya 2. sırada yer almak sonuçta fark yaratabilir.

Web Geliştirme Hizmetleri için Contact Valve+Meter Performans Pazarlaması

Valve+Meter Performans Pazarlama, çeşitli sektörlerdeki işletmelere dönüşümsel büyüme sağlayan pazarlama hizmetleri sunmaktan gurur duyar. Müşterilerimizi benzersiz büyüme hedefleri için en iyi pazarlama kanallarıyla buluşturarak tekrarlanabilir, ölçeklenebilir ve kârlı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olma konusunda tutkuluyuz.
Nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya ücretsiz bir pazarlama analizi talep etmek için bugün ekibimize ulaşın.