Web Sitesi Yükleme Süresini Artırmanın ve Performansı Bugün Artırmanın 5 Yolu!

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Sitesi Yükleme Süresini Artırmanın ve Performansı Bugün Artırmanın 5 Yolu!

Herkes yavaş yüklenen bir web sitesinden nefret eder. Günümüzün tüketicileri neredeyse anında sonuçlara ve sorunsuz bir çevrimiçi deneyime alıştı. Web sitenizdeki en ufak bir aksaklık bile ziyaretçilerin sitenizi terk etmesine neden olabilir.

Günümüzün yoğun rekabet ortamında hızlı bir web sitesine sahip olmak bir zorunluluk haline geldi. Aksi takdirde müşterileriniz, sunamadığınız çevrimiçi deneyim için rekabete yönelecektir.

Web Sitesi Yükleme Süresi Neden Önemlidir?

Yavaş yüklenen bir web sitesi dönüşümlerinizi öldürür. Yaygın kullanıcı deneyimi ve SEO istatistiklerinden bazılarını göz önünde bulundurun. Ortalama olarak tüketicilerin %47’sinin beklentisi var iki saniyelik yükleme süreleri veya daha az. Daha da şok edici olan ise tüketicilerin %40’ının, yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sayfayı terk etmesidir.

Bundan fazla tüm internet trafiğinin yarısı mobil cihazlardan geliyor. Son mobil optimizasyon istatistiklerine göre çoğu mobil site 15 saniye ortalama olarak yüklemek için. Çoğu ziyaretçinin 3 saniye sonra siteleri terk etmesiyle, mobil cihazlar için web sayfası yükleme süresini iyileştirmek her zamankinden daha hayati hale geldi.

Web siteniz işinizin büyümesini engelliyor mu? Bu ücretsiz 8 noktalı web sitesi kontrol listesini bugün indirin ve sonuçlarınızı iyileştirmeye başlayın!

Sayfa Yükleme Süresi Nasıl Ölçülür?

Sayfa yükleme sürelerini ölçmek, web sitenizin ziyaretçiler için ne kadar hızlı (veya yavaş) görüntülendiğine dair size bir fikir verecektir. Gibi araçlar Google Sayfa Hızı Analizleri ve Lighthouse Denetimleri, web sitenizin ortalama web sayfası yükleme süresini belirlemek için çeşitli ilgili ölçümleri ölçer.

Birkaç test yaptıktan sonra sitenizin ortalama sayfa yükleme sürelerinin altında kaldığını görebilirsiniz. Bir web geliştiricisi olmadığınız sürece bir web sitesinin yükleme süresini nasıl iyileştireceğinizi bilemeyebilirsiniz.

Doğru düzeltmeleri yapmak sizi rakiplerinizden ayıracaktır.

Sitenizdeki Sayfa Yükleme Hızını Nasıl Artırırsınız?

Ortalama sayfa yükleme süresi çeşitli faktörlere göre belirlenir. Sayfa yükleme süresini azaltmanın yollarını anlamak, site hızını büyük ölçüde artırmanıza ve sonuçta web sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olacaktır.

Tavsiye Edilen:  İnteraktif Testlerle Hedef Kitlenizin İlgisini Çekin

Web sitesinin yüklenme süresini nasıl hızlandıracağınızı anlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

1. HTTP İsteklerinin Sayısını Azaltın

Bir web sayfası ilk yüklendiğinde komut dosyaları, resimler ve stil sayfaları gibi çok sayıda öğenin indirilmesi gerekir. Şekline dönüştü Bir web sayfasının yükleme süresinin %80’i sayfanın çeşitli öğelerini indirmekle harcanır.

Bir web sayfasının her bölümünün kendi adına yapılan bir HTTP isteği vardır; Bir sayfada ne kadar çok bileşen varsa, tam olarak yüklenmesi de o kadar uzun sürer. Sayfa yükleme hızını artırmak için web sitenizin kaç tane HTTPS isteği yaptığını belirleyin (bu, Google Chrome’un geliştirici araçları).

Daha sonra sayfada bulunan JavaScript, HTML ve CSS dosyalarına odaklanın. Bu dosyalar, bir kişi web sitenizi her ziyaret ettiğinde yapılan HTTP isteklerinin sayısını önemli ölçüde artırabilir.

Dosyaları küçülterek ve birleştirerek sitenizin yaptığı HTTPS isteklerinin sayısını azaltın. Bu süreç iki hedefe ulaşacaktır:

  • Sitenizdeki her dosyanın boyutunu küçültme
  • Toplamın azaltılması sayı sitenizdeki dosya sayısı

Web sitenizdeki dosyaları küçültmek birçok gereksiz kodu, biçimlendirmeyi ve boşlukları ortadan kaldıracaktır. Sonuç daha yalın, daha hızlı bir web sitesi olacaktır.

Peki ya HTML, CSS ve JS dosyalarını sunmak için PHP kullanan siteler? WordPress web sitesi kullanıyorsanız, PHP’de web sitesi performansını nasıl artıracağınızı bilmenize gerek yoktur. Bunun yerine, yüklemeyi düşünün Eklentiyi otomatik optimize et. Bu, dosyalarınızı küçültme işlemini basit ve hızlı hale getirecektir.

2. JavaScript Dosyaları için Eşzamansız Yüklemeyi Kullanın

JavaScript ve CSS gibi komut dosyalarının web sitenize yüklenmesinin iki yolu vardır: eşzamanlı veya eşzamansız. Eşzamanlı olarak yüklenen komut dosyaları, ekranınızda göründükleri şekilde birer birer oluşturulur. Eşzamansız olarak yüklenen komut dosyaları aynı anda yüklenir.

Web sayfaları genellikle yukarıdan aşağıya doğru yüklenir. Oluşturma işlemi sırasında senkronize bir JavaScript veya CSS dosyasıyla karşılaşıldığında, söz konusu dosya tamamen yüklenene kadar sayfanın tamamı duraklatılır.

Tavsiye Edilen:  AWS Veritabanı Taşıma Hizmeti (AWS DMS)

Bu dosya eşzamansız olsaydı, söz konusu dosya oluşturulmaya devam ederken bile sayfanın çeşitli öğeleri yüklenmeye devam ederdi. Cevap açıktır; sayfa yükleme süresini hızlandırmak için kritik olmayan JS veya CSS dosyaları için eşzamansız yüklemeyi kullanın.

3. Görüntüleri Sıkıştırın

Web sitesinin yüklenme süresini hızlandırmanın bir başka harika yolu da görüntüleri sıkıştırmaktır. Sitenize yüklenen görseller hacimli olabilir ve sayfa yükleme süresinde ciddi bir zorlanmaya neden olabilir.

WordPress eklentileri gibi WP Ezdirme yüksek oranda incelenir ve görüntü sıkıştırma sorunlarınıza mükemmel bir çözüm sunar. Yalnızca birkaç tıklamayla ve biraz sabırla sitenizdeki görselleri sıkıştırabilecek ve süreçte önemli bir hız artışı deneyimleyeceksiniz.

Alternatif olarak, ücretsiz web platformlarını kullanarak görüntüleri kayıpsız bir şekilde sıkıştırabilirsiniz. TinyPNG hem PNG hem de JPEG sıkıştırması için popüler bir araçtır. 2016 yılında Google, kendi resim sıkıştırma programını halka açık olarak yayınladı. Guetzli. Ne yazık ki, bu programı kullanan çok az sayıda ücretsiz çevrimiçi araç var, ancak teknolojiden anlayan daha fazla pazarlamacı, açık kaynak programını yerel bir makinede kullanabilir.

Teknik detayları kendiniz yönetmek istemiyor musunuz? Deneyimli bir Houston SEO ajansının bu işi sizin için halletmesine izin verin!

4. Taramayı Önbelleğe Almadan Yararlanın

Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde, görüntülediğiniz sayfadaki öğeler tarayıcınızda önbellek olarak bilinen geçici bir depolama klasörüne indirilir. Bu, daha hızlı yükleme sürelerine olanak tanır çünkü siteyi bir sonraki ziyaretinizde sayfanın belirli CSS ve JS dosyaları için başka bir HTTP isteğiyle uğraşması gerekmeyecektir.

Sitenizde önbelleğe almayı etkinleştirerek web sitesi hızının artmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem, web sitenizi ilk kez ziyaret eden kişiler için hızlandırmasa da (bunun için başka yöntemlere başvurmanız gerekecektir), geri gelen ziyaretçilerin yükleme sürelerini önemli ölçüde iyileştireceksiniz.

5. İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanın

Ziyaretçilerinizin sayfa yükleme sürelerini iyileştirmek için dış sunuculardan yararlanabilirsiniz. Sitenizi tek bir sunucuda barındırmak, bir kullanıcı sitenizi her ziyaret ettiğinde söz konusu sunucuya bir istek gönderilmesi anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Web Uygulama Mimarisi: Bileşenler ve Web Nasıl Çalışır?

Trafiğin yoğun olduğu durumlarda, tek seferde çok sayıda isteğin yapılması nedeniyle tüm kullanıcılarınız önemli bir yavaşlama yaşayacaktır. İçerik Dağıtım Ağı (CDN), web sitenizdeki yükü hafifletmeye yardımcı olabilir.

CDN, sitenizi dünyanın dört bir yanındaki sunuculardan oluşan bir ağda önbelleğe almanıza olanak tanır. Bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde tüm istekler en yakın sunucuya yönlendirilecektir. CDN, kullanıcıların barındırma sunucusundan fiziksel olarak uzakta olduklarında deneyimledikleri gecikme sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bulut parlaması Web’deki en popüler CDN’lerden biridir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli sağlayıcılar vardır.

Web Sitesi Yükleme Süresi Optimizasyonu ile Kârlılığınızı Arttırın

Web sitesi hızının nasıl optimize edileceğini bilmek, her dijital pazarlamacının arka cebinde olması gereken bir beceridir. Bu liste kesinlikle her şeyi kapsamamaktadır, ancak yukarıdaki taktikleri kullanarak şüphesiz sitenizin hızını artıracaksınız.

Web sitenizi ilk seferde doğru şekilde optimize etmek mi istiyorsunuz? WIX, küçük işletmelerin çevrimiçi ortamda büyümesine yardımcı olmaya adanmış bir dijital pazarlama ajansıdır. En iyi performans için site hızının en iyi uygulamalarını takip eden Austin ve Houston web sitesi tasarım hizmetleri sunuyoruz.

Web sitenizi ilk seferinde doğru şekilde oluşturacağız, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında.