Web Sitesinin Zamanı, Günü ve Tarihi göstermesi için Ücretsiz Saat Widget’ı – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Web Sitesinin Zamanı, Günü ve Tarihi göstermesi için Ücretsiz Saat Widget’ı – Showeblogin

Bu nasıl yapılır öğretici kılavuzunda, web sitesinin Saat, gün ve tarihi görüntülemesi için ücretsiz saat widget’ı için basit bir kod alırsınız.

Ücretsiz Saat Widget’ı 2022: Saat widget’ını blogger blogunuzda veya WordPress web sitenizde görüntüleyebilirsiniz. Zaman değeri paradır! Evet! Vaktimiz bizim için değerlidir ve giden zamanı asla geri alamazsınız. Buna göre, günlük hayatımızı, saniyenin bir kısmı bile beklenmedik bir şekilde boşa gitmeyecek şekilde planlıyoruz.

Okuyucunuzun blog yazınızı okurken saati görmesi büyük bir yardımcı olacaktır. Bu, herhangi bir eklenti olmadan blogger blogunuza veya WordPress web sitenize basit bir saat widget’ı eklemek için çok basittir.

Blogunuzun veya sitenizin ziyaretçilerinin makalelerinizi ve gönderilerinizi okurken saati ve tarihi görebildiğini hayal edin. Bu nedenle, bazılarının yardımıyla Saat ve Tarihi görüntülemek için blogunuza veya web sitenize eklenebilecek basit bir dinamik Saat widget’ı ile birlikte geliyoruz. CSS Ve JavaScript kodlar.

WordPress Web Sitesinde Saat Widget’ını Görüntüle

Web sitenizde basit bir dijital saat görüntülemek için bu kodu kopyalayıp sitenize yapıştırmanız yeterlidir.

İşte Saat Widget’ı için demo:

Tüm kodları (JavaScript, CSS ve HTML) saatinizi görüntülemek istediğiniz tek bir yere kopyalayabilir veya aşağıda belirtilen adım adım kılavuzu takip edebilirsiniz.

Saat Widget’ı için JavaScript Kodu

Barındırılan JavaScript kodu aşağıdadır, bunu sitenize yapıştırmanız gerekir. WordPress kullanıyorsanız, bu kodları footer.php veya header.php dosyasına yapıştırın.

Saat Widget’ı için CSS Kodu

Saat widget’ını merkezde görüntülemek için CSS kodu aşağıdadır. Ek olarak, CSS kodlarını metin ve arka plan rengi, yazı tipi boyutu ve kenarlık vb. tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz.

#swtClock {text-align: center; }

Tavsiye Edilen:  İçeriğinizi Kolayca Paylaşmak için Video Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

Yukarıdaki kodda, widget’ın merkezinde saati görüntülemek için text-align’ı kullandık.

Saat Widget’ı için HTML Kodu

Saatinizi görüntülemek istediğiniz yere bu kodu yapıştırın.

Not: Son div etiketi bu siteye kredi vermek için kullanılmaktadır. Ancak kredi vermek istemiyorsanız ikinci div kodunu kullanmanız gerekmeyebilir.

Web sitenizde saati görüntülemek için bu kodu kopyalamanız yeterlidir:

Artık web sitenizde dijital saati göreceksiniz. Eğlence!

Herhangi bir sorununuz varsa, lütfen çekinmeyin temas etmek yardım için.

Blogger’da Saat ve Tarih Nasıl Görüntülenir?

Aşağıdaki adımlar, blogunuzda veya web sitenizde saati görüntülemenize yardımcı olacaktır.

1. Adım (Blogger.com’da oturum açın): Kullanıcı adı ve şifre olarak Gmail’inizi kullanarak Blogger.com hesabına giriş yapın.

2. Adım (Blogger Düzeni): Blogunuzun düzen sayfasında gezinin.

3. Adım (Yeni Gadget Ekle): Gadget Ekle’ye tıklayın ve HTML/JavaScript’i (Blogunuza üçüncü taraf işlevleri veya başka kodlar ekleyin) widget’ını blogunuzun düzenine eklemek için mavi artı işaretine tıklayın.

Adım-4 (Kodu Yapıştır): Şimdi aşağıdaki CSS ve JavaScript kodlarını içerik alanına kopyalayıp yapıştırın ve başlığı boş bırakın veya görüntülemek istediğiniz gibi bir ad verin.

Adım 5: Son olarak, widget açılır penceresini kaydedin ve saati görüntülemek istediğiniz yere sürükleyin ve ayrıca düzen sayfasındaki düzenlemeyi kaydedin.

Eğlence! Blogunuz için yaptınız. Şimdi, blogger blogunuzun kenar çubuğunda güzel bir saat widget’ının görüntülendiğini görüyorsunuz.