WordPress’in web siteleri oluşturmak için en iyisi olmasının 10+ Nedeni

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: WordPress’in web siteleri oluşturmak için en iyisi olmasının 10+ Nedeni

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Bir web sitesi oluşturmak, çevrimiçi bir blog veya iş kurmanın ilk adımıdır.

Zamanla, çevrimiçi olarak çok sayıda seçenek bulunduğundan, web siteleri oluşturmak daha kolay ve daha uygun fiyatlı hale geldi. Ancak, yalnızca en iyisiyle yetinmelisiniz.

Bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız, WordPress’i öneririz. Bunu yapmanın birçok geçerli ve güçlü nedeni var.

Okumaya devam edin ve WordPress’in neden herkes için en iyi CMS (İçerik Yönetim Sistemi) ve web sitesi oluşturucu olduğunu öğrenin. Hadi başlayalım!

#1: WordPress her yerde

WordPress, dünyadaki en popüler platformdur. göre İstatistikWordPress, tüm CMS web sitelerinin %60’ından fazlası ve genel olarak tüm web sitelerinin %35’inden fazlası tarafından kullanılmaktadır.

Bu çok büyük bir sayı ve dolayısıyla platformun ne kadar güçlü olduğunu da gösteriyor. Ayrıca, WordPress’in yalnızca bir blog platformu olduğu yanılgısına da meydan okuyor.

#2: Açık kaynak, ücretsiz ve süper kolay

wordpress açık kaynak kodludur ve bu nedenle herkesin indirip kurması için ücretsiz olarak mevcuttur. Temalar, eklentiler, alan adı, barındırma hizmetleri vb. için ödeme yapmanız gerekebilirken, platform esasen cebinize ekstra bir yük getirmez. Yükseltmeler ve güncellemeler de ücretsizdir.

Ayrıca kullanımı son derece kolaydır ve teknik uzmanlık gerektirmez. Herkes birkaç tıklama ile sadece birkaç dakika içinde kurabilir.

#3: Kurulumu ve yönetimi zahmetsiz

WordPress’i indirmesi ve kurması kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda kurması ve yönetmesi de son derece kolaydır. Web sitesini bulut barındırma hizmetlerini kullanarak çevrimiçi olarak barındırarak, her yerden, her zaman kolayca erişebilirsiniz.

WordPress’te bir hesap oluşturabilir ve tüm web sitelerini bağlayabilirsiniz. Tüm bu web sitelerine de tek bir girişten erişilebilir ve yönetilebilir.

Ek olarak, kullanıcı dostu arayüz, web sitesi yönetimini de kolaylaştırır. Geniş menü ve alt menü hiyerarşisi bilişsel yükü azaltır ve süreci zahmetsiz hale getirir.

#4: Sonsuz özelleştirilebilirlik desteği

WordPress’in en güçlü özelliklerinden biri, muazzam özelleştirilebilirliğidir. Son derece esnektir ve hem statik hem de dinamik web sitelerine uygundur.

WordPress web sitenizi kendiniz yönetebilir veya uzmanlarla çalışabilirsiniz. İnternette de çok büyük destek var.

Ek olarak, WordPress için sınırsız özelleştirmeye olanak tanıyan sonsuz sayıda tema ve eklenti mevcuttur.

WordPress web siteleri ayrıca farklı ekran boyutlarına son derece uyumludur ve uyarlanabilir, böylece yanıt verme hızını artırır.

#5: Her ihtiyaca uygun temalar ve eklentiler

WordPress’in hemen hemen her ihtiyaç için bir teması ve eklentisi vardır. İşletmelerin web sitesinde çeşitli işlevleri etkinleştirmesini ve çeşitli hedeflere ulaşmasını kolaylaştıran yüzlerce tema ve eklenti vardır.

Tavsiye Edilen:  ChaosGPT'yi Kim Yaptı?

Bu temalardan ve eklentilerden bazıları oldukça popülerdir ve birçok blog, e-ticaret ve diğer web sitesi sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılır.

Örneğin, birçok kullanıcı web sitesi verilerini izlemek ve izlemek için Google Analytics’i entegre eder, bazıları arama motoru optimizasyonu ile ilgili ihtiyaçları için Yoast SEO’yu kullanır.

AppMySite wordpress eklentisi kullanıcıların WordPress web sitelerini dakikalar içinde bir uygulamaya dönüştürmelerini sağlar. Öte yandan, WooCommerce ve diğer uzantılar, kullanıcıların e-Ticaret web siteleri kurmasını sağlar.

Eklentiler ayrıca gerektiği gibi etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir ve temalar da gereksinimlere göre seçilebilir ve ayarlanabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar, WordPress tema ve eklenti kitaplığına katkıda bulunmaya devam ediyor ve her geçen gün büyüyor.

#6: Süper akıllı içerik düzenleyici ve yöneticisi

WordPress tartışmasız en basit ve en çok yönlü içerik yönetim sistemine sahiptir. Blok düzenleyici, Gutenberg ve klasik düzenleyici gibi kullanımı son derece kolay ve son derece işlevsel olan birden fazla içerik düzenleyiciye sahiptir.

İçerik oluşturma sürecini daha verimli ve kusursuz hale getiren WordPress’te farklı türden görevleri oluşturmak, yönetmek ve önizlemek de kolaydır.

Blog gönderilerini veya diğer gönderileri planlamak ve yayınlamak da son derece kolaydır. Ayrıca, RSS Toplayıcı gibi eklentiler ve daha fazlası kullanılarak diğer platformlardan bloglar RSS beslemeleri olarak eklenebilir.

Medya, herhangi bir içeriğin kalbini oluşturur ve ayrıca web sitesinin genel estetik cazibesine katkıda bulunur. WordPress’in akıllı medya yönetimi ve görüntü optimizasyonu işlevleriyle, kişi fazla çaba harcamadan bu konuda uzmanlaşabilir.

Bu işlevler ve yerleşik ayarlar, medyayı optimize etmeye ve sayfa yükleme süresini artırmaya yardımcı olur. Sayfa bir web sitesi için yüklendiğinde görüntüleri otomatik olarak optimize etmek için eklentiler de kullanılabilir.

Kullanıcılar ayrıca medyayı WordPress’in kendisinde düzenleyebilir ve bir resim, video ve ses klipleri galerisi oluşturabilir. Akıllı medya yönetimi işlevleri, her şeyi süper kolay ve sorunsuz hale getirir.

Önerilen Okuma: WordPress web sitenizdeki görüntüleri işlemek için kısa bir kılavuz

#8: Herkes için zahmetsiz görev yönetimi

WordPress’te içerik ve diğer görevleri oluşturmak ve yönetmek sadece blog yazarları için kolay değildir. Rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle herkes platformla çalışmanın keyfini çıkarabilir.

Örneğin, WordPress, kullanıcıların sürükle ve bırak işleviyle dosya yüklemesine olanak tanır. Ayrıca gönderileri, sayfaları, etiketleri veya kategorileri toplu olarak kolayca düzenleyebilirsiniz. SEO bilgilerini ve diğer verileri ve nüansları eklemek de çok kolaydır. Sayfaları birbirine bağlamak ve diğer bilgileri yönetmek de çocuk oyuncağıdır.

Özetle, WordPress her düzeydeki uzman için uygundur ve bu nedenle herhangi bir görevi başarmak hiç kimse için imkansız değildir. Yeni başlayanlar tüm desteği kullanabilirken, uzmanlar özelleştirilebilir özelliklerden yararlanabilir ve bundan en iyi şekilde yararlanabilir.

Tavsiye Edilen:  Tüccar Odaklı Başsız Ticaret, E-ticaret Ajansları için Ne Anlama Geliyor?

WordPress ayrıca büyük bant genişliği gerektirmez ve sınırlı kaynaklarda bile kurulabilir ve çalıştırılabilir. Aynı şey, WordPress’te gönderiler oluşturmak ve yayınlamak için de geçerli.

Dünyanın en iyi CMS’si sadece bloglar ve e-Ticaret web siteleriyle sınırlı değildir. Bir e-öğrenme platformundan bir flört web sitesine, WordPress neredeyse her şeyi kurmanıza yardımcı olabilir.

Son derece ayrıntılı gezinme özelliklerine sahip büyük ve incelikli web siteleri oluşturmaya uygun hale getiren özel kategorileri ve etiketleri destekler.

Böylece, web sitelerinde kapsamlı bir bölümlere ayrılmış sayfalar ve gönderiler hiyerarşisi oluşturulabilir ve gerektiği kadar ayrıntı eklenebilir.

#10: Kolay spam ve önbellek yönetimi

Önbelleğe alma önemli bir özelliktir ve yönetimi oldukça yoğun hale gelebilir. Ancak WordPress, akıllı eklentiler ve işlevlerle bunu çok kolaylaştırır.

Buna WP Fastest Cache, LiteSpeed ​​Cache, WP Rocket vb. dahildir. Bu eklentiler siteyi hızlandırır ve yükleme süresini artırır.

WordPress ayrıca sitenizi spam’e karşı korumayı kolaylaştırır. Kullanıcılar yorumları ve incelemeleri izleyebilir, spam’i filtreleyebilir ve web sitelerini istenmeyen materyallerden uzak tutabilir.

Ayrıca çevrimiçi olarak sunulan birçok WordPress barındırma, güvenlik ve bakımla ilgili hizmet ve araç vardır. Tercih edilen bir hizmet seçilebilir ve WordPress web siteleri için sağlam güvenlik ve performans sağlanabilir.

Önerilen Okuma: Web sitesi barındırma seçiminiz uygulama performansınızı nasıl etkileyebilir?

Günümüzün çağında ve çağında, güçlü bir sosyal medya varlığı ve takipçisi olmayan herhangi bir marka eksiktir. WordPress, kullanıcıların bu yönü kullanmasını sorunsuz hale getirir.

Sosyal medya entegrasyonu ve paylaşımı için eklentiler mevcuttur. Kullanıcılar ayrıca sosyal paylaşımı teşvik edebilir ve tepkilere, katılımlara vb. ilham verebilir.

WordPress, marka bilinci oluşturma ve pazarlama girişimlerinizi destekleyebilir. Örneğin, e-posta pazarlaması ve iletişim formuyla ilgili eklentiler, abone ve e-posta listenizi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Olasılıklar sonsuzdur ve WordPress’te bulunan dinamik eklentiler ve diğer işlevlerle hepsi elde edilebilir.

#12: Google ve SEO dostu

WordPress olabildiğince Google ve SEO dostudur. Web sitenizi güçlendirebilecek ve onu daha arama motoru dostu hale getirebilecek, böylece daha yüksek sıralar ve iyi görünürlük sağlayacak birçok özellik ve işlevsellik vardır.

Bu özelliklerden bazıları aşağıda tartışıldığı gibidir:

  • Site haritası yönetimi için eklentiler: Bu tür eklentiler, Google’ın web sitesi sayfalarınızın ve dosyalarınızın hiyerarşisini anlamasına ve önemli olanları işaretlemesine yardımcı olur.
  • Kolay kalıcı bağlantı yönetimi: Kalıcı bağlantıyı yapılandırmak ve yerleşik özellikler ve ayarlarla WordPress’te optimize etmek son derece kolaydır.
  • SEO eklentileri: Yukarıdaki bölümlerde tartışıldığı gibi, WordPress ayrıca web sitenizi daha iyi sıralamalar, görünürlük ve trafik için optimize etmenize yardımcı olabilecek birçok SEO eklentisine sahiptir.
  • Kod sıkıştırma: Google, uzun ve yapılandırılmamış koddan nefret eder ve onu kötü amaçlı olarak görür. HTML, CSS, JS, vb.’den kodları sıkıştırabilen kod sıkıştırıcı eklentilere sahip olduğu için bu WordPress’te bir sorun değildir.
Tavsiye Edilen:  Gayrimenkul Yatırımcısı Açılış Sayfaları

Bunlar, WordPress’te desteklenen gelişmiş özelliklerden ve işlevlerden bazılarıdır. Ayrıca web siteniz için SSL sertifikası alabilir ve bir güvenlik ve özgünlük katmanı ekleyebilirsiniz. Bu da web sitenizin Google gözündeki imajını daha da güçlendirecektir.

Önerilen Okuma: SSL sertifikası nedir ve web siteniz için neden önemlidir?

#13: Kolay yedeklemeler, geri yüklemeler ve güncellemeler

Güncellemeler ve yedeklemeler, herhangi bir web sitesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve aynı zamanda son derece önemlidir. Neyse ki, WordPress onu çocuk oyuncağı gibi gösteriyor.

WordPress güncellemeleri ücretsizdir ve uygulanması çok kolaydır. Yedeklemeleri yönetmek ve web sitesi verilerini geri yüklemek de kolaydır

Bu işleri de seçtikleri barındırma ve bakım hizmetlerine bırakabilirler. Düzenli güvenlik kontrollerini yönetebilir, güncellemeleri yükleyebilir ve düzenli veri yedeklemelerini ve tek tıklamayla geri yüklemeleri kolaylaştırabilirler.

WordPress, güçlü ve devasa bir küresel topluluğa sahiptir ve bu, onunla ilgili en iyi şeylerden biridir. Herhangi bir tekel içermez ve her kullanıcı diğer kullanıcılar, geliştiriciler vb. ile etkileşime girebilir ve bilgi ve deneyimlerini artırabilir.

WordPress ile ilgili tartışmalara adanmış sonsuz sayıda forum ve topluluk var. Kişi bu çevrelerle bağlantı kurabilir ve herhangi bir sorunu veya sorguyu çözebilir.

İnternet ayrıca WordPress hakkında geniş literatür ve bilgilendirici parçalarla doludur. Böylece kişi takılıp kalmaz ve platformda herhangi bir şeyi başarmak için gerekli tüm yardımı alabilir.

Tamamlanıyor!

Henüz ikna oldunuz mu?

WordPress, yukarıda listelenenlerin hepsi ve çok daha fazlasıdır. Bu harika platformun tüm avantajlarını öğrenmenin en iyi yolu, bir web sitesi oluşturmak ve tüm özelliklerinden yararlanmaya başlamaktır.

WordPress’teki bloglarımıza göz atabilir ve web sitesi bakımı, güvenliği, optimizasyonu ve daha fazlası hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Web sitesiyle işiniz bittiğinde, devam edip web siteniz için bir uygulama oluşturabilirsiniz. AppMySite’ın mobil uygulama oluşturucusu ve Android ve iOS kullanıcıları için yayınlayın. Tüm bunları ve daha fazlasını AppMySite’ta yapabilirsiniz. Buna boşuna mobil uygulamalar için WordPress demiyoruz! Öyleyse devam edin ve şimdi her şeyi öğrenin!