WordPress’te bir restoran web sitesi nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: WordPress’te bir restoran web sitesi nasıl oluşturulur?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Restoranınız için bir web sitesi oluşturmak ister misiniz? Bir restoran web sitesi oluşturmak için akla gelen ilk çözüm muhtemelen WordPress’tir. saf olarak web sitesi pazar payıWordPress, Shopify ve Wix gibi diğer platformların çok ilerisindedir.

WordPress’in sunduğu tüm endüstri kullanım durumlarını da hesaba kattığımızda, seçim netleşir. Özel iş ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda WordPress esnektir. Sayısız menü öğesini ürün olarak eklemekten benzersiz nakliye yöntemlerini yapılandırmaya kadar, bir web sitesini istediğiniz gibi özelleştirmenin birçok yolu vardır.

Bu yazıda, WordPress’te bir restoran web sitesi oluşturmakla ilgili ana adımları ele alacağız. Bu adımlar, diğer çeşitli ürün tabanlı web siteleri oluşturmak için yeniden kullanılabilir.

1. Adım: Etki alanınızı ve barındırmanızı ayarlayın

Herhangi bir web sitesi oluşturmak için önce bir alan adı satın almanız ve kurmak için bir barındırma ortağı seçmeniz gerekir. söz konusu olduğunda piyasada sonsuz seçenekler vardır web sitesi barındırma seçimi. Başlayabileceğiniz en popüler platformlardan biri SiteGround’dur.

Site Alanı özellikle WordPress site sahipleri için çok popüler bir barındırma platformudur. Siteground’da barındırılan hemen hemen her web sitesi, süper hızlı yükleme süreleri sunar. Akıllı WAF (web uygulama güvenlik duvarı) ve 7/24 site yönetimi ile güvenlik açısından da idealdir.

SiteGround ile, bir barındırma planına kaydolurken etki alanınızı da kaydedebilirsiniz. Alternatif olarak, alan adınızı başka bir kayıt kuruluşuna kaydedebilir ve daha sonra SiteGround’a bağlayabilirsiniz.

SiteGround ile web sitenizi kurduktan sonra, WordPress’i kurun ve yönetici paneline giriş yapın. Daha sonra web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Clutch tarafından 2023 Yılında Eugene'de En İyi Web Sitesi Tasarımı, SEO ve Tam Hizmet Dijital Pazarlama Ajansı Ödülü verildi

2. Adım: Web sitenizi doğru tema ve eklentilerle tasarlayın

WordPress’te bir web sitesi tasarlamanın birçok yolu vardır. Başlamak için en bariz yer, iyi bir web sitesi teması seçmektir.

Ufak bir araştırmayla çok şey bulabilirsin. WordPress temaları sadece restoran işletmelerine hitap etmektedir. Başlıca tema geliştiricileri gibi Astra Ve Tema Adası anında bir web sitesine aktarılabilen restoran web siteleri için özel şablonlara sahiptir. Bu, tasarım sürecini çok daha hızlı hale getirir.

Diğer seçenek bir kullanmaktır sayfa oluşturucu eklentisi ve web sitenizin her sayfasını tasarlayın. elementor WordPress pazarındaki en popüler sayfa oluşturucu eklentisidir. Bununla, restoran web siteniz için güzel açılış sayfaları oluşturabilirsiniz.

Halihazırda restoran için optimize edilmiş bir temanız varsa Elementor’u da kullanabilirsiniz. Bu, web sitenizdeki bazı sayfaları özel olarak tasarlamak istiyorsanız yardımcı olur. Genel olarak, ihtiyacınız olan tüm özelliklere zaten sahip olan bir WordPress teması kullanmak daha iyidir.

3. Adım: Ürünleri ekleyin ve WooCommerce aracılığıyla siparişi ayarlayın

Ana web sitesi tasarımı kurulduktan sonra, devam edebilir ve restoranın menüsünü web sitesine eklemeye başlayabilirsiniz. Bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

WooCommerce, e-ticaret mağazaları için oluşturulmuş olsa da, restoran web siteleri için de kullanılabilir. WooCommerce’i yükledikten sonra, menü öğelerinizi ürün olarak eklemeniz ve bunları ilgili kategorilerle eşleştirmeniz yeterlidir.

Ürünler söz konusu olduğunda WooCommerce son derece özelleştirilebilir. Ürün varyasyonları oluşturabilir, indirimli fiyat ekleyebilir, açıklama yazabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ürünleriniz eklendikten sonra, bunları ilgili gezinme menülerine ve düğmelerine bağlayın. Restoran web sitelerinde genellikle başlıkta bir sipariş düğmesi ve diğer açılış sayfası bölümlerinde belirli kategori düğmeleri bulunur.

Düğme konumlarını, kullanıcılarınızın ürünlerinizi ne kadar kolay keşfedebileceklerine bağlı olarak daha sonra değiştirebilirsiniz. Ürünler hazır olduğunda, bir ödeme ağ geçidi kurma zamanı gelir.

Tavsiye Edilen:  SEO Anahtar Kelime Türleri ve Her birini Hedeflemenin Yararları

4. Adım: Bir ödeme ağ geçidini entegre edin

Bir restoran web sitesi başlatmanın tüm amacı, çevrimiçi siparişler almak ve hareket halindeyken ödemeleri kabul etmektir.

WooCommerce, kullanıcıların bir ödeme ağ geçidini entegre edin. Genel olarak, ödeme ağ geçitleri, WordPress pazarında WooCommerce ile anında senkronize olan kendi eklentilerine sahip olma eğilimindedir.

Ödeme ağ geçidi entegrasyonu süreci, seçtiğiniz hizmet sağlayıcıya göre değişir. Hemen hemen her güvenilir ödeme ağ geçidi sağlayıcısı, WooCommerce entegrasyonu için belgelere sahiptir. İstediğiniz ödeme ağ geçidini web sitenize entegre etmek için sağlanan belgeleri izlemeniz en iyisidir.

5. Adım: Gönderim seçeneklerini yapılandırın

Bir restoran işletmesi olarak, muhtemelen yalnızca faaliyet alanınızdaki siparişleri gönderebilirsiniz. Kısacası, gönderimi size en yakın belirli bir pin kodu grubuyla sınırlamanız gerekir.

Bunu yerel olarak WooCommerce içinde yapabilirsiniz. Şu yöne rotayı ayarla WooCommerce > Ayarlar > Gönderim. Burada, yeni bir nakliye bölgesi oluşturun ve tıklayın Belirli Posta/Posta kodlarıyla sınırla düğme. Bu, sevkiyatın yalnızca belirli bir nakliye bölgesinde bulunan müşteriler için açık olmasını sağlayacaktır.

Bölge içinde farklı nakliye yöntemleri ekleme seçeneğiniz de vardır. Gönderim yöntemleri genellikle yerel teslimat için standart olsa da, isterseniz kendi özel gönderim yöntemlerinizi ekleyebilirsiniz. Her nakliye yöntemi farklı bir fiyatla ilişkilendirilebilir. WooCommerce’de ürünlerinizin nasıl vergilendirileceğini de yapılandırabilirsiniz.

6. Adım: Web sitenizi yayınlamadan önce test edin

Bir restoran web sitesi oluştururken yanlış gidebileceğiniz çok sayıda alan vardır. Yanlış fiyatlar, mobil yanıt verme sorunları, yanlış gönderim ve daha fazlası, web sitelerinin piyasaya sürülmeden önce karşılaştığı yaygın sorunlardan bazılarıdır.

Müşterilere açmadan önce web sitenizin her sayfasını açıp test etmeniz çok önemlidir.

Web sitenizin hazır olduğundan emin olduktan sonra mağazanızla canlı yayına geçin. Yakında, siparişleri ve satışları artırmak için nerelerde iyileştirmeler yapabileceğinizi görmeye başlayacaksınız.

Tavsiye Edilen:  İlgi çekici ve etkileşimli artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturmak için chatGPT'yi kullanma

Web siteniz hazır olduğunda, WordPress sitenize AppMySite’ı da yükleyebilir ve bir uygulama oluştur restoran web siteniz için. AppMySite’ın restoran uygulama oluşturucusu, WordPress web sitenizle kolayca entegre olabilir ve tüm restoran öğelerinizi, kategorilerinizi ve menülerinizi zahmetsizce senkronize edebilir.

Sonuç olarak

O zamandan beri Müşterilerin %70’i çevrimiçi yemek siparişini tercih ediyor, bir restoran web sitesi oluşturmak çok önemlidir. Geçerli bir dijital varlık olmadan bu gün ve çağda bir restoran işletmesini ölçeklendirmenin hiçbir yolu yok.

Bu makale, WordPress ve WooCommerce ile nasıl bir restoran web sitesi oluşturabileceğinizi açıklamaktadır.

Burada ele alınan adımlar, sürece ilişkin geniş bir genel bakış sağlar. WordPress büyük ölçüde kodsuz olduğundan, teknik altyapınız olmasa bile üzerinde bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ancak, farklı temalar ve eklentilerle çalışmak söz konusu olduğunda bir öğrenme eğrisi söz konusudur.