WordPress’te Showeblogin Like Share Box Eklentisi widget’ını yükleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:WordPress’te Showeblogin Like Share Box Eklentisi widget’ını yükleyin – Showeblogin

En yeni Graph API v2.3’ü kullanarak Facebook Sayfası Eklentisi (Like Box) widget’larını WordPress web sitenize görüntülemek veya gömmek için basitliğin gücünü getirir.

Müşterilerimden biri tarafından kullanılan üçüncü taraf WordPress temasındaki hataları düzeltmek çok zordu. WordPress temasıyla ilişkili bir Facebook Beğen Kutusu widget’ı nedeniyle aniden çalışmayı durduran temasını geri almak için neredeyse bir saatimi ayırdım. Hepinizin bildiği gibi, her Pazar müşterimin WordPress/Blogger temasında/şablonunda en son güncellemelere göre gerekli değişiklikleri yapıyorum.

Bu olaydan sonra, eğer bu bir eklenti olabilirse, tüm WordPress temasının kodlarını değiştirmekten daha iyi olabileceğini düşündüm. Bu doğrultuda tüm müşterilerim ve sitemin tüm canlı ziyaretçileri için yepyeni bir Showeblogin Facebook Sayfası eklentisi geliştirdim. Bu benim ilk WordPress Eklentim.

Biliyor musun? Facebook Beğen Kutusu eklentisi kullanımdan kaldırılmıştır ve tüm Facebook Beğen Kutusu eklentisi uygulaması, 23 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere otomatik olarak Sayfa Eklentisine geri dönmüştür.

Facebook’ta aylık 1,59 milyardan fazla aktif kullanıcının gücünü görmezden gelemezsiniz. Öyleyse, web sitelerinizi Facebook’ta tanıtmanın ve sitenizin kullanıcılarını sosyal medyada artırmanın zamanı geldi. Facebook beğeni kutusu, sosyal optimizasyonun en önemli parçalarından biridir.

Giriiş:

Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisi, Facebook Beğen kutusunun HTML5 Niteliği ile oluşturulan ve yalnızca Facebook Sayfaları için tasarlanmış özel bir sürümüdür. WordPress site sahiplerinin Facebook Sayfalarını tanıtmalarına ve kenar çubuğuna veya altbilgiye pencere öğesi ekleyerek bir Sayfadan web sitelerine basit bir içerik beslemesi yerleştirmelerine olanak tanır.

Bu eklenti duyarlı, akıcı ve statik düzenlerle çalışır ve herhangi bir Facebook Sayfasını WordPress web sitenize kolayca yerleştirmenize ve tanıtmanıza olanak tanır. Bu eklentinin yardımıyla, canlı ziyaretçileriniz sitenizden ayrılmadan Facebook Sayfanızı beğenip arkadaşlarıyla paylaşmanın yanı sıra tüm Facebook gönderilerinizi beğenebilir, yorumlayabilir ve paylaşabilir. Ek olarak, Facebook sayfanızın beğen kutusundaki beğen düğmesinin yanında harekete geçirici mesaj düğmesi de oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Etkili Bir Potansiyel Müşteri Yönetimi Sürecinin 5 Niteliği

Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisinin benzersiz özellikleri aşağıdadır: –

 • Küçük Başlığı Göster/Gizle.
 • Eklenti kabı genişliğine uyarlayın.
 • Herhangi bir Facebook Sayfası için FB Beğen kutusunu göster.
 • Facebook sayfası Başlık Kapak Fotoğrafını Göster/Gizle.
 • Facebook Sayfasının zaman tünelindeki son gönderileri Göster/Gizle.
 • Özel harekete geçirici mesaj düğmesini (varsa) Göster/Gizle.
 • Genişlik ve yüksekliği web sitenize göre değiştirin.
 • Sonsuza dek %100 ÜCRETSİZ eklenti yani asla bunun için para ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Facebook Sayfası Görsel Kutusunu sitenizin herhangi bir yerinde göstermek için kısa kod kullanın.
 • Arkadaşlarınız facebook sayfanızı beğendiğinde Facebook profil fotoğraflarını Göster/Gizle.
 • Özel özelliklere sahip sitelerin herhangi bir widget alanına Facebook sayfası Eklentisi ekleyin.
 • Facebook Sayfası Görsel Kutusu için tercih ettiğiniz dili seçin (Varsayılan İngilizce’dir).
 • Zaman çizelgesi, olaylar, mesajlar gibi işlemleri gerçekleştirmek için Birden Fazla Sekme ekleyin:
  • Zaman Çizelgesi Sekmesi: Bu özellik, Facebook Sayfanızın zaman tünelindeki en son gönderileri gösterecektir.
  • Etkinlikler Sekmesi: İnsanlar eklentiden sayfa etkinliklerinizi takip edebilir ve etkinliklere abone olabilir.
  • Mesajlar Sekmesi: Bu özellik, site ziyaretçinizin sayfanıza doğrudan web sitenizden mesaj göndermesini sağlar.

Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisi nasıl kurulur?

Yükleme işlemi, Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisini yüklemek için seçtiğiniz rotaya bağlıdır. Aşağıda belirtilen herhangi bir yöntemi uygulamadan önce Showeblogin Facebook Sayfa Eklentisini .zip formatında indirmeniz yeterlidir.

Eklentiyi İndir

En son güncellenmiş sürümü de indirebilirsiniz (güncel 3.0) bu eklentinin Resmi WordPress Eklentileri Deposu ilk çıkış tarihinin hemen ertesi günü, yani 12 Mayıs 2015 Salı günü onaylanmıştır.

Birinci Yöntem:

Bu yöntemde eklentimizi WordPress sitenizin Dashboard’undan yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin.

Aşama 1: şuraya git:EklentilerWordPress sitenizde ” menüsü (sol kenar çubuğu) ve “Yeni ekle” bağlantı.

Tavsiye Edilen:  İnternette Gezinmek İçin ChatGPT Eklentisi Nasıl Kullanılır [Bookings To Shopping]

Adım 2: Şimdi Eklenti Yükle düğmesine tıklayın.

Aşama 3: Açılan pencerede üzerine tıklayın Dosya seçin düğmesine basın ve yükleyin (Şimdi kur) yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz zip dosyası.

Başarılı kurulumdan sonra, aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Adım-4: Eklentiyi Etkinleştir’e tıklayın. Aktivasyondan sonra, kurulu “Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisi”ni göreceğiniz Eklenti menüsüne yönlendirileceksiniz.

Adım 5: Temanızın widget bölümünü şu adresten ziyaret edin: Dış görünüş kenar çubuğu menüsü. Kullanılabilir widget bölümünde yeni bir widget’ın (Facebook Sayfa Beğeni Kutusu) göründüğünü fark edeceksiniz.

Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisini etkinleştirmek için widget’ı bir kenar çubuğuna sürükleyin veya üzerine tıklayın. Widget’ı devre dışı bırakmak ve ayarlarını silmek isterseniz geri sürüklemeniz yeterlidir.

Son olarak, eklentiyi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin ve keyfini çıkarın!

İkinci Yöntem:

Bu yöntemde dosyaları doğrudan sunucuya yükleyerek eklentimizi kurabilirsiniz. Bunu yapmak için lütfen aşağıdaki basit adımları izleyin.

Aşama 1: İndir En son sürüm (yukarıdaki bağlantı) Showeblogin Facebook Sayfa Eklentisi zip dosyasının.

Adım 2: Eklenti dosyalarını sıkıştırın veya ayıklayın.

Aşama 3: showeblogin-facebook-page-plugin adlı klasörün tamamını sunucunuza eklenti klasörü (/wp-content/plugins) altında yükleyin.

Adım-4: Şimdi, WordPress sitenize giriş yapın ve Showeblogin Facebook Sayfası Eklentisini etkinleştirin ve keyfini çıkarın!

Not: Bu benim ilk WordPress eklentim ve bu nedenle siz ve WordPress siteleriniz için işe yarayıp yaramadığını bilmek beni çok heyecanlandırıyor. Aşağıdaki yorum yoluyla değerli geri bildirimlerinizi ve önerilerinizi (varsa) vermekten çekinmeyin.