Yapay Zeka Destekli Bing’e Nasıl Sahip Olunur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yapay Zeka Destekli Bing’e Nasıl Sahip Olunur?

Microsoft’un AI Destekli Bing’i, arama deneyiminizi basitleştirir. Yapay zeka teknolojisi, aradığınızı hızlı ve etkili bir şekilde bulmanızı kolaylaştırarak son derece alakalı sonuçlar sunar. En son haberleri, belirli bir konuyla ilgili bilgileri veya sorularınızın yanıtlarını istiyorsanız, Bing’in yapay zekası size yardımcı olabilir. Tarayıcılarında yapay zeka destekli bing’i nasıl edinecekleri konusunda hala kafası karışık olan birçok kullanıcı var. Bu nedenle, bu makalede size yapay zeka destekli Bing’i nasıl alacağınızı ve yapay zeka destekli Bing hakkında bilinmesi gereken her şeyi göstermeme izin verin.

Microsoft Yapay Zeka Destekli Bing: Bilmeniz gereken her şey

Microsoft’un sahip olduğu arama motoru Bing, yapay zeka kullanan bir Bing AI varyantına sahiptir. Bing AI, kullanıcılara daha uygun ve kişiselleştirilmiş arama sonuçları sunmak için yapay zeka kullanır. Yeni Bing’in kullanımı, diğer tüm arama motorları gibi kolaydır. Herhangi bir arama terimi (“Karayipler’deki en iyi tatil yerleri” gibi), Bing’in bir standart arama sonuçları listesi oluşturmasına neden olur. Ama bekleyin, sağınızda yeni bir şey var! Bing’in ziyaret etmeniz gerektiğine inandığı tatil yerlerinin yazılı açıklamasını içeren bir metin kutusu.

Yeni Bing deneyimi iki öğe içerir. Klasik arama seçeneği, bir arama sonuçları listesi ve sağda gelişen yeni bir arayüz içerir. Yeni “Sohbet” seçeneğine, bağlantı listesinden yukarı kaydırarak veya kendi bağlantısına tıklayarak erişilebilir. Erişimi olanlar için, Microsoft’un yeni Bing.com’u ortada 1.000 karaktere kadar uzun aramaları barındırabilen büyük bir arama kutusu vardır.

Edge kenar çubuğunun Bing arama ve sohbet özellikleri de çalışmalıdır. Microsoft’a göre ek avantajlar, PDF belgelerini özetleme ve daha fazla bağlamsal bilgi sağlama becerisini içerir. Ancak Bing kenar çubuğunun açık olduğu Edge Dev sürümünü indirdikten sonra işlevi etkinleştiremedik.

Tavsiye Edilen:  Instagram Hikayeleri Anonim Olarak Nasıl İzlenir?

Yapay Zeka Destekli Bing’e Nasıl Sahip Olunur?

Yeni Bing’i kullanmaya başlamak için Microsoft’un bekleme listesine katılın. Hemen başlamak için Bing uygulamasını indirin ve varsayılan arama motoru olarak ayarlayın. Bekleme listesinden çıkarıldıktan sonra, yalnızca Bing web sitesini ziyaret ederek yapay zeka destekli Bing’e erişebilirsiniz.

 1. PC’nizde tarayıcıya gidin ve arayın bing.com/yeni.
 2. “Bekleme listesine katıl” düğmesine tıklayın. (Henüz bir hesabınız yoksa, oturum açabilmeniz için önce bir hesap oluşturmanız gerekir.)
 3. Bir bildirim alacaksınız “Harika! Bekleme listesindesiniz.”
 4. Prosedürü hızlandırmak için mavi “Yeni Bing’e daha hızlı erişin” düğmesine tıklayın.
 5. Microsoft Bing’i varsayılan tarayıcınız olarak ayarladığınızdan emin olun.
 6. Bing’e daha hızlı erişmek için akıllı telefonunuza Bing uygulamasını bile yükleyebilirsiniz.
 7. Uygulamanın indirme sayfasının bağlantısını almak için QR kodunu tarayın. veya “Microsoft Bing Uygulaması”na tıklayıp telefon numaranızı girerek kısa mesaj yoluyla bağlantı alabilirsiniz.

Microsoft AI Destekli Bing nasıl çalışır?

 1. Kişiselleştirilmiş Arama: Bing, AI algoritmalarını kullanarak bir kullanıcının arama geçmişine ve konumuna bağlı olarak arama sonuçlarını kişiselleştirir. Kullanıcılar bu nedenle bireysel ihtiyaçlarına daha uygun sonuçlar bulabilecekler.
 2. AI tarafından yönlendirilen görüntü tanıma: Bing, görüntü tanıma teknolojisini kullanarak fotoğraflardaki öğeleri tanımlar ve görüntünün içeriğine bağlı olarak görüntüleyenlere uygun sonuçlar sunar.
 3. Bing Yanıt Kutusu: Bing, doğal dil işleme ve diğer yapay zeka tekniklerini kullanarak arama sonuçlarının en üstünde bir “Yanıt Kutusu” oluşturarak kullanıcılara sorularına kısa ve isabetli bir yanıt verir.
 4. Geliştirilmiş Otomatik Tamamlama: Kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak için Bing, kullanıcı sorgusunu gönderirken arama terimleri önermek için makine öğrenimi algoritmaları kullanır.
 5. Akıllı Arama: Yalnızca anahtar kelime eşleştirmenin ötesine geçen sonuçlar vermek için Bing, bir kullanıcının sorgusunun arkasındaki amacı anlamak için AI algoritmalarını kullanır.
Tavsiye Edilen:  Pazarlama Kısaltma Hile Sayfası | Bilmeniz Gereken Dijital Pazarlama Terimleri

Yeni Bing, ChatGPT’den daha mı iyi?

Evet, bazı açılardan. Bing, şimdiye kadar ChatGPT’nin ücretsiz sürümünden daha kapsamlı görünüyor, OpenAI’nin sohbet robotu ise bir çalışma aracı olarak kullanılmaya çok daha hevesli görünüyor. ChatGPT, diğer iki motora iki sanatsal dönemi karşılaştırması ve değerlendirmesi talimatını verdikten sonra makaleyi oluşturdu. Bing yalnızca bir taslak sağladı ve bunu asıl işi tamamlamak için onu kullanan herhangi bir öğrenciye bıraktı. Diğer açılardan, Bing çok daha kısıtlıdır. Cinsel olan her şeyi reddeder ve tıbbi tavsiye vermez. İronik olarak, bu çözümlere standart arama arayüzü kullanılarak erişilebilir. Saldırgan, tehlikeli veya telif hakkıyla korunan içerik üretmez. Ek olarak, Bing’in ChatGPT’den daha fazla yöntemi vardır, ancak ChatGPT’nin örnekleri kodu daha iyi açıklamanın yanı sıra çok daha odaklıydı.

SSS

S1: Microsoft’un Yapay Zeka Destekli Bing’i nedir?

S2: Yapay Zeka Destekli Bing nasıl çalışır?

S3: Yapay Zeka Destekli Bing’i tarayıcımda nasıl edinebilirim?

S4: Yeni Bing’in avantajları nelerdir?

S5: Yeni Bing, ChatGPT’den daha mı iyi?

Çözüm

Yapay Zeka Destekli Bing şu anda tamamen ücretsizdir. Avantajlardan yararlanmak ve yeni Bing deneyimini elde etmek için bir Microsoft hesabı gereklidir. Microsoft tüm Bing deneyimini canlı hale getirene kadar bir bekleme listesine katılmalısınız. O zaman bile, yeni Bing’e yalnızca belirli sayıda soru sorabileceksiniz. Microsoft, “anonim sorgulamalar şu anda desteklenmese de gelecekte destekleneceklerini” belirtti.