Yaratıcılığınızı Kıvılcımlayacak En İyi 5 Shopify Güzellik Mağazası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yaratıcılığınızı Kıvılcımlayacak En İyi 5 Shopify Güzellik Mağazası

İtibaren TikTok’ta GRWM videoları hızla koşuyor ünlülerin güzellik markaları iptal ediliyor solda ve sağda; güzellik e-ticaret sektöründe pek çok şey oluyor.

Böylesine canlı (ve doymuş) bir sektörde kozmetik markaları genellikle trend olmak ile benzersiz olmak arasında bir denge kurmakta zorlanıyor.

Peki bir güzellik markası ne yapmalı?

Markanızı öne çıkarmanın büyük bir kısmı sosyal medya, fiziksel ve e-posta pazarlaması gibi kanallar aracılığıyla gerçekleşir.

Ancak müşterilerin kullanmaktan keyif aldığı ve geri gelmeye devam ettiği üst düzey bir e-ticaret sitesine sahip olmak, güzellik sektörünün öngörülemeyen denizlerinde istikrarlı bir gemidir.

Bugün, en iyi Shopify güzellik mağazalarımızın bir özetini, site tasarımlarıyla ilgili doğru bildikleri şeyleri, en iyi uygulamaları ve daha fazlasını paylaşıyoruz.

#cta-visual-pb#Öne çıkan bir Shopify güzellik sitesi oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızla muhteşem bir ana sayfa oluşturun.Bugün ücretsiz tasarlamaya başlayın

En iyi güzellik mağazalarını internette öne çıkaran şey nedir?

Güzellik ve kişisel bakım endüstrisi neredeyse ilerlemeye başlarken 2021’de 54 milyar ABD doları—%11’i e-ticaret satışlarına atfediliyor — bu oyunda çok sayıda oyuncunun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Doğrudan tüketiciye yönelik güzellik markanızın öne çıkmasına yardımcı olabileceğiniz birkaç yola bakalım.

Bağlam katan ve etkileyici görsel özellikler

Güzellik markalarının sitelerinin tamamında yüksek kaliteli görsellere sahip olması büyük önem taşıyor.

Ancak işleri bir adım öteye taşıyan görsel özellikleri kullanan markalar fark ediliyor.

Mesela Dior tanınmış bir güzellik markası olabilir ama sanal deneme özelliğiyle ön plana çıkıyor. Sahne Arkası Yüz ve Vücut Fondöteni ürün sayfası.

Alışveriş yapanlar, mükemmel uyumlarını bulmak için farklı fondöten tonlarını sanal olarak test edebilir; bu, çevrimiçi ortamda yapılması zor bir şeydir.

Ürün görsellerinde çeşitlilik

Daha fazla marka, daha fazla bağlam sağlamak için ürün sayfası görsellerinde farklı cilt tonlarına sahip modelleri gösteriyor.

Bunun eylem halindeki harika bir örneği, Kylie Kozmetik.

Bir renk tonu seçtikten sonra alışveriş yapanlar, renk tonunun farklı cilt tonlarında nasıl göründüğünü görmek için ürün görsellerini kaydırabilir.

Bunun gibi özellikler müşterilerin radarlarında tam rengi bulmalarına yardımcı olur.

Ürün keşfine yardımcı olan site özellikleri

Güzellik ürünlerini çevrimiçi alışveriş yapmak biraz zor olabilir; özellikle de ne aradığınızdan emin değilseniz veya yeni bir marka deniyorsanız.

Güzellik markası Exponent bunu anlıyor ve cilt endişesi aracı müşterilerin ihtiyaçlarına uygun doğru ürünü/ürünleri bulmalarına yardımcı olur.

En fazla üç cilt sorununu seçtikten sonra Exponent size hangi terimleri ve içerikleri dikkate almanız gerektiğini gösterir.

Son olarak, alışveriş yapanlar daha iyi bir cilt yolculuğuna hızlı bir başlangıç ​​yapmak için Exponent’in önerilen ürünlerini görüntüleyecek.

Bunun gibi özellikler basit olmasına rağmen müşterilerin her zaman tam olarak aradıklarını bulmalarını kolaylaştırır.

Değer katan tamamlayıcı eğitim içeriği

Alışveriş yapanlara kendi sertifikalı makyaj sanatçıları olma konusunda ilham vermek veya marka hayranlarının saç ve cilt sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinebileceği bir alan yaratmak istiyorsanız, eğitici içerik en iyi seçeneğinizdir.

Tavsiye Edilen:  Marka Stratejisi İçin ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Bu tür içerikler, markanızı “başka bir güzellik markası” olmaktan çıkarıp güzelliğe dair her şey için güvenilir, güvenilir bir kaynağa dönüştürür.

Makyaj markasını al P.LouiseÖrneğin.

Marka, sektörün en iyilerinden bazılarından bilgi almak isteyen müşterilere çevrimiçi ve yüz yüze kurslar sunuyor.

P.Louise yalnızca kendine özgü balonlu sakız pembe ambalajına sarılı çeşitli kozmetik ürünleri satmakla kalmıyor, aynı zamanda sertifikalarla sektörde lider olarak kendilerini güçlendiriyor.

Alternatif olarak saç bakım markası Function of Beauty, müşterilere farklı bir şekilde değer sunuyor.

Markanın blogu, bilginizesaç tipinizi nasıl belirleyeceğinizden yıpranmış saçları nasıl canlandıracağınıza kadar çeşitli faydalı blog içerikleri içerir.

Her iki marka da eğitim içeriğiyle farklı ama etkili şekillerde değer sağlıyor.

#cta-visual-pb#Müşterilerinizin doyamayacağı siteyi oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya güzellik markanız için muhteşem bir ana sayfa oluşturun hızla.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Alışveriş yapmaktan keyif alacağınız en iyi 5 Shopify güzellik mağazası

Çok sayıda çarpıcı Shopify mağazası var. Ancak bazıları diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor.

En iyi beş Shopify güzellik mağazamıza, bunların neleri doğru yaptığına ve kendi sitenizde neleri uygulayabileceğinize bakalım.

1. Sakal markası – Heyecan verici markalaşma ve güçlü bir topluluk

Beardbrand, erkek bakım ürünlerini satarken geleneksel yaklaşımın dışına çıkmaktan korkmuyor.

Sadece onların bir indirim politikası yokancak katma değer olarak yararlandıkları güçlü bir çevrimiçi topluluk oluşturdular.

Ayrıca, alışveriş yapanları daha düşük fiyata daha fazla ürünü denemeye teşvik eden ürün paketlemesine de öncelik veriyorlar.

Uygulayabileceğiniz en iyi uygulamalar:

 • Beardbrand’ın kullanım alanları canlı, cesur renkler, tipografi ve ürün görselleri benzer markalardan öne çıkmasına yardımcı olan
 • Ürün sayfaları şunları içerir: Beardbrand kurucusu Eric Bandholz’un her ürünün nasıl kullanılacağını gösteren videoları ve neden bu kadar harika
 • Bir açılış sayfası oluşturucu kullanın Shopify için (Shogun Sayfa Oluşturucu gibi) varsayılan ürün sayfalarını zenginleştirmek için.

2. BondiBoost – Basitleştirilmiş alışveriş ve küresel sitelerde tutarlı marka bilinci oluşturma

Avustralyalı güzellik markası BondiBoost, Kalınlaştırıcı Terapi Şampuanı ve ikonik Dalga Değneği gibi ürünler sunan hızla bilinen bir marka haline geldi.

BondiBoost, alışveriş yapanların ister seçsinler ister aradıklarını keşfetmelerini kolaylaştırıyor Sisteme göre alışveriş veya koleksiyonlarına göz atın en çok satanlar.

BondiBoost, üç uluslararası mağazasını (İngiltere, ABD, Avustralya) yönetmek için Shogun Page Builder Advanced’i kullanıyor.

BondiBoost, Shogun’un içerik senkronizasyon özelliği sayesinde bir sitede güncellemeler yapabilir ve bu değişiklikleri otomatik olarak diğer iki örneğe dağıtabilir.

Bu, küçük ama çevik ekibinin zamanından, kaynaklarından ve parasından tasarruf etmesini sağlar.

Uygulayabileceğiniz en iyi uygulamalar:

 • Bir saç yarışması alışveriş yapanların hangi BondiBoost ürününün ihtiyaçlarına en uygun olduğunu keşfetmesine yardımcı olur
 • İyi organize edilmiş bir ana gezinme menüsü alışveriş yapanların hızlı bir şekilde bir ürün sayfasına gitmesine veya ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün bulmasına olanak tanır
 • Her şeyi saklama gücü tutarlı ve pazar ihtiyaçlarına uygun üç BondiBoost uluslararası yerel ayarı Shogun Sayfa Oluşturucu Gelişmiş ile
Tavsiye Edilen:  2023'te Denenecek En İyi 11 Google Anahtar Kelime Aracı Alternatifi

3. Oui İnsanlar – Eğitici ve ilgi çekici görseller

Oui the People, tıraş, peeling ve kişisel bakım için çeşitli ürünler sunan ödüllü bir güzellik markasıdır.

Karamsar, markalı görseller ve canlı ürün görselleri kullanan Oui the People, marka estetiğini sitenin geneline iyi bir şekilde aktarıyor.

Sağlam Sürdürülebilirlik Çevre dostu ambalajlamaya olan bağlılıklarını anlatan sayfa, hedef müşterilerinde yankı uyandıran bir şey olabilir.

Uygulayabileceğiniz en iyi uygulamalar:

 • Ürün sayfalarındaki GIF’ler Ürün kullanımını gösteren ve bağlam sağlayan
 • En çok satan ürünler arasında yer alan tanıtım yazıları ana sayfada öne çıkanlar, Oui the People’a yeni başlayan alışveriş yapanlar için ek bağlam sağlar

4. Briogeo – Ürün paketlemenin değerini görsellerle anlatın

Briogeo, ödüllü ürünleriyle tanınan yüksek kaliteli bir saç bakım markasıdır.

Beardbrand’a benzer şekilde Briogeo da ikiye katlanıyor ürün paketleme ve jumbo boyları indirimli fiyata.

Briogeo, kaliteyi (marka ve ürün) yüksek çözünürlüklü, yakınlaştırılmış ürün görselleriyle aktarır, böylece müşteriler saç bakım ürünlerinin dokusunu, tutarlılığını ve hissini en iyi şekilde anlayabilir.

Uygulayabileceğiniz en iyi uygulamalar:

 • Alışveriş yapanlar aboneliklere kaydolduğunda indirimler sunun ve fiyat farkını ürün sayfasında açıkça gösterin
 • Ambalajlar arasındaki boyut farkını gösteren görselalışveriş yapanlara fiyat ve beden ilişkisi konusunda daha fazla bağlam katıyor
 • Mikro animasyonlar Ödüllü ürünler gibi önemli ayrıntılara dikkat çeken site genelinde

5. Bulut Dokuz Saç – Sonuçları ileten etkileşimli ürün sayfası özellikleri

Cloud Nine Hair’in ödüllü saç şekillendirme araçları, markanın 2009’daki lansmanından bu yana dünyanın her yerindeki evlerde ve salonlarda yerini aldı.

E-ticaret deneyimleri de ilgi çekicidir.

Örneğin, alışveriş yapan kişiler, aracı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra bir modelin saçının nasıl göründüğünü ortaya çıkarmak için Hot Brush ürün sayfasındaki kaydırıcıyı bir görselin üzerinde hareket ettirebilir.

Etkinliği görsel olarak göstermenin harika bir yolu!

Cloud Nine Hair, saç şekillendirme araçlarından daha fazlasını sunarak ürün paketlerini bir sonraki seviyeye taşıyor.

Örneğin, Wide Iron Pro paketi lüks pijama takımı, ütünüz için bir kılıf ve hatta saçınızı şekillendirirken en sevdiğiniz müziği çalabilmeniz için kulaklıklar gibi diğer “hazırlık” aksesuarlarını içerir.

Uygulayabileceğiniz en iyi uygulamalar:

 • Büyük, cesur görüntüler şekillendirme araçlarının ardındaki güçlü teknolojiyi vurguladılar
 • Kişiselleştirme belirli ürünler için seçenekler
 • Ayrıntılı ürün sayfası açıklamaları Her ürünün faydalarını ve özelliklerini vurgulayan

Shopify güzellik web sitesi tasarımınızı stratejik olarak nasıl geliştirebilirsiniz?

Shopify güzellik markası sitenizi nasıl geliştirebileceğinizi düşünürken muhtemelen denemek isteyeceğiniz şeylerin bir listesi vardır.

Peki nereden başlamalısınız?

Aşağıda site tasarımınızı iyileştirmeye yönelik denenmiş ve doğrulanmış birkaç yol verilmiştir.

Müşterilerinize sık sık anket yapın ve geri bildirimleri uygulayın

Güzellik sektörünün ne kadar hızlı değiştiğini biliyorsunuz. İşin püf noktası, müşteri beklentilerinin de aynı hızla değişmesidir.

Sahip olmak müşterilerinizin sürekli nabız atışı ve onların e-ticaret sitenizi (ve bir bütün olarak markanızı) nasıl deneyimledikleri, bir adım önde olmanıza ve müşterilerinizi mutlu etmenize yardımcı olacaktır.

Yapmayın: Müşterilerin siteniz hakkında ne hissettiğini tahmin edin ve buna göre güncellemeler yapın.

Yapmak: Bir sonraki sayfa tasarımınıza veya kampanya fikrinize bilgi verebilecek faydalı geri bildirimler toplamak için üç ayda bir veya iki yılda bir anket yapın (ve müşterileri ücretsiz/indirimli ürünlerle ankete katılmaya teşvik edin!).

Tavsiye Edilen:  Büyük İstifa | Pazarlama Ajansları En İyi Yeteneği Nasıl Elde Tutabilir ve Çekebilir?

Trendlere yatırım yapın ancak temelleri atlamayın

Rekabetçi kalabilmek için trendleri takip etmek önemlidir. Ancak sitenize site özellikleri eklerken kaybolmak kolaydır.

Yapmayın: Sitenize o kadar çok şey ekleyin ki, alışveriş yapanların dikkati dağılır ve bundan sonra ne yapacaklarından emin olamazlar.

Yapmak: Ana hedefinizi ön planda tutun. Müşterilerin satın almasını mı istiyorsunuz? SMS mesajları için kaydolmak ister misiniz? Bu harekete geçirici mesajı net bir şekilde belirtin, aksi takdirde alışveriş yapanları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

E-ticaret teknoloji yığınınıza zaman kazandıracak araçlar ekleyin

Bir e-ticaret ekibinde zamanınız sınırlıdır, özellikle de çalışan sayınız az olduğunda. Sonuç olarak sitenizi güncel tutmak zor olabilir.

Yapmayın: Aynı site sayfalarını sıfırdan tekrar tekrar oluşturarak çarklarınızı döndürün.

Yapmak: Size zaman (ve para) kazandıracak bir e-ticaret açılış sayfası oluşturucuya yatırım yapın.

BURAYA GIF

Shogun Sayfa Oluşturucu gibi araçlar, kod gerektirmeyen, sürükle ve bırak işlevini kullanarak ekibinizin daha kısa sürede daha fazlasını başarmasına yardımcı olur.

Açılış sayfalarını haftalar yerine dakikalar içinde oluşturun—Bu şekilde sürekli değişen güzellik trendlerine ayak uydurabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan bir Shopify güzellik mağazası tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile markanızın neleri oluşturmasının mümkün olduğunu görün.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Şüphe duyduğunuzda değer sunmaya devam edin

Güzellik trendleri sürekli gelişiyor.

Her dijital kanala (ve TikTok gibi yeni kanallar sahneye çıktıkça) ayak uydurmaya çalışmak çok zor olabilir.

E-ticaret sitenizin tasarımı söz konusu olduğunda, benzersiz müşterilerinizin markanızdan ne aradığına odaklanın ve yelkenlerinizi buna göre ayarlayın.

Örneğin müşterileriniz ürünlerinizin kalitesini anlamakta zorluk mu çekiyor? Farklı görüntülerle denemeler yapmayı veya site tasarımınıza video eklemeyi deneyin.

Ürün paketlerinizi daha cazip hale getirmek mi istiyorsunuz?

Değeri gösteren net kopya ve boyut odaklı ürün görselleriyle müşterilerinize tasarruf gösterin.

#cta-visual-pb#Etkileyici bir Shopify güzellik mağazası tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile e-ticaret mağazanızın tasarımınızı daha da ileriye taşıyın.Tasarım yapmaya bugün başlayın