Yaygın Magento 2 Kurulum Sorunları ve Nasıl Düzeltilir

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yaygın Magento 2 Kurulum Sorunları ve Nasıl Düzeltilir

1 Temmuz 2020 itibarıyla Magento 1 için artık herhangi bir kalite düzeltmesi veya güvenlik yaması sağlanmamaktadır.

Teknik olarak Magento 1 yazılımını kullanmaya devam edebilirsiniz ancak bu destek olmadan sitenizde saklanan tüm bilgileri riske atmış olursunuz. Müşteri verilerini korumak ve avantajlardan yararlanmak isteyen Magento 1 kullanıcıları diğer tüm faydalarMagento 2’ye geçmeleri gerekecek. Ancak yol boyunca bazı tümsekler olabilir.

En yaygın Magento 2 kurulum sorunlarını nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

#cta-visual-fe#Magento için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazlasını öğrenin

Magento 2’ye Geçiş Sırasında Sık Karşılaşılan 5 Sorun ve Bunların Nasıl Düzeltileceği

Bu ipuçları, geçişinizin mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır.

1. Kurulum İlerlemesi Takılıyor

Sorun: Magento Kurulum Sihirbazı’na girdikten sonra kurulum yapılabilir. %70 civarında takılıp kalmak — ve hiçbir hata mesajı görüntülenmez.

Resim kaynağı: Magento

Çözüm: Bu sorunu çözmek için PHP ayarını max_execution_time olarak değiştirmeniz gerekebilir.

 1. Kullanın phpinfo.php dosyası php.ini’yi bulmak için.
 1. Php.ini dosyasını bir metin düzenleyicide açın (not: bunu yapmak için root ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı olmanız gerekir).
 1. max_execution_time ayarına gidin ve değeri 18000 olarak değiştirin.
 1. Değişikliklerinizi kaydedin ve metin düzenleyiciyi kapatın.
 1. Apache’yi yeniden başlatın.

Eğer kullanıyorsanız Nginxayrıca nginx ana bilgisayar yapılandırma dosyanızın konum ~ ^/setup/index.php bölümüne bir zaman aşımı ayarı eklemeniz gerekir:

konum ~ ^/setup/index.php {

…………………

fastcgi_read_timeout 600’ler;

fastcgi_connect_timeout 600’ler;

}

Ardından nginx’i yeniden başlatın.

Ve eğer kullanıyorsanız Vernikdefault.vcl dosyanızın arka uç bölümüne bir zaman aşımı sınırı değeri eklemeniz gerekir:

arka uç varsayılanı {

…………………

.first_byte_timeout = 600s;

}

Daha sonra Varnish’i yeniden başlatın.

2. Yansıma İstisna Hatası

Sorun: Kurulum sırasında şuna benzer bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz:

[ERROR] //lib/internal/Magento/Framework/Code/Reader/ClassReader.php dosyasında ‘Sınıf MagentoFrameworkStoreManagerInterface yok’ mesajıyla ‘ReflectionException’ istisnası

Çözüm: Bu sorunu çözmek için Magento’nun var alt dizini altındaki dizinlerin ve dosyaların temizlenmesi gerekecek ve ardından Magento’yu yeniden yüklemeniz gerekecektir. Aşağıdaki komutları girin (bunu yapmak için yine Magento dosya sisteminizde kök ayrıcalıklarına sahip olmanız gerekir):

$ cd /var

$ rm -rf var/önbellek/* di/* nesil/* sayfa_önbellek/*

Hala Yansıma İstisnası hatasını alıyorsanız ve RedisRedis önbelleğinizi temizlemek için bu komutu kullanın ve tekrar deneyin:

$ redis-cli FLUSHALL

3. Ölümcül PDO Hatası

Sorun: Alabileceğiniz başka bir hata mesajı:

PHP Önemli hata: ‘PDO’ sınıfı 44. satırdaki /var/www/html/magento2/setup/module/Magento/Setup/src/Module/Setup/ConnectionFactory.php dosyasında bulunamadı

Çözüm: Bu hatanın nedeni büyük olasılıkla aşağıdaki PHP uzantılarından bir veya daha fazlasını yüklememiş olmanızdır; bunların tümü gereklidir:

 • harici-bcmath
 • harici-ctype
 • harici kıvrılma
 • dış bölge
 • harici-gd
 • harici karma
 • harici simge
 • harici-uluslararası
 • harici mbstring
 • harici-openssl
 • ext-pdo_mysql
 • harici-simplexml
 • harici sabun
 • harici-xsl
 • harici zip
 • lib-libxml

Eksik olan gerekli uzantılardan herhangi birini yükleyin ve tekrar deneyin.

4. Besteci Sürüm Hatası

Sorun: sürümlerinde bilinen bir hata var Besteci 21 Kasım ile 26 Kasım 2015 tarihleri ​​arasında olan dosyalar — yükleme sırasında aşağıdaki hatayı üreteceklerdir:

[ErrorException]

file_get_contents(app/etc/NonComposerComponentRegistration.php): akışı açamadı: Böyle bir dosya veya dizin yok

Çözüm: Bu hatayı düzeltmek, Composer’ın 21 Kasım 2015’ten önce yayımlanan bir sürüme düşürülmesini veya 26 Kasım 2015’ten sonra yayımlanan bir sürüme yükseltilip Magento’nun yeniden indirilmesini içerir.

Hangi Composer sürümünü kullandığınızı doğrulamak için bu komutu kullanın (Composer sürümünüzün tarihi yanıtın sonunda listelenecektir):

besteci -v

Sürümünüz etkilenen tarihler dahilindeyse Composer sürümünüzü düşürmek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

bestecinin kendi kendini güncellemesi 1.0.0-alpha11

Veya Composer’ın en son sürümüne yükseltmek için bu komutu kullanabilirsiniz:

besteci kendini güncelleme

Ardından Magento 2 dizininizi ve alt dizinlerinizi silin ve Magento’yu tekrar indirin (ve eğer Composer’ı yükseltmek yerine eski sürüme geçtiyseniz, Magento’yu tekrar indirdikten sonra bu şansı Composer’ın en son sürümüne yükseltmeniz gerekir).

5. İsteğe Bağlı Örnek Verileri Yükleme Hataları

Sorun:İsteğe bağlı örnek verileri yükleme Mağazanızı fiilen oluşturma sürecine başlamadan önce Magento’yu nasıl kullanacağınızı öğrenmenize olanak tanır. Ancak isteğe bağlı örnek verilerin yüklenmesiyle ilgili aşağıdakiler gibi bir dizi hata da vardır:

İzin Hatası

Aşağıdaki hata dosya sistemi izin ayarlarınızdan kaynaklanmaktadır ( Magento Yardım Merkezi):

‘Magento_CatalogRuleSampleData’ Modülü:

[ERROR] ‘MagentoFrameworkExceptionLocalizedException’ istisnası ve ‘/var/www/html/magento2/geneated/code/Magento/CatalogRule/Model/ dizini oluşturulamıyor.’ /var/www/html/magento2/lib/internal/Magento/Framework/Code/Generator.php:103 içinde

(daha fazla)`

/var/www/html/magento2/lib/internal/Magento/Framework/Code/Reader/ClassReader.php:29 dosyasında ‘Class MagentoCatalogRuleModelRuleFactory mevcut değil’ mesajını içeren sonraki ‘ReflectionException’ istisnası

(Daha)

Çözüm: Düzeltmek için geri dönün ve erişim izinlerinizi ayarlayın root ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı olarak.

Üretim Modu Hatası

Composer ile üretim modunda isteğe bağlı örnek verileri yüklemeye çalışırsanız aşağıdaki hatayı alırsınız ( Ateş Ayısı Stüdyosu):

PHP Önemli hata: Yakalanmayan TypeError: SymfonyComponentConsoleInputArrayInput::__construct()’a iletilen bağımsız değişken 1, 97. satırda //vendor/magento/framework/ObjectManager/Factory/AbstractFactory.php dosyasında çağrılan, verilen nesne türündeki diziden olmalıdır ve //vendor/symfony/console/Symfony/Component/Console/Input/ArrayInput.php:37’de tanımlanmış

Çözüm: Bu hatayı önlemek için isteğe bağlı örnek verileri geliştirici modunda yüklemeniz gerekir. Magento dosya sistemi sahibi olarak oturum açın ve şu komutları girin:

cd

bin/magento dağıtımı:mod:geliştiriciyi ayarla

rm -rf oluşturuldu/kod/* oluşturuldu/meta veriler/*

bin/magento örnek verileri:dağıtım

SELinux Hatası

Aşağıdaki hata SELinux’tan kaynaklanmaktadır:

PHP Önemli hata: 144. satırda /var/www/magento2/app/code/Magento/SampleData/Module/Catalog/Setup/Product/Gallery.php dosyasında tanımsız MagentoCatalogModelResourceProductInterceptor::getWriteConnection() yöntemine çağrı

Çözüm: Hatayı çözmek için SELinux’u devre dışı bırakmalısınız. Bunu kontrol et TecMint’ten rehber SELinux’un devre dışı bırakılmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için.

Dal Hatası Geliştirin

Son olarak, isteğe bağlı örnek verileri yüklerken karşılaşabileceğiniz başka bir hata da budur:

[MagentoSetupSampleDataException] Örnek veri kurulumu sırasında hata: MagentoSalesModelServiceOrderFactory Sınıfı mevcut değil

Çözüm: Bu Magento 2’de bilinen bir sorundur şube geliştir. Aşağıdaki komutla ana şubeye geçerek bu durumu düzeltebilirsiniz:

cd

git ödeme yöneticisi

git çekme menşei ustası

#cta-visual-fe#Magento için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazlasını öğrenin

Yüklemeden sonra

Magento 2’yi başarıyla yükledikten ve sorunları çözdükten sonra, Magento uzantı kütüphanesi Sonraki.

Resim kaynağı: Magento

Burada mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekmenize ve kullanıcı deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olabilecek uygulamalar bulacaksınız. Örneğin, Omnisend e-posta pazarlama çalışmalarınızı geliştirecek ve Searchanise Akıllı Arama Otomatik Tamamlama Ziyaretçilerinizi daha fazla satın alma işlemine yönlendirmek için yapay zekayı kullanabilirsiniz.

Mağazanızı uzantılarla nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için 2020’nin en iyi Magento uygulamalarına ilişkin kılavuzumuza başvurabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Satışları Dönüştüren ve Artıran İçerik Nasıl Oluşturulur?