Yeni İş Fırsatları Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yeni İş Fırsatları Nasıl Oluşturulur?

Potansiyel müşteri yaratma, dijital pazarlamanın en önemli yönlerinden biridir. Potansiyel müşterileri çekme ve potansiyel müşterilere dönüştürme sürecidir; bu müşteriler daha sonra daha da geliştirilir ve ödeme yapan müşterilere dönüştürülür. Potansiyel müşteri yaratmanın nihai hedefi basittir: Bir işletmenin satışlarını ve gelirini artırmak. Ancak etkili potansiyel müşteri yaratma kampanyaları oluşturmak biraz daha karmaşık olabilir.

Sosyal medya pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, ücretli reklamcılık, e-posta pazarlaması vb. hepsi yaygın müşteri yaratma araçlarıdır. Bunların hepsi yeni iş fırsatları bulmanın harika yolları olsa da, daha spesifik ve benzersiz müşteri adayı yaratma stratejileri eklemek, işletmenizin rekabette önde kalmasına yardımcı olabilir. Yeterince kullanılmayan yedi potansiyel müşteri yaratma pazarlama stratejisinden biriyle işletmeniz için yeni potansiyel müşteriler elde etmenin en iyi yolunu bulun!

1) Ücretsiz Etkinliklere Ev Sahipliği Yapın

Ücretsiz etkinliklere ev sahipliği yapmak, potansiyel müşterileri çekmenin ve yeni potansiyel müşteriler yaratmanın harika bir yoludur. Bu etkinlikler web seminerleri/sanal etkinlikler veya kişisel etkinlikler şeklinde olabilir. İşletmeler, değerli bilgiler ve eğitim sağlayarak potansiyel müşterileri çekebilir ve kendilerini sektörlerinde uzman olarak kabul ettirebilirler. Ücretsiz etkinlikler aynı zamanda topluluğunuzu işletmeniz ve sağladığınız ürünler/hizmetler hakkında daha fazla bilgi almaya davet etmenin harika bir yolu olabilir.

Örneğin, herkese açık bir etkinlik, hedef kitlenizle doğrudan etkileşim kurmanıza olanak tanıdığı için iş fırsatları yaratmanın harika bir yolu olabilir. Hem hizmetler hem de e-Ticaret tabanlı işletmeler için, ürün veya hizmetinizi sağlamaya yönelik tesislerin, araçların ve uzmanlığın perde arkasını göstermek, yeni potansiyel müşterileri bilgilendirmenin ve çekmenin harika bir yolu olabilir.

2) Teşvik Tabanlı Yönlendirme Sistemine Sahip Olun

Teşvik temelli bir yönlendirme sistemi, ağızdan ağza pazarlama yoluyla potansiyel müşteriler yaratmanın harika bir yoludur. İşletmeler indirim veya ödül gibi teşvikler sunarak mevcut müşterilerini arkadaşlarına ve ailelerine yönlendirmeye teşvik edebilir. İnsanların %90’ının bir arkadaşının önerdiği markaya güvenme ve bu markadan satın alma olasılığı daha yüksek (Semruş, 2021). Bu pazarlama stratejisi yalnızca yeni bir potansiyel müşterinin dönüşme olasılığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda müşteriyi elde tutmaya da yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  2023 YILININ EN İYİ ŞİKAGO PAZARLAMA AJANSLARI

Örneğin, bir şirket bir mal veya hizmet satın aldıktan sonra makbuzlarına/faturalarına/onay e-postalarına benzersiz yönlendirme kodları ekleyebilir. Müşteri bu kodu bir arkadaşıyla veya aile üyesiyle paylaşırsa ve aile üyesi de bu kodu kullanırsa, her iki taraf da bir sonraki alışverişlerinde indirim alır.

3) Kapılı İçerik Sunun

Korumalı içerik, potansiyel bir müşterinin iletişim bilgileri karşılığında değerli içeriğin (teknik incelemeler, videolar, makaleler vb.) sunulmasını içerir. Bu strateji, müşteri adayı mıknatısı modelinden yararlandığı için müşteri adayı oluşturmanın etkili bir yoludur. A kurşun mıknatıs Müşteriye iletişim bilgileri karşılığında sağlanan ücretsiz bir varlıktır. Kullanıcı içeriğinizle ilgileniyorsa, muhtemelen hedef pazarınızdadır ve iletişim bilgilerini toplamak, doğrudan pazarlama kampanyalarınızı (e-postayla pazarlama gibi) geliştirmenize yardımcı olabilir.

Yeni potansiyel müşteriler toplamak için kullanılabilecek çok çeşitli güvenlikli içerik türleri vardır. Kapılı içeriğin yaygın örnekleri arasında ücretsiz web seminerleri, sınav sonuçları, yıllık raporlar, ürün demoları, ücretsiz danışmanlık ve daha fazlası yer alır.

4) Yeniden Hedefleme Kampanyaları Yürütün

Episerver tarafından yapılan bir araştırma, tüketicilerin %92’sinin bir markanın web sitesini ilk kez satın alma dışında bir şey yapmak için ziyaret ettiğini ortaya çıkardı. Yeniden hedefleme kampanyaları, bir işletmenin web sitesini daha önce ziyaret etmiş ancak henüz dönüşüm gerçekleştirmemiş olan bu potansiyel müşterilerin siteye geri dönmesini sağlamayı amaçlamaktadır. İşletmeler, hedefli reklamcılık kullanarak bu potansiyel müşterilere ulaşabilir ve onları web sitelerine dönmeye, satın alma yapmaya veya potansiyel müşteri olmaya teşvik edebilir.

Örneğin bir e-ticaret şirketi, alışveriş sepetine ürün ekleyen ancak henüz satın alma işlemi gerçekleştirmemiş potansiyel müşterileri hedeflemek için Google Ads yeniden hedefleme reklam kampanyasını kullanabilir. E-ticaret şirketi, bu potansiyel müşterilere sepetlerindeki ürünleri hatırlatan hedefli reklamlar görüntüleyerek onları web sitesine dönmeye ve satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik edebilir.

Tavsiye Edilen:  Midjourney Bilgi İstemleri için ChatGPT Nasıl Kullanılır? Eksiksiz Bir Kılavuz

5) Diğer Web Sitelerindeki Konuk Gönderileri

Konuk gönderimi, blog gönderileri veya diğer makaleler gibi içerik oluşturmayı ve bunları o işletmenin sektörüyle ilgili diğer web sitelerinde yayınlamayı içerir. Bu, yalnızca hedef kitlenizdeki yeni üyelere ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda köklü bir sektör kaynağı olarak itibarınızı da artırır.

Örneğin, bir finansal planlama şirketi, kişisel finans blogu için konuk gönderisi yazabilir. Finansal planlama şirketi, değerli bilgiler ve tavsiyeler sağlayarak, mali durumlarını yönetmekle ilgilenen potansiyel müşterileri çekebilir.

6) Yerel Listeleme Web Sitelerinde Listelenin

Tanımlanmış bir hizmet alanına sahip işletmeler için yerel SEO, güçlü bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin çok önemli bir yönüdür. Yerel listeleme web sitelerinde listelenmek, yerel işletmeler için potansiyel müşteri oluşturmanın etkili bir yoludur. Bu web siteleri (Yelp, Google Benim İşletmem, sektöre özel listeleme siteleri vb. gibi), işletmelere ürünlerini veya hizmetlerini kendi yerel bölgelerindeki potansiyel müşterilere sergilemeleri için daha fazla görünürlük sunar.

Örneğin, yerel bir restoran Yelp’te listelenebilir ve bu da potansiyel müşterilerin restoranın menüsünü görüntülemesine, yorumları okumasına ve rezervasyon yapmasına olanak tanır. İşletmeler bu tür sitelerde listelenerek potansiyel yeni müşteriler tarafından bulunma şanslarını artırırken aynı zamanda rakiplerinin listelendiği sitelerden dışlanmamalarını da sağlar.

7) Bir Değerlendirme Veya Rapor Sağlayın

Bir değerlendirme veya rapor sunmak, potansiyel müşterilere işinizle ilgili bir ilgi alanı hakkında değerli içgörüler ve bilgiler sunarak potansiyel müşteri oluşturmanın harika bir yoludur. Bu potansiyel müşteri yaratma aracı, çeşitli nedenlerden dolayı potansiyel müşteri oluşturmanın en iyi yollarından biri olabilir. Pek çok kişi, kendileri (veya işleri) hakkında ücretsiz, kişiselleştirilmiş bilgi/içgörüler elde etmek için çevrimiçi sınavlara katılmayı sever; bu nedenle çevrimiçi değerlendirmeler, kullanıcının dikkatini çekmenin ve web sitenizle etkileşime girmesini sağlamanın harika bir yoludur. Bu aynı zamanda test/değerlendirme sonuçlarının e-posta ile gönderilmesi veya yalnızca e-posta yoluyla erişilmesi durumunda, potansiyel müşteri mıknatısının bir başka harika örneği olabilir.

Tavsiye Edilen:  Gutenberg Kullanarak WordPress'te Mega Menü Nasıl Oluşturulur

Örneğin, bir e-Ticaret işletmesi, kullanıcıların kendileri için en iyi ürünü bulmalarına yardımcı olmak için bir stil testi veya ürün eşleştirme sınavına sahip olabilir. Hizmet tabanlı işletmeler, kullanıcıların özel ihtiyaçlarına en uygun hizmeti bulmaları için testler sunabilir.

Olası Satış Yaratımı: Sonuç olarak

Potansiyel müşteri yaratma, satış hunisindeki ilk adımdır ve bu nedenle dijital pazarlama stratejinizin hayati bir parçasıdır. Potansiyel müşteri yaratma stratejinizi gözden kaçırmak, işletmenizin büyümesini ve genişlemesini engelleyebilir. Potansiyel müşteri yaratma stratejinize yeni yönler ekleyerek işletmeniz marka bilinirliği oluşturabilir, daha fazla web sitesi trafiği alabilir ve dönüşümleri artırabilir.

Profesyonel Potansiyel Müşteri Yaratma Hizmetleriyle İşletmenizin Büyümesini İzleyin

Ahrefs’in uzman müşteri yaratma hizmetleriyle işletmeniz için yeni müşterileri nasıl bulacağınızı merak etmenin zamanı ve stresinden kurtulun! Kapsamlı dijital pazarlama hizmetleriyle ekibimiz, e-posta pazarlama hizmetleri, Google Ads hizmetleri, yaratıcı dijital pazarlama stratejisi danışmanlığı ve daha fazlasıyla işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir. İşletmenizin büyümesine yardımcı olalım!

Bugün ÜCRETSİZ bir dijital pazarlama danışmanlığı alın!