Yeni Yıl, Yeni Google Çekirdek Güncellemesi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yeni Yıl, Yeni Google Çekirdek Güncellemesi

Google, 2023’ün ilk Çekirdek Güncellemesini yayınladı.

Mart 2023 geniş çekirdek güncellemesi geldi ve tamamlanması 2 hafta kadar sürebilir. Bu, Eylül 2022 güncellemesinden bu yana ilk geniş çekirdekli güncellemedir.

Artık, temel algoritma güncellemelerinin arama sıralamaları üzerinde önemli etkileri olabileceğini zaten biliyoruz, bu nedenle bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Google’ın sıralama yayın geçmişi sayfası yalnızca sunum tamamlandıktan sonra güncellenecek olsa da, bu yeni güncellemeden neler beklenebileceği hakkında konuşalım.

Mart 2023 Çekirdek Güncellemesi

Hiçbirimiz Google’ın içerik anlayışını ve sıralamasını iyileştirmek için düzenli olarak değişiklikler yapan algoritma güncellemelerine yabancı değiliz. Birçok güncellemesiyle arama motorunun hedefi, kullanıcılarına her zaman daha alakalı, yüksek kaliteli arama sonuçları sağlamak olmuştur.

Google’ın güncellemeleri genellikle web sitelerini nasıl değerlendirdiği ve sıraladığı konusunda değişiklikler getirir; bu, tüm SEO uzmanlarının ve web sitesi sahiplerinin SERP sayfalarında sıralamaya devam etmek istiyorlarsa haberdar olmaları ve tekniklerini değiştirmeleri gerektiği anlamına gelir.

Mart 2023 çekirdek yükseltmesi hakkında pek bir şey bilmesek de, önceki sürümlere dayanarak bazı sonuçlar çıkarabiliriz.

  • Zamanlama çok önemlidir: Çekirdek algoritma yükseltmelerinin sonuçları hemen görünmez. Google’ın tarayıcılarının web’i dizine eklemesi ve incelemesi günler veya haftalar alabilir.
  • Şekillere Dikkat Edin: Web sitenizin organik arama trafiğini ve anahtar kelime sıralamalarını takip edin, çünkü bu ölçümler, değişikliğin etkisini değerlendirmenize ve iyileştirme için potansiyel alanları keşfetmenize olanak tanır.
  • Kalite Hükümdardır: Bu güncellemelerin amacı, Google’ın daha iyi arama sonuçları sağlamasıdır. Bu, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş faydalı içeriklerin düzenli olarak üretilmesini gerektirir.
  • Şeytan Ayrıntıda Gizlidir: Sitenizin hız, mobil uyumluluk, uygun indeksleme vb. gibi teknik özellikleri genel puanınızı belirlemede önemli bir etkiye sahiptir. Onlara hak ettikleri saygıyı verin.
Tavsiye Edilen:  Sosyal satış: Tanım, faydalar ve ipuçları

Google’ın Mart 2023 temel algoritma güncellemesi, SEO uzmanlarının ve web sitesi sahiplerinin rekabet avantajını korumak için her zaman tetikte olmaları gerektiğini güçlü bir şekilde hatırlatıyor. Güncel kalarak, metrikleri izleyerek, kaliteli içeriğe odaklanarak ve teknik sorunları optimize ederek sitenizin Google’ın gözünde kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu değişiklikler, kullanıcı arama deneyimini iyileştirmeyi amaçladığından, AdLift’in SEO uzmanları, her zaman hedef kitlenizin ihtiyaçlarına öncelik vermenizi ve içeriğiniz aracılığıyla değer yaratmaya çalışmanızı önerir.