Yerel Reklam Vs. İçerik Pazarlama – Bilmeniz Gerekenler?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Yerel Reklam Vs. İçerik Pazarlama – Bilmeniz Gerekenler?

Dijital pazarlama topluluğu, Yerel Reklamcılık ve İçerik Pazarlaması konusunda bir ikilemle uğraşıyor. Her ikisi de bazı benzerlikleri paylaşsa da, pratiklik açısından birbirlerinden farklı kutuplardır. Bu yazıda, hem yerel reklamcılığın hem de içerik pazarlamasının belirsiz bir şekilde oluşturulmuş imajını temizleyeceğiz.

Yerel reklamcılık ve içerik pazarlaması arasındaki farkı anlayarak başlayalım.

Yerel Reklamcılık

Native Advertising, reklam deneyiminin, yerleştirildiği kullanıcı deneyiminin doğal biçimini ve işlevini takip ettiği bir ücretli medya türüdür. Uzun vadeli ve daha anlamlı ilişkilerden çok başlangıca odaklanır.

Yerel reklamcılığın içerik pazarlamasından ne kadar farklı olduğuna dair net bir görüş elde etmek için bir saniyeliğine gerçek hayattan örneklere bakalım.

Yakın zamanda üniversitede yeni arkadaşlar edindiniz ve bir gece onlar için bir parti vererek onları etkilemek istiyorsunuz. O partide sadece seçilmiş kişiler davet edilir; daha çok konuk listesi olan sabit bir mekana sahip olmak gibi. Buna göre, arkadaşlarınıza parti için mükemmel ortamı sunan mekanı seçersiniz. Ayrıca en iyi içecekleri ve mezeleri de seçiyorsunuz. Senin için her şey büyüleyici ve daha fazla arkadaş edinmekle ilgili. Bir ömür boyu arkadaşın olup olmayacakları önemli değil. Benzer şekilde, yerel reklamcılık, gelecekteki getirileri düşünmeden izleyiciyi çekmenin yollarını bulmakla ilgilidir.

İçerik pazarlama

Açıkça tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve elde tutmak için tutarlı, değerli ve alakalı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımıdır. Nihai hedef, kârlı müşteri eylemi sağlamaktır. Bu nedenle, içerik pazarlaması, tüketici ile daha kararlı bir ilişki içinde daha derin bağlantılar kurmaya odaklanır.

Ne zaman çocukluk arkadaşlarınızla tanışsanız, derinden inşa edilmiş bağlar üzerinde çalışmaya, onlara değer vermeye ve güzelliklerini artırmaya daha çok odaklanırsınız. Bağlantının uzun vadeli olduğuna dair belirli bir zihniyet var. Beslenmiş bir bağdır; zamanla büyür çünkü onu uzun bir süre canlı tutmaya odaklanırsınız. Ona kalbini ve ruhunu veriyorsun.

Tavsiye Edilen:  SEO için konum sayfalarıyla görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak

Yerel Reklamcılık ve İçerik Pazarlamasının Hedefleri

Yerel Reklamcılık:

  • marka değerini artırmak
  • Web sitesine daha fazla müşteri çekmenin yanı sıra
  • Ürün farkındalığı yaratmak

İçerik pazarlama:

  • Marka bilinirliği yaratmak
  • Web sitesini müşteriler için daha verimli hale getirmek
  • Müşterilerin ürünle ilgili bilgilerinin arttırılması

İçerik pazarlaması, uzun vadeli bir hedef için daha fazla müşteri dikkatini çekerek marka değeri oluşturmaya daha fazla odaklanır. Daha çok potansiyel müşterileri hedefler. Diğer tüm hizmet sağlayıcılar gibi, farklı aşamalardan geçen ve sonu olmayan, devam eden bir süreçtir. Öte yandan, yerel reklamcılık daha çok şov dünyasına benzer. Uzun vadeli bir hedefi yoktur. Alakalı bir içeriği veya Reklamı, göründüğü portal veya medyayla eşleştiği yerde sergileyerek, yalnızca fark edilmek üzere müşterinin dikkatini çekmeye daha fazla odaklanır.

Çözüm

Yerel reklamcılık, içerik pazarlamasının bir parçasıdır, ancak içerik pazarlaması, doğal reklamcılığın bir parçası olmak zorunda değildir. Doğru ve eşit olarak uygulanırsa ikisi birlikte iyi çalışabilir. Bu nedenle, ikisinden tam olarak yararlanıp onları bir nimet haline getirmek veya belirsiz bir şekilde uygulamak ve daha iyi kar elde etme şansını kaybetmek sizin seçiminizdir.