Yerel Reklamları Anlamak İçin Bir Durak

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yerel Reklamları Anlamak İçin Bir Durak

Reklamlar kelimenin tam anlamıyla kullandığınız her uygulamada, bir video sırasında, şarkılar arasında, herhangi bir uygulamada gezinirken olsun, reklamlar orada onlara dokunmanızı bekliyor olacak. Yalan söylemeyeceğiz, bu günlerde sıkıntı ile eşanlamlı gibi geliyorlar! Bu günlerde gösterilen reklamların sayısı ve nasıl arttığı göz önüne alındığında.

Ancak işletmeler, yerel reklamları kullanarak bu sorunu çözmenin yeni ve o kadar da can sıkıcı olmayan bir yolunu bulmuşlardır. Yerel reklamlar, tüm doğru nedenlerle popülerlik kazanıyor. Neden? Hadi birlikte öğrenelim.

Yerel Reklamlar nedir?

Yerel reklamlar, tüketici için çok güçlü görünmeyerek bir işletmeyi tanıtmak için kurnaz bir tekniktir. Yerel reklamların bazı yaygın örnekleri, sponsorlu sosyal medya gönderileri veya farklı web sitelerindeki diğer herhangi bir sponsorlu içerik olabilir. Amacın marka için doğrudan müşteri kazanmak veya tüketicilerden yanıt almak olduğu bir tür ücretli medyadır. Yerel reklamların normal reklamlardan farklı olmasının çeşitli yolları vardır.

  • Akıl sağlığınızı çalmayacaklar! Yerel reklamlar, müdahaleci olmayacak şekilde tasarlanmıştır ve bir banner veya görüntülü reklam gibi ek bir eklenti değil, ekranın bir parçası gibi hissedilir.
  • Native reklamlar sadece marka ve ürün odaklı değil, hedef kitlenin ilgisini çekecek bilgiye dayalı reklamlardır. Kitleler, daha fazla tıklamaya yol açan bir marka imajı yerine bilgiye dalmayı eğlenceli buluyor.

Bunlar, yerel reklamların normal reklamlarla aynı olmamasının ve izleyicilerden iyi bir yanıt almasının nedenlerinden bazılarıydı.

Yerel Pazarlama Örnekleri

Yerel pazarlama reklamlarına 3 benzersiz örnek:

1. Spotify + Yabancı Şeyler

Stranger Things 2017 yılında yeni piyasaya sürüldüğünde son derece olumlu tepkiler aldı ve etkileşimi daha da artırmak için Spotify ve Stranger Things iş birliği yaptı. Bunda Spotify, “garip şeyler” adlı yeni bir mod başlattı ve burada en çok dinlenen türlere göre, kullanıcı en çok hangi garip şeyler karakteriyle ilişki kuracaklarına göre özelleştirilmiş bir çalma listesi alacaktı.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kursunuzu Tanıtmak için Bir Ortak Programı Nasıl Başlatacağınıza İlişkin Eksiksiz Bir Kılavuz

Tüm temanın arkasındaki fikir kusursuz olduğundan, bu reklam tekniği birçok kişiyi etkiledi.

Kaynak: Spotify

2. Snapchat + Taco Çanı

Cinco de Mayo’yu eğlenceli ve ilginç bir şekilde kutlamak için Taco Bell, Snapchat ile ortaklık kurdu ve kullanıcının yüzünün dev bir Taco Bell’e dönüştüğü bir filtre tasarladı. Basit olmasına rağmen, bu filtre tek bir günde 224 milyondan fazla görüntülendi.

Marka bu sayede hem kitlesini eğlendirmiş hem de karşılığında başarılı bir promosyon elde etmiştir.

Kaynak: @Tacobell twitter

3. Twitter + Patron Tekila

Ünlü tekila üreticisi Patron Tequila, dünya margarita gününde bir sosyal medya kampanyası başlatma kararı aldı. Bu kampanyada, margarita yapmak için çeşitli tarifler dağıttılar ve izleyicilerinden bunları denemelerini ve en çok hangisini beğendiklerini oylamalarını istediler.

Marka, hedef kitlesini filtrelemek ve onlarla etkileşim kurmak için doğru yolu seçtiği için bu kampanya büyük ilgi gördü.

Native Reklamlar Herhangi Bir Risk İçerir mi?

Her profesyonelin bir dezavantajı vardır, benzer şekilde, yerel reklamların da belirli dezavantajları vardır.

● Yanıltıcı Olabilir

Bazı markalar, müşterileri çekmek için yerel banner reklamlarında yanıltıcı bilgiler kullanır, ancak web siteleri veya ürünleri bu hedefe uygun değildir. Senaryoda, marka yalnızca müşteri ve itibar kaybetmekle kalmıyor, aynı zamanda izleyiciler yanlış reklamlarla yeniden yanıltılacaklarını hissedecekleri için yerel reklamlar da tepki alıyor.

● Yayıncıya Misilleme

Ürün kalitesi veya içerik kalitesi yerel reklamlar için çekici olmadığında, kullanıcılar marka üzerinden değil, yayıncı web sitesinde misilleme yapabilir. Kullanıcılar kalıbı anlayacak kadar akıllı olduklarından, reklamlarda yanlış bir imaj gösteren markanın amacını anlayacaklardır. Bu nedenle, markanıza sadık olmak ve web sitenize ve reklamlarınıza orijinal bilgiler koymak, uzun vadeli başarı için çok önemlidir.

Tavsiye Edilen:  Instagram ve Facebook'ta Makaralarınız için nasıl ödeme alırsınız?

● Bir Köy AlırNative Pazarlamanın Amacı Nedir?

Yerel reklamlar, bir marka için bir arabulucudur ve potansiyel müşterileri etkileşimli ve müdahaleci olmayan bir şekilde bağlantı kurar. Bugünlerde çoğumuz çevrimiçi platformlarda rastgele reklamlar görmeye alışkınız ve bunların tekrarından bıktık. Ancak, yerel reklamlar bu engeli aşmıştır ve reklamları görselleri, içerikleri ve yerleşimleri açısından son derece yaratıcıdır.

Yerel pazarlamanın temel amacı, ürünü, kullanıcının markayla rahat hissedeceği ve ona bağlı kalacağı şekilde pazarlamaktır. Genellikle reklamlar doğrudan markadan bahsetmez, bilgiye dayalıdır, yani reklamlar, okuyan kişide ilgi ve merakı artırmak için hedef kitleye markanın sattığı ürünlerle ilgili bilgi verir. Bu şekilde, marka olumlu pazarlama alır ve lider bilgi ve istenen ürün / hizmeti alır.

Çözüm

Özetle, reklamları yayınlamak için doğru kaynaklara sahipseniz, yerel reklamcılık mükemmel bir fikirdir. Markanın erişimini çeşitli katlarla artırırlar ve liderin bakış açısı ve katılımı için de bir alan yaratılmasına yardımcı olurlar. “Uygulanmasız bir plan yanılsamadır”, bu nedenle, iyi bir planlama sadece başlangıçtır, fikirlerinizi uygulamak sizi başarılı bir marka imajına veya verimli bir iş dersine götürecektir.

Ayrıca alanında deneyimli kişilerin yer aldığı bir ajans seçimi, markalara doğal reklamlar oluşturmak için çok fazla zaman ve para kazandırabilir. İşte tam burada devreye giriyoruz! İşletmeniz için çarpıcı reklam kampanyaları oluşturmamıza izin verin, bugün bizimle bağlantı kurun!