Yıldız (Ücretsiz) Standart Tema

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Yıldız (Ücretsiz) Standart Tema

Shopify temanız marka deneyiminizin tonunu belirler.

Shopify mağazalarınızı oluştururken veya yeniden tasarlarken güçlü bir temelle, yani marka estetiğinizle eşleşen ve iş ihtiyaçlarınız için en iyi işlevselliği sağlayan bir temayla başlamak önemlidir.

Shopify Dawn teması artık tüm yeni Shopify mağazaları için varsayılan temadır.

Bunun nedeni hakkında bir fikir edinmek için temanın bazı temel özelliklerine, artılarına, eksilerine ve özelleştirme seçeneklerine bakalım.

#cta-visual-pb#Cennette mükemmel bir eşleşme elde edinDönüştüren benzersiz, işlevsel ve akılda kalıcı bir Shopify mağazası oluşturmak için Dawn ve Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify Dawn teması nedir?

Resim: Shopify

Şu anda, Shopify Şafak için referans temasıdır Çevrimiçi Mağaza 2.0selefi Debut’un yerini alıyor.

Bu güncellenmiş tema mağazalara taze ve modern bir görünüm sağlar daha güçlü özellikler ve işlevlerle birlikte.

Shopify’ın geliştirme ekibi aşağıdaki unsurları en üst düzeye çıkarmak için tasarladı:

 • Verim
 • Esneklik
 • Kullanım kolaylığı

Sonuç olarak Dawn, kullanıcı esnekliğini artırmak ve karmaşıklığı azaltmak için minimum düzeyde JavaScript kullanan, hafif, mobil öncelikli bir temadır.

Shopify Dawn ve Debut temaları

Dawn Shopify teması, birkaç önemli alanda Debut’tan daha iyi performans gösteriyor:

 • Hız: Dawn, optimum performans için geliştirildi. %35 daha hızlı yükleme hızı Debut’tan daha.
 • Mobil deneyim: Shopify, sezgisel ve mobil odaklı bir tema elde etmek amacıyla Dawn’ı önce mobil ekranlar için tasarladı, ardından masaüstü bilgisayarlara uyarladı.
 • İçerik bölümleri: Dawn, tüm sayfa türleri için içerik bölümlerini barındırır ve bu da özelleştirme için daha fazla alan sağlar.
 • Esneklik: Markalar, kodlamaya gerek kalmadan ürünler, görseller, videolar ve daha fazlası için hareketli bölümler ve bloklar kullanarak Dawn’daki sayfaları kolayca özelleştirebilir.
 • Uyumluluk: Dawn, masaüstü cihazlardan mobil cihazlara kadar üstün performansının yanı sıra tüm internet tarayıcılarında da çalışır.

Dawn kimin için en iyisi?

Kısacası herkes. Shopify’ın Şafak teması, çeşitli sektörlerdeki her boyuttaki marka için mükemmeldir.

İster fiziksel ürünler satıyor olun ister yalnızca çevrimiçi olun, Dawn tekliflerinizi sergilemeniz için birçok fırsat sunuyor.

Resim: Tüm İnsanlara Uygun Kartlar

Temanın görsel hikaye anlatımı için yapılmış olması bir avantajdır Tüm İnsanlara Uygun Kartlar iyi değerlendiriyor.

Gündelik parti oyunlarının yaratıcısı, Shopify mağazasını ürünlerinin fotoğraflarıyla dolduruyor ve ziyaretçiler aşağı doğru ilerlerken oyunlarından birini oynayan kişilerin videosunu sergiliyor.

Resim: MegaGıda

Premium takviye markası MegaGıda sadece seçtikleri fotoğrafları değil, aynı zamanda müşteri sağlığı hedeflerini temsil eden ve bunlarla uyumlu fotoğrafları da bir araya getirerek benzer bir yol izliyor.

Sonuç olarak mağazada gezinmek çok daha sorunsuz ve daha sezgiseldir.

Dawn, iş ne olursa olsun profesyonel, şık ve minimalist bir Shopify mağazası için sağlam bir temel sağlar.

Ayrıca, Shogun gibi bir sayfa oluşturma uygulamasıyla eşleştirildiğinde markalar, temanın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için daha fazla esnekliğin ve gelişmiş özelleştirmenin keyfini çıkarabilir.

Şafak temasının en önemli özellikleri

Dawn, tümü çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve işlevselliğini geliştirmek için yapılmış etkileyici bir dizi özellik ile birlikte gelir.

En dikkate değer olanlardan bazıları şunlardır:

 • Duyarlı tasarım: Dawn’ın optimize edilmiş performansı, çeşitli cihazlarda kusursuz bir gezinme deneyimini garanti eder ve mağazanızı daha erişilebilir hale getirir.
 • Çok yönlü düzen seçenekleri: Dawn, markanızın kimliğini ve ürünlerini en iyi şekilde sergileyebilmeniz için sağlıklı bir sayfa şablonu yelpazesine sahiptir.
 • Dinamik ürün ızgarası: Bu, Dawn’ın ürün ve koleksiyon ızgara bölümlerinin, tek tip bir düzen için görüntü oranlarını otomatik olarak ayarlamasına olanak tanır.
 • Ticarileştirme: Teklifiniz için birinci sınıf bir görsel deneyim oluşturmak için Dawn’da resim galerileri ve slayt gösterileri oluşturabilir, videolar ekleyebilir, gösteri içeriklerini ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.
 • Hızlı satın al: Dawn aracılığıyla müşteriler, mevcut sayfalarından ayrılmadan sepetlerine ürün ekleyebilir, bu da satın alma sürecini hızlandırır ve anlaşmazlıkları azaltır.
 • Ürün arama, filtreleme ve öneriler: Yerleşik ürün keşfetme özellikleri, müşterilerinizin kataloğunuza kolayca göz atmasına ve aradıklarını bulmasına olanak tanır.
Tavsiye Edilen:  2023 İçin En İyi 7 AI Görüntü Oluşturucu (Ücretsiz ve Ücretli)

Şafak temasının artıları ve eksileri

Shopify’ın Şafak teması, onu satıcılar arasında oldukça popüler kılan çeşitli avantajlara sahiptir.

Ancak her tema gibi bu temanın da çoğunluğuna katılmadan önce dikkate alınması gereken birkaç dezavantajı vardır. Karar vermenizi kolaylaştırmak için her iki faktörü de parçalara ayırdım.

Shopify Dawn’ın artıları

hız ve özelleştirme ile ilgili [Dawn] oyun değiştirici oldu. Sayfaya bağlı olarak değiştirilebilen pek çok öğe sayesinde müşterilerimiz, sitelerinin estetiği üzerinde çok daha fazla kontrole sahip oluyor ve sahip oldukları varlıklarla yaratıcı olabiliyorlar.

Düşünen bedavadaha küçük müşterilerimiz ve bir kavram kanıtını doğrulamak isteyenler, yeni sitelerini test ederken herhangi bir maliyete maruz kalmadan çok sayıda birinci sınıf özellik sağladığından bunu kullanmayı tercih ettiler.”

— Dan GrayCEO’su Satıcı

Temanın modern tasarımı, duyarlılığı ve geliştirilmiş kullanılabilirliği, çevrimiçi işletmeler için çok sayıda avantaj sağlar:

 • Kolay kurulum: Dawn’ı kurmak çok az çaba gerektirir ve mağazanızı hızlı bir şekilde açmanıza olanak tanır. Aynı zamanda destekliyor uygulama bloklarıentegrasyonunu kolaylaştıran tema uygulama uzantıları.
 • Dönüşüm optimizasyonu: Daha yüksek yükleme hızları daha fazla müşteri kazandırır ve daha yüksek bir oranda. Portent’e göre, bir saniyede yüklenen web siteleri, beş saniyede yüklenenlere göre 2,5 kat, 10 saniyede yüklenenlere göre ise 1,5 kat daha fazla dönüşüme sahip.
 • Mobil ticaret: 270 milyondan fazla ABD’li tüketici Kendi akıllı telefonlarına sahipler ve en az %79’u bu akıllı telefonlardan çevrimiçi alışveriş yapmış. Mobil öncelikli bir tema olan Dawn, çevrimiçi mağazanızı bu devasa tüketici tabanına daha uygun hale getirir.
 • Ulaşılabilirlik: Dawn, Shopify’ı takip edecek şekilde tasarlandı erişilebilirlik için en iyi uygulamalar. O zamandan beri Amerikalıların yüzde 75’i engelli İnterneti her gün kullanarak, onların ihtiyaçlarına hitap etmek bu kitleye daha etkili bir şekilde erişmenizi sağlar.
 • Uygun fiyat: Shopify Dawn teması, özellikle ücretsiz bir tema için çok sayıda güçlü özellikle birlikte gelir. Satıcılar herhangi bir ekstra maliyete katlanmadan uyumluluk açısından test edebilirler.

Uzmanlar Shopify Dawn temasını elbette görsel çekiciliği ve aynı zamanda çok yönlülüğü, kullanım kolaylığı ve yeni başlayanlara uygun olması nedeniyle övüyor.

Resim: heyecan

Yukarıdaki cıvıldamak dır-dir CRO uzmanı Mathias Schrøder’in belirli Shopify temaları hakkında ne düşündüğü sorulduğunda verdiği yanıt.

Schrøder’in tavsiyesi, Dawn’ın genel çok yönlülüğünün, biraz A/B testiyle birlikte, yeni satıcıların mağazalarını kendi başlarına büyütmelerine nasıl olanak tanıdığını vurguluyor (ki bu normalde kolay bir iş değildir).

Resim: heyecan

Yapay zekaları tespit edin Mühendislik Yöneticisi, Kelly Vaughnyukarıda gösterildiği gibi Dawn’ın Twitter’daki gelişmiş kullanılabilirliğine de dikkat çekti.

Shopify Dawn’ın eksileri

sınırlı gelişmiş SEO seçenekleri Shopify Dawn’daki işletmeler, özellikle de daha gelişmiş bir SEO stratejisi gerektiren işletmeler dezavantajlı duruma düşebilir.

Bu, web sitesi URL’lerini şema işaretlemeyle optimize etme ve site hızını optimize etme gibi daha karmaşık seçenekler sunan diğer çevrimiçi mağazalarla rekabet etmeyi zorlaştırıyor.”

— Milo CruzCMO’da Serbest Yazarlık İşleri

Avantajlarına rağmen Dawn’ın bazı sınırlamaları vardır:

 • Kısıtlayıcı özelleştirme: Ücretli temalarla karşılaştırıldığında Dawn’ın görünümü oldukça basit ve mağazanızın estetiğini değiştirmeye yönelik seçenekler daha az.
 • Sınırlı SEO seçenekleri: Dawn, arama motoru optimizasyonu için gereken temel bilgilerle birlikte gelse de, hedef anahtar sözcüklerini ayarlamak gibi daha gelişmiş hedefleme yapamazsınız.
 • Ek uygulamalar ve maliyetler: Ücretsiz bir tema olan Dawn, ek işlevsellik için ekstra uygulamalar gerektirebilir ve bu da masraflarınızı artırır.
 • Karmaşık kod: Dawn’ın kodunu kendi başınıza düzenlemeyi seçerseniz, karmaşık bir girişimle karşılaşacaksınız.

Bazı kullanıcılar beğeniyor Goldi KambaleShopify CRO’da çalışan bir Twitter kullanıcısı da, bunu kullanan çeşitli markaların sonuçta benzer bir estetiği paylaştığına dikkat çekiyor:

Tavsiye Edilen:  GitHub Copilot'un Ücretsiz Sürümü: Bilmeniz Gerekenler
Resim: heyecan

#cta-visual-pb#Dawn’ın sınırlamalarının üstesinden gelinGüçlü Dawn temasını tamamen özelleştirilebilir ve esnek hale getirmek için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify tema düzenleyicisinde Dawn nasıl özelleştirilir

Artık Şafak temasını daha iyi anladığınıza göre, onu nasıl özelleştirebileceğinizi size açıklayacağım.

Tema düzenleyicisine erişme

Öncelikle tema düzenleyicinize gitmeniz gerekir. Shopify yöneticisi. Oradan, sadece Online mağaza seçeneğini seçin ve ardından Temalar.

Daha sonra şunu bulun: Şafak tema ve tıklayın Özelleştirmek Tema düzenleyicisini açmak için.

Sayfa şablonlarını düzenleme

Temanızın üç bileşenini değiştirebilirsiniz: Şablonlar (Mor), Bölümler (Yeşil) ve Bloklar (Mavi).

Şununla başlayacağız: Şablonlarmağazanız için özelleştirebileceğiniz sayfalardır.

1. Erişmek için Şablonlarbasitçe açılır menüyü tıklayın tepede.

2. Burada projeniz için şablonlar oluşturmayı seçebilirsiniz. Ana sayfa, Ürün sayfa, Toplamak sayfalar, Blog gönderileri, Araba, ve dahası. Sayfanızı seçin ve ardından tıklayın Şablon oluştur.

: Bu adım, sayfa türünün (ürün, koleksiyon, blog vb.) varsayılan şablonunu kullanarak yeni bir sayfa oluşturacaktır. Ancak herhangi bir sayfa türü için varsayılan şablonu da düzenleyebilirsiniz.

3. Şablonunuza kolayca arayabileceğiniz bir ad verin (en fazla 25 karakter), ardından Şablon oluştur.

4. Bölümler, bloklar eklemek, metni düzenlemek ve daha fazlasını yapmak için sol kenar çubuğunu kullanın. Sonuçtan memnun olduğunuzda, tıklayın Kaydetmek sağ üst köşede.

Yeni şablonlar oluşturmak istediğiniz her sayfa için bu işlemi tekrarlayın. için yeni şablonlar oluşturabilirsiniz. Ürünler, Koleksiyonlar, Sayfalar, BloglarVe Blog Yazıları.

Diğer sayfalar, örneğin Ana sayfa, Koleksiyon listesi, ArabaVe Çıkış yapmak Doğrudan tema düzenleyicide özelleştirebileceğiniz yalnızca varsayılan şablonlarla birlikte gelir.

Hangi sayfaların yeni şablonlara izin verdiğini ve hangilerinin vermediğini görmenin kolay bir yolu, her sayfa adının yanındaki açılır oku kontrol etmektir.

#cta-paragraph-pb#Tasarım, pazarlama ve mağaza yönetimini optimize etmek için Shogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify Dawn’ı kullanın. Özelleştirilebilir kullanıcı izinleri, toplu yayınlama, özel öğeler, genel parçacıklar ve daha fazlasıyla 10’dan fazla kullanıcıya sahip olun.

Bölümleri özelleştirme

Şafak temanızın şablonları ayrıca, bazıları görüntülemekte olduğunuz şablonun türüne özel olan bölümler de içerir.

Örneğin, bilgisayarınızdaki bölümler Ana sayfa şablon sizinkindekilerden farklı olacaktır. Ürünler şablon.

Kısa olması adına en yaygın bölümleri ele alacağım ve size yenilerini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim.

Başlık Ve Altbilgi bölümler Shopify mağazanızın her sayfasında bulunur ve yaptığınız değişiklikler tümünde görünür.

Bir şablonu düzenlerken tıklamanız yeterlidir. Başlık veya Altbilgi solda, ardından aşağıdaki öğeleri özelleştirin.

Başlık için

 • Logo konumunuz
 • Gezinme menüsü
 • Aralık ve bölüm dolgusu
 • Yapışkan başlık tercihleri

Altbilgi için

 • Renk uyumu
 • Bir e-posta formu
 • Görüntülenen simgeleriniz (sosyal medya ve ödeme yöntemleri için)
 • Ülke, bölge ve dil seçici

Yeni bölümler ekleme

Bu arada, diğer bölümlerdeki güncellemeler (ör. Resim banner’ı, Öne çıkan koleksiyon Ve Metin içeren resim—yalnızca düzenlediğiniz belirli şablonu etkiler ve her birinin benzersiz özellikleri vardır.

Ancak seçenekleriniz saydıklarımla sınırlı değil. Dawn’la aşağıdaki gibi yeni bölümler de ekleyebilirsiniz:

 • Blog gönderileri
 • Kolaj
 • Özel Liquid (Shopify tarafından oluşturulan bir şablon dilini kullanır)
 • Daraltılabilir içerik
 • Özellikli ürün
 • Ve dahası

Bunu yapmak için, yalnızca Bölüm ekle seçeneğini seçin ve bir tür seçin. Daha sonra yeni bölüm hemen yukarıda açılacaktır. Altbilgi.

Adın yanındaki altı noktalı simgeye tıklayıp sürükleyerek her bölümü taşıyabilir ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Shopify Dawn tema ayarlarınızı değiştirme

Kişiselleştirmenin son yönü Dawn’ın ayarlarını ayarlamayı içerir. tema ayarları. Bunları tıklayarak kolayca bulabilirsiniz Tema ayarları editörünüzün solunda.

Tema ayarları altında favicon görselinizi, farklı CTA’lar ve metinler için marka renklerini, kopyanız için tercih ettiğiniz tipografiyi ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Sıfırdan Özel Shopify Teması Oluşturun: Nasıl ve Neden?

Shopify Dawn temasıyla ilgili SSS

Son olarak Shopify’s Dawn temasıyla ilgili sık sorulan bazı soruları yanıtlayacağım.

Şafak iyi bir Shopify teması mı?

Evet, Şafak teması tüm Shopify mağazaları için sağlam bir seçimdir. Özellikleri bir mağazanın performansını, sezgiselliğini ve esnekliğini geliştirerek onu çeşitli işletme türleri için akıllı bir seçenek haline getirebilir.

Şafak teması ücretsiz mi?

Evet, Şafak, burada bulabileceğiniz kullanımı ücretsiz bir temadır. Shopify’ın tema mağazası. Herhangi bir ek maliyete maruz kalmadan e-ticaret mağazanızı tasarlamanıza ve özelleştirmenize olanak tanır.

Dawn’ı Shopify’da nasıl edinebilirim?

Şafak temasını indirmek için Shopify’ın tema mağazasını ziyaret etmeniz ve “Şafak” kelimesini aramanız yeterlidir. Bulduktan sonra mağazanıza ekleyin ve temanızı tema düzenleyiciyle düzenleyin.

Dawn ve Sense temaları arasındaki fark nedir?

Dawn ve Sense, Shopify Online Store 2.0 temalarıdır ancak aralarında önemli farklar vardır:

1. Dawn, modern, çok yönlü ve şık bir tasarım sunmaya odaklanıyor görselleri, performansı ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarır.
2. Bu arada, Sense daha parlak estetik sunmayı amaçlıyor ve satıcıların daha kapsamlı sayfalar ve açıklamalar oluşturmasına olanak tanıyarak daha net ürün anlayışı.

İkisi arasındaki seçim markanızın özel ihtiyaçlarına ve görsel tercihlerine bağlıdır.

Ücretli Shopify temaları buna değer mi?

Ücretli Shopify temaları genellikle daha gelişmiş özellikler, özelleştirme seçenekleri ve özel destek sağlar.

Ancak bunlar yalnızca daha karmaşık mağaza bileşenlerine veya tasarım öğelerine ihtiyacınız varsa maliyete değerdir.

Dawn gibi ücretsiz temalar genellikle çoğu satıcı için doğru esnekliği ve kaliteyi sunar. Ancak birini sayfa oluşturma uygulamasının ek işlevleriyle birleştirmek, potansiyelini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

#cta-mini-pb#Her iki dünyanın en iyileri için ücretsiz Shopify temasını Shogun Sayfa Oluşturucu ile birleştirin. Daha fazla bilgi edin

En popüler Shopify teması nedir?

Her biri farklı satıcı tercihlerine hitap eden benzersiz özellikler ve tasarım seçenekleri sunduğundan Shopify temalarının popülaritesi değişiklik gösterir.

Şafak dışında en sık benimsenen temalardan bazıları şunlardır:
1. Yenile
2. Zanaat
3. Anlam
4. Gündem
5. Menşei

Hepsinin ücretsiz temalar olduğunu fark edebilirsiniz.

Bu, muhtemelen minimum zorluk ve maliyetle hızlı bir şekilde mağaza kurmak isteyen satıcılar için giriş engelini azaltarak popülerliklerini etkileyecektir.

Dawn minimalist ama güçlü bir Shopify temasıdır

Shopify Dawn teması, satıcılara çevrimiçi mağazaları için güncellenmiş ve daha yüksek performanslı bir görünüm sunar.

Optimize edilmiş ve duyarlı tasarımının yanı sıra görsel çekiciliği de güzel, kullanıcı dostu web siteleri oluşturur.

Ücretli temalarla karşılaştırıldığında hala sınırlamaları var ancak e-ticaret satıcıları arasındaki popülerliği, Shopify ekosistemindeki değerinin altını çiziyor.

Dawn, çevrimiçi mağazanız için sağlam bir temel sağlar. Şafak temasına ilişkin bu giriş size yol gösterdiğinde, optimum mağaza tasarımına yönelik tüm yeteneklerini gerçekleştirme yolunda ilerleyeceksiniz.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın