YouTube Music, TikTok Benzeri Yeni Örnek Özelliğini Tanıtıyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:YouTube Music, TikTok Benzeri Yeni Örnek Özelliğini Tanıtıyor

Müzik akışı hizmetleri her yerde ve artık YT müzik uygulaması bile TikTok ve makara benzeri hissi veren Sample özelliğini test ediyor. YouTube müzik örneği özelliği, size yeni müziklerin kısa videolarını gösteren ana sayfa bölümünün yanında yer alacaktır. YouTube müzik örneği özelliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

YouTube Music Yeni Sample Özelliğini Tanıtıyor

Yeni YT müzik örnek özelliği kısa videolar içerdiğinden TikTok benzeri ve makara benzeri bir his veriyor. Örnek besleme, size ilgi alanlarınıza ait geniş bir müzik yelpazesi sunduğu için kişiselleştirilmiştir. Sadece bir kaydırma hareketi ile yeni müzikler keşfedebilirsiniz. Şarkıyı dinlemek, videoyu izlemek ve aslında YouTube müzik kitaplığına eklemek için oynat düğmesine dokunabilirsiniz. Diğer platformlar gibi YouTube müzik örnek özelliği de beğendiğiniz müzikler üzerinden video oluşturmanıza olanak tanıyor.

Müzik hizmeti platformları, insanların sevdikleri müziği keşfedebilecekleri, paylaşabilecekleri ve etkileşime girebilecekleri yerler olmaya çalışıyor. Şarkılar dans ve skeçler yoluyla TikTok’ta viral hale gelirken, TikTok müzik keşfinin merkezinde yer alıyor. Platformda viral olan şarkılar genellikle en bulaşıcı ve akılda kalıcı bölümlere sahip olanlardır.

Şu anda TikTok, izleyicilerin başka platformlara gitmesine gerek kalmayacak şekilde tam teşekküllü TikTok müzik uygulamasını kullanıma sunmayı planlıyor. YT Music, TikTok ile aynı gemidedir ve YT müzik örnek özelliğini oluşturmuştur, böylece kullanıcı olarak platformlar arasında uğraşmanıza ve her şeyi tek bir yerde toplamanıza gerek kalmaz.

Özellik Android ve iOS kullanıcıları için geçerli olacak. Ev ve keşif sekmeleri arasında kalacak. YouTube müzik örnek özelliği yapım aşamasında olduğundan tüm kullanıcılar bu özelliğe erişememektedir. Özelliği görmüyorsanız uygulamayı güncelleyin veya özelliğin tam olarak kurulmasını bekleyin.

Tavsiye Edilen:  Özel Ders Hizmetlerinin Ücreti Ne Kadardır (2023 Saat Başına Özel Ders Ücretleri)

İnsanlar YouTube Müzik Örnek Özelliği Hakkında Ne Söylemeli?

Görünüşe göre örnek özelliğe erişen kullanıcılar onu oldukça kullanıcı dostu bulmuşlar. Kullanıcıların örnek sekmede beğendiği şeylerin listesi aşağıdadır.

  1. Şarkıyı YouTube müzik kitaplığına kaydetmek için başparmak yukarıya dokunun.
  2. Şarkıyı beğendiyseniz ekranın sağ alt kısmındaki oynat butonuna dokunarak çalabilirsiniz.
  3. Ayrıca diğer YT kısa videolarını örnek videolarla gösteren kısa bir seçenek de mevcut.
  4. Diğer müzik hizmeti platformları gibi aynı zamanda bir örnek butonu da sunuyor. Bu, yüklediğiniz her uygulamanın video bağlantısını paylaşmanıza olanak tanır.
  5. Şaşırtıcı bir şekilde, dinlediğiniz şarkıya benzer bir şarkı bulmanıza yardımcı olan Spotify kaynaklı start radyo özelliğine de sahiptir.
  6. Spotify gibi sanatçıyı, çalma listesini ve albüm sayfasını tek dokunuşla ziyaret edebilirsiniz.

Çözüm

Koltuğunuzu sıkın çünkü YouTube bu özellikle durmayacak. Platform neredeyse her gün yeni özellik fikirleri ve 2 kat hız ve YouTube kitaplığının yenilenmesi gibi değişikliklerle karşımıza çıkıyor. Artık YouTube müzik örnek özelliği hakkında her şeyi bildiğinize göre, müzik videolarını izlemek için yeni bir alan edinmek üzere bu özelliğin tamamen kullanıma sunulmasını bekleyin.