YouTube, Platformda Yeni “Reklamları Atla” Özelliğini Test Ediyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:YouTube, Platformda Yeni “Reklamları Atla” Özelliğini Test Ediyor

YouTube’da Reklamları Atla butonunu arayıp bulamıyorsanız reklamı geçemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ama durum böyle değil! Platform düğmeyi yeniden tasarladı. Yeni güncellemeyle birlikte YouTube Reklamları Atla düğmesi şık kavisli kenarıyla daha da kompakt hale gelecek. Platform, daha temiz ve daha canlı bir kullanıcı arayüzü sunacağını duyurduğundan, işe YouTube reklamlarını atla butonunu yeniden tasarlayarak başladılar. Yenilenen YT Reklamları Atla düğmesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

YouTube Reklamları Atla Düğmesi Yeniden Tasarlanıyor

Evet, YouTube henüz deneme aşamasında olan daha küçük bir Reklamları Atla düğmesini yeniden tasarladığını doğruladı. Reklamları atlamaya yönelik yeni CTA düğmesi aşağıdaki özelliklere sahip olacaktır:

  • ‘Reklamları Atla’ metninin boyutu daha küçük görünecektir.
  • Düğmenin arka planının opaklığı azaltılacaktır.
  • ‘Reklamlar’da büyük kelime yok.
  • Reklamları atla düğmesinin kavisli bir çerçevesi olacaktır.

Yenilemeyle birlikte YouTube Reklamlarını Atla düğmesi orijinal konumunda kalmaya devam edecek.

YT’nin reklamları atla düğmesini güncellemesinin iki ana nedeni vardır:

  1. İlk olarak YT, büyük ölçüde canlı bir kullanıcı arayüzü oluşturmaya odaklanıyor.
  2. Reklamları atla butonunu yenilemenin bir diğer amacı da YouTube kullanıcılarının reklamları daha uzun süre izlemesini sağlamak. Bu, daha yüksek görüntüleme oranları oluşturacak ve reklamverenler için erişimi ve dönüşümü artıracaktır.

Bunu fark eden Google reklam uzmanı Thomas Eccel, bu özellikle ilgili düşüncelerini X’te (eski adıyla Twitter) paylaştı. İşte söyleyecekleri:

YouTube kullanıcıları artık platformun reklamların süresini uzatmayı planlayıp planlamadığını sorguluyor.

Reklamları atla düğmesinin boyutu küçültülmüş veya reklamların süreleri artırılmış olsa bile endişelenmenize gerek yok çünkü YouTube reklamlarını hâlâ kaldırabileceksiniz.

Çözüm

Daha önce kullanıcılar videonun ilk beş saniyesini izlemek zorunda kalıyordu ve ardından atlama seçeneği ortaya çıkıyordu. Özellik henüz test aşamasında ve kademeli olarak kullanıma sunulacak. Bu yeni özellikle YT kesinlikle geliri artırmanın yeni yollarını araştırıyor. Bu aynı zamanda reklamverenlerin hedef kitleye hitap edebilmesi açısından da bir avantajdır.