YouTube Yapay Zeka İlkeleri Sanatçının Çalışmalarını Koruyacak: Nasıl Biliyor musunuz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:YouTube Yapay Zeka İlkeleri Sanatçının Çalışmalarını Koruyacak: Nasıl Biliyor musunuz?

Yapay zeka daha hızlı ilerliyor, yaratıcılığı güçlendiriyor, yeni fikirleri hayata geçiriyor ve hatta endüstrileri dönüştürüyor. Bunu göz önünde bulundurarak YouTuber’ın icra kurulu başkanı Neal Mohan, YT genelindeki birden fazla yapay zeka uzmanıyla görüştü ve yapay zeka YouTube ilkelerini geliştirdi. Bu blog, bu ilkelerin neyle ilgili olduğunu ve platformu nasıl etkileyeceğini açıklayacaktır.

Müzik Endüstrileriyle Ortaklık İçin AI YouTube İlkeleri

YouTube dünyanın en iyi video paylaşım platformudur. Burası ikonik müzik videolarının ve çığır açan sanatçıların evi haline geldi. Neal Mohan, müzik endüstrisiyle olan derin ortaklıklarının, ürün geliştirmede birlikte yenilik yapmalarına ve gelişmelerine olanak sağladığını söylüyor. Ancak bu sefer hedefe ulaşmak için Yapay Zeka çerçevesini genişletmek amacıyla Müzik ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyorlar. Üç temel AI YouTube ilkesi, çalışmanın yaratıcılığını ve bütünlüğünü geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Yapay Zeka YouTube Prensibi 1

Yapay zeka burada ve müzik ortaklarımızla birlikte bunu sorumlu bir şekilde sahipleneceğiz. Yapay zeka, hedefe ulaşmak için yeni yaratıcılık biçimlerinin kilidini açtığından YT ve müzik endüstrisi, hızla ilerleyen alanı sorumlu bir şekilde benimseme konusunda hemfikir. YouTube, yaratıcılığı teşvik etmek ve sorumlu inovasyon arayışını artırmak için müzik endüstrisiyle iş birliği yapmayı hedefliyor.

YouTube Prensibi 2

Yapay zeka, yaratıcı ifadede yeni bir çağ başlatıyor ancak uygun korumaları içermesi ve katılmaya karar veren müzik ortakları için fırsatların kilidini açması gerekiyor. YouTube’un sanatçıların çalışmalarını intihalcilerden koruma konusunda güçlü bir geçmişi var. Görünüşe göre YouTube, telif hakkı sahiplerinin çıkarlarını dengelemeye yardımcı olan sistemleri korumak için yıllar boyunca yatırım yaptı.

Yapay Zeka YouTube Prensibi 3

Sektör lideri bir güven ve emniyet organizasyonu ile içerik politikaları oluşturduk. Bunları yapay zekanın zorluklarını karşılayacak şekilde ölçeklendireceğiz. YouTube, YT topluluğunu koruyabilecek politikalara ve güvene yatırım yapmak için yıllarını harcadı. Yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin kullanılması, ticari marka ve telif hakkının kötüye kullanılmasına, yanlış bilgilendirmeye, spam vb. durumlara yol açabilir. Dolayısıyla bu ilke, yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin güvenliğini sağlamak için de geçerli olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Şahsen Satıştan Çevrimiçi Satışa Nasıl Geçiş Yapılır?

Bu ilkeler, yapay zekayı sorumlu bir şekilde benimsemek ve sanatçıları korumak için uygun araçlar geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Bay Neal Mohan, önümüzdeki aylarda belirli teknolojiler, politikalar ve YT’den para kazanma fırsatları hakkında daha fazla bilginin paylaşılacağını açıkladı.

Çözüm

AI YouTube ilkeleri, yapay zeka teknolojilerini benimser, sanatçıların çalışmalarının korunmasını sağlarken fırsatlar sunar ve güvene yatırım yapar. Bu, YouTube’un müzik iş ortağıyla daha güçlü olmasına ve ortak hedeflere ulaşmasına yardımcı olacak.