YouTube Yeniden Pazarlama – Yeniden Pazarlama Yapabilecekken Neden Sadece Pazarlamalısınız?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:YouTube Yeniden Pazarlama – Yeniden Pazarlama Yapabilecekken Neden Sadece Pazarlamalısınız?

Bir hedef müşterinin ürününüzü gerçekten satın almasının genellikle 12 temas noktası gerektirdiğini biliyor muydunuz? Bu yüzden Yeniden Pazarlamaya ihtiyacınız var!

AdWords’te Yeniden Pazarlama, 2010’da kullanıma sunuldu. O zamandan bu yana, Yeniden Pazarlamaya yepyeni bir güç kazandıran, özelliklerine ve işlevlerine bol miktarda ekleme gördük. En basitinden, web sitesini ziyaret eden kullanıcıları yeniden hedeflemekle başlayıp, Google Analytics ile Dinamik Yeniden Pazarlamaya kadar listeler oluşturmaya kadar. Bu harika işlevler, reklamverenlere, yeniden pazarlama kampanyalarını en iyi uygulamaları göz önünde bulundurarak strateji oluşturarak ve tasarlayarak müşterilerini asla kaybetmemeleri için birçok fırsat verdi. Ancak, bu son değil, YouTube Videolarını kullanmak, Yeniden Pazarlama evriminde bir sonraki aşamadır.

YouTube kullanıcıları videolarınızı izleyip içeriğinizle etkileşim kurduğunda, onların ilgisini çekebilir ve yeniden etkileşim kurabilirsiniz. Bu, YouTube Yeniden Pazarlamadır. Bir kullanıcı, YouTube Kanalınızda veya videolarınızda bir niyet veya eylem gösterdiğinde, Reklam sunma motoru, kişinin bilgilerini özel bir listeye kaydeder ve bu liste, daha sonraki bir aşamada belirli bir marka iletişimiyle kişileri yeniden hedeflemek için kullanılır. Geçmişte videonuzu veya YouTube kanalınızı gören kullanıcılarla mesajınızı güçlendirerek, yatırım getirisini artırmayı başarmanız daha olasıdır.

YouTube hesabınızı AdWords hesabınıza bağlayarak özel bir Yeniden Pazarlama listesi oluşturulur. Hesap bağlandıktan sonra, şu 2 işlemden herhangi birini gerçekleştirmiş kişileri hedefleyen bir Yeniden Pazarlama listesi oluşturabilirsiniz:

oluşturma Video Yeniden Pazarlama Listeleri – Videolarınızı izleyen ve videolarınızla etkileşim kuran kullanıcıların listelerini toplayın

 • Kol saati – YouTube’da video ve video Reklamları izleyen kullanıcılar ve sosyal ağlarda video izleyen ve web sitesine yerleştirilen kullanıcılar
 • Angaje etmek – YouTube kanalınızı ziyaret eden ve abone olan kullanıcılar ile videoları beğenen, yorum yapan ve paylaşanlar
Tavsiye Edilen:  Raleigh'deki Üniversite Öğrencilerine Ulaşmak: Üniversite Nüfusuna Pazarlama

Google’a göre, YouTube’da her gün 4 Milyardan fazla video görüntüleniyor, bu da potansiyel müşterilerden oluşan geniş bir Yeniden Pazarlama listesi oluşturmanın kolay olduğu anlamına geliyor.

Video Yeniden Pazarlama Listelerini Kullanma – YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki kullanıcıları hedefleyin

 • YoutubeYouTube genelinde milyonlarca izleyiciye ulaşın
 • GDNDünya çapındaki benzersiz internet kullanıcılarının %80’inden fazlasına ulaşan Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki sitelere göz atan kullanıcıları hedefleyin

Video Yeniden Pazarlama ile Optimizasyon

 • Dönüşümleri Artırın – Videoyla etkileşim kuran kullanıcıların ek marka mesajlarına açık olma olasılığı daha yüksektir. Yeniden pazarlama, bu kullanıcıları ürün satın almaları için web sitenize geri getirebilir
 • Yatırım getirisini artırın – Yeniden pazarlama, en değerli müşterilerinize ulaşmanızı sağlar. Bu, potansiyel olarak görüntülü reklam veya arama ağı kampanyalarından daha düşük olan EBM’lerin düşmesine yol açabilir

Video Yeniden Pazarlama Kurulumu

 1. Video için AdWords’ü YouTube Kanalınıza bağlayın. Bu şekilde yapılır:

Y1

 1. Bağlantı yapıldıktan sonra, reklamverenin oluşturmak istediğiniz Yeniden Pazarlama listelerini seçmesi gerekir.

Y2

 1. Özel bir liste kullanıcı kazandığında, bunu YouTube’da belirli bir video Reklam için yeniden hedefleme için veya GDN kampanyasında banner Reklamlar göstermek için kullanabilirsiniz.

Y3

Nasıl çalışır

 • Yalnızca bir kanaldan veya tek bir kanaldaki videolardan Yeniden Pazarlama listesi oluşturulabilir. Tamamlandığında, özel bir hedef kitleye ulaşmak için yeniden pazarlama listelerini birleştirebilirsiniz. Örneğin, yeni bir DSLR modelinin tanıtımını yaptığınızı varsayalım. Önceki DSLR Reklamınızı görüntüleyen ancak yenisini destekleyen video Reklamınızı henüz görmemiş olan kullanıcılara ulaşmak için ayrı Yeniden Pazarlama listelerini birleştirebilirsiniz.
 • Sınırsız sayıda yeniden pazarlama listesi oluşturulabilir. Google’ın bizim için oluşturduğu varsayılan listelerin de kopyalarını oluşturabilirsiniz.
 • Video yeniden pazarlama listeleri, Arama ve GDN genelinde Standart metin Reklamları veya resim Reklamları hedeflemek için de kullanılabilir.
Tavsiye Edilen:  Müşterileri de dönüştüren ilgi çekici ve destekleyici bir metin yazmak

Video Yeniden Pazarlama için En İyi Uygulamalar

Müşterileri sadık kılarak elde tutun – Bu, reklam öğesi özelleştirilerek yapılabilir. Müşterileri tekrarlamak için indirimler ve ödüller sağlayın. Bu, mevcut müşterilerde sadakati artıracaktır.

Mevcut müşterilere çapraz satış – İlişkili ürünleri tanıtmak için özelleştirilmiş reklam öğeleri kullanın. Kullanıcılar genellikle ilgili ürüne çevrimiçi olarak ilgi duyar. Örneğin mevcut DSLR müşterisine fotoğraf yazıcısı reklamı gösterilebilir.

Adım adım ilerleyin – İlk videoyu gören kullanıcıları bir sonraki diziyle vb. Yeniden Hedefleyerek. Bu, video görüntüleme oranlarında büyük bir sıçrama sağlayabilir. Sırayla bir hikaye anlatmak iyi bir uygulamadır

Hedefleme olarak yalnızca Yeniden Pazarlamayı kullanın – Yeniden Pazarlama dışındaki diğer hedeflemeler, erişimi sınırlayacaktır. 1’den fazla hedefleme yöntemi kullanmak, hepsi aynı anda uygulandığı için gösterimleri önemli ölçüde kısıtlar