Zengin Arama Sonuçları için Yapılandırılmış Veri işaretlemesi ekleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Zengin Arama Sonuçları için Yapılandırılmış Veri işaretlemesi ekleyin – Showeblogin

Arama motorlarının web sayfanızdaki verileri anlamasına yardımcı olmak için HTML5 mikro verilerini kullanarak blogger blog içeriklerine schema.org yapılandırılmış veri işaretlemesi ekleyin.

Yapı verileri, blogunuzun SERP’lerde ilk sırayı alması için çok önemlidir. Herhangi bir web sitesinin veya blogun başarısının arkasındaki ilk anahtar, arama motorları tarafından yönlendirilen daha fazla trafik, yani organik sonuçlardır. Bu nedenle, blogunuzun veya web sitenizin web sayfası içerikleri arama sonuçlarında görünmüyorsa, neredeyse tüm değerli okuyucularınızı kaybedersiniz.

Biliyor musun? Arama motorları, herhangi bir web sayfasında tartışılan konuların tamamını tanımaz. Bu nedenle blog içeriklerinizi, arama motorlarının blog yazılarınızı çok iyi anlamasına yardımcı olacak şekilde sunmalısınız.

Buna göre, bugün Blogger’da zengin arama sonuçları için yapılandırılmış veri işaretlemesi eklemeyi öğreneceğiz. Blog gönderilerinizi schema.org kelime dağarcığını kullanarak işaretlemenin iki farklı yolu vardır, yani. Mikro veriler (HTML5 ile sunulmuştur) ve JSON-LD.

Ancak, RDFa’nın genişletilebilirliği ile mikro biçimlerin kolaylığı arasında bir denge kurduğu ve Google, Microsoft ve Yahoo gibi büyük arama motorları tarafından zengin snippet’ler oluşturmak için anlaşılabileceği için ilkini, yani Schema.org mikro verilerini kullanacağız. arama sonuçlarında.

Blogger blog gönderilerinize yapılandırılmış veriler nasıl eklenir?

Her şeyden önce, Google Yapısal Veri Test Aracını kullanarak blog içeriğinizin zengin snippet’lerini test edin ve blogunuzun zaten blog makaleleri için yapılandırılmış veri kullanıp kullanmadığına bakın, örneğin Öğe türü: https://schema.org/BlogPosting.

Aşama 1:

Blogger hesabınıza giriş yapın ve yapılandırılmış veri eklemek istediğiniz belirli bir blogun kontrol paneline gidin.

Adım 2:

Blogunuzun şablon bölümünde gezinin ve blogger blogunuzu görüntülemenize, değiştirmenize ve ek HTML kodları eklemenize izin veren HTML metin düzenle bağlantısını tıklayın.

Tavsiye Edilen:  Arttırılmış Farkındalık ve Etkileşim için Etkileyen Kişiler Tarafından Oluşturulan Teknik İncelemelerin Gücü

Aşama 3:

Şablon düzenleyicide çok sayıda kod göreceğiniz herhangi bir yere tıklayın ve aşağıdaki kodları bulun.