Zengin Snippet’ler Sitenize Nasıl Değer Katabilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Zengin Snippet’ler Sitenize Nasıl Değer Katabilir?


Google’da bilgi aramak bazen zorlu bir görev olabilir, bir site bağlantıları denizi ve meta açıklamaları SERP’leri doldurur. Bir siteyi seçmek bazen karanlıkta bir çekim olabilir, çünkü çoğu zaman açıklamalar yanıltıcı olabilir. Zengin snippet’leri girin. Zengin snippet’ler, Google tarafından 2009’da, bir kullanıcıya bir bağlantıya tıklamadan önce bir site hakkında olabildiğince fazla bilgi göstermenin bir yolu olarak tanıtıldı. Şaşırtıcı bir şekilde, birçok site hala avantajlarından yararlanmıyor.

Zengin Snippet’lerin Faydaları

Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi Yapılandırılmış verileri işaretleme kullanıcıya, sitenin sorgularıyla alakalı olduğunu bilmelerini sağlayan SERPS’de daha alakalı bilgiler sağlar.
Artan TO – Arama sonucunuz, inceleme yıldızları gibi güzel işaretlemelerle göründüğünde, rekabette gerçekten öne çıkabilir. Bu nedenle, yapılandırılmış verileri işaretlediğinizde sitenizin o tıklamayı alma olasılığı daha yüksektir. Aslında araştırmalar, zengin snippet’ler kullanan web sitelerinin TO’da %30’a varan bir artış görebildiğini gösteriyor.
Azaltılmış Hemen Çıkma Oranı – İşaretlenen sonuç ek bilgi sağladığından, daha alakalı trafik getirme olasılığı daha yüksektir ve kullanıcılar sitenize dönüşüm hunisinin daha aşağısına girecek ve bu da hemen çıkma oranının düşmesine neden olacaktır.

Neyin işaretleneceğine karar verme

Sitenize zengin snippet’ler uygulamak istediğinize zaten ikna olduysanız, birkaç şeye daha karar vermeniz gerekecek. İlk ve muhtemelen en önemlisi, sitenizde neyi işaretlemek istiyorsunuz? Bu, ne tür bir site çalıştırdığınıza bağlıdır. Örneğin, sitenizde tarifler gösteriliyorsa, tarifle ilgili incelemelerin yanı sıra tamamlanmış yemeğin bir fotoğrafını işaretlemek isteyebilirsiniz:


Bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız, bir ürünün başlangıç ​​fiyatını ve incelemeleri işaretlemek iyi bir seçim olacaktır. Bir blogunuz varsa, yazarın Google+ profilini yazdığı blog gönderisine bağlayarak yazarı işaretlemek isteyeceksiniz, bu da profil resminin SERP’lerde görüntülenmesini sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlama için Google Arama Trendleri Nasıl Kullanılır?

Şu anda işaretlenebilecek diğer öğeler, iş iletişim bilgileri, müzik, video içeriği, içerik haritaları ve etkinliklerdir.

Zengin Parçacıkları Uygulama

Anahtar biçimlendirme fırsatlarınızı belirledikten sonra, bir biçime karar vermeniz gerekecektir. Şu anda desteklenen üç farklı biçim vardır: mikro veriler, mikro biçimler ve RDFa. Google, mikro verileri tercih ettiğini açıkça belirtti, bu nedenle bu biçimle ilerlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. İşaretleme ayrıntıları da dahil olmak üzere bu biçim hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.schema.org. İşaretlemeleri uyguladıktan sonra, bunu kullanarak test edebilirsiniz. yapılandırılmış veri test aracı.