Zengin Sonuçlar için Breadcrumb’ı Blogger Blog’a Ekleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Zengin Sonuçlar için Breadcrumb’ı Blogger Blog’a Ekleyin – Showeblogin

Google arama sonuçlarında zengin snippet’ler için Blogger blog’unuza içerik haritası eklemenin yolunu öğrenin. Ayrıca blogunuzda daha kolay gezinmenize yardımcı olur.

Blogger için içerik haritası: Genel olarak bir kırıntı, mevcut web sayfanızın kökünü tanımlayan ve web sitesi ziyaretçilerinizin site hiyerarşinizde gezinmesine yardımcı olan bir dizi bağlantıdır. Başka bir deyişle, sitenizin kullanıcıları, belirli bir web sayfasına bağlı tüm merdivenleri geçecektir.

Bu eğitimde, bir HTML5 uzantısı olan RDFa’yı (Attributes’te Kaynak Açıklama Çerçevesi) kullanarak Blogger BlogSpot.com bloglarına Breadcrumbs izi ekleme tekniğini öğreneceğiz. Google’ın blog yazılarınızdaki bilgileri anlamasına ve arama sonuçlarında şu şekilde sunmasına yardımcı olacaktır: Zengin snippet’ler (“Zengin Sonuçlar” olarak da bilinir).

Blogger için Breadcrumb (BreadcrumbList) yapılandırılmış verileri

Blogger blogunda, Etiketlerin kırıntıdaki kategorileri veya etiketleri temsil edeceği kırıntı oluşturmak için Ana Sayfa URL’sini, Etiketleri ve gönderileri kullanacağız. Etiketlerin blog yazısı öğesiyle (Tür, Ad, Kimlik, Konum) ilişkisini açıklayacağız. Geçerli öğeler, Google Arama’nın zengin sonuçları için uygundur.

Blogger’da Breadcrumb Navigasyonu Nasıl Eklenir?

Blog gönderiniz zengin sonuçları destekliyor mu? Her şeyden önce, zengin snippet’leri aşağıdakilerin yardımıyla test edin: Zengin Sonuç Test Aracı Blogger blogunuz için zaten ekmek kırıntısı uygulayıp uygulamadığınızı bilmek.

Burada, yapılandırılmış verileri oluşturmanıza, test etmenize ve yayınlamanıza yardımcı oluyoruz. Breadcrumbs, web sayfası adresinizin tüm URL’sini, makalenizin altına gönderildiği Kategoriler veya Etiketlerin metin bağlantılarıyla değiştirecektir.

Blogunuzda içerik kırıntıları olması durumunda, zengin snippet sonuçlarında blog gönderilerinizin başlığının hemen altında gönderi URL’si yerine blog adresinizin ardından blog etiketlerinizi göreceksiniz. Örneğin, belirli blog gönderiniz Blogging, Blogger Blog ve SEO altında web sayfası adresiyle etiketlenmişse:

www.microsoft.com/year/month/blogger-breadcrumbs-navigation.html

Aynısı ile değiştirilecek

Tavsiye Edilen:  Potężne sposoby na zbudowanie niezapomnianej tożsamości marki w 2023 roku

Ana Sayfa › Blog Oluşturma › Blogger Blog › SEO › Zengin Sonuçlar İçin Blogger Blog’a Breadcrumb Ekleyin

1. Adım (Blogger Temasını Düzenle):

Blogger hesabınıza giriş yapın. Zengin snippet’ler için içerik haritaları eklemek istediğiniz blogun şablon HTML düzenleyicisinde gezinin.

Adım-2 (Breadcrumb Kodu Ekleyin):

için arama yapın (Ctrl+F)

Şimdi, aşağıdaki kod demetiyle değiştirin

Ana Sayfa< /span>⇒

3. Adım (CSS Kodu Ekleyin):

Breadcrumb’ınızı şekillendirmek istiyorsanız, bu kodları kullanabilirsiniz.

için ara

Şimdi, aşağıdaki CSS kodunu öğesinin hemen üstüne/öncesine ekleyin.

/* www.microsoft.com tarafından eklenen Blogger Ekmek Kırıntıları ————————————————– ———–*/ .swtBreadCrumbs:before { içerik:”Buradasınız:”;font-size: 85%;letter-spacing: 2px;} .swtBreadCrumbs{width:auto;padding: 0 0 5px 0;margin:0 5px;font-size:95%;kenarlık:2px katı #EDE;-webkit-border-top-left-yarıçap: 10px;-webkit-border-top-sağ-yarıçap: 10px; -moz-border-radius-topleft: 10px;-moz-border-radius-topright: 10px;border-top-left-radius: 10px;border-top-sağ-yarıçapı: 10px;doldurma: 5px;metin hizalama: sol;renk:#000;arka plan:#C3B9A8;arka plan:-webkit-linear-gradyan(üst,#C3B9A8,#F3F1E6);arka plan:-moz-linear-gradyan(üst,#C3B9A8,#F3F1E6);arka plan: -ms-linear-gradyan(üst,#C3B9A8,#F3F1E6);arka plan:-o-linear-gradyan(üst,#C3B9A8,#F3F1E6);arka plan:doğrusal-gradyan(üst,#C3B9A8,#F3F1E6);satır -yükseklik:22px}

Adım-4 (Şablonu Kaydet):

Blog şablonunuzu kaydedin ve keyfini çıkarın.

Harika! Yaptın. Artık blog yazısı başlıklarınızın hemen üzerinde dinamik bir içerik haritası göreceksiniz. Ancak, blogger blogunuza ekmek kırıntıları ekleyemiyorsanız lütfen ücretsiz olarak doldurun ve benden yardım isteyin.